• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » تحویل زودتر از موعد بوئینگ به ایران منتفی شد
  کد خبر : 2031612

  تحویل زودتر از موعد بوئینگ به ایران منتفی شد

    مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت، این شرکت برنامه ها برای تحویل زودهنگام یک بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ از این شرکت هواپیماسازی را کنار گذاشته، زیرا این هواپیما دیگر در دسترس نیست. به گزارش ایبه نقل از رویترز، فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت، این شرکت برنامه ها برای تحویل زودهنگام یک بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰۰ از این…

  ۱۲۷

   

  مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت، این شرکت برنامه ها برای تحویل زودهنگام یک بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ از این شرکت هواپیماسازی را کنار گذاشته، زیرا این هواپیما دیگر در دسترس نیست.

  به گزارش ایبه نقل از رویترز، فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت، این شرکت برنامه ها برای تحویل زودهنگام یک بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰۰ از این شرکت هواپیماسازی را کنار گذاشته، زیرا این هواپیما دیگر در دسترس نیست.

  انتظار می رفت ایران اولین فروند از ۸۰ فروند هواپیمای سفارش داده شده به شرکت آمریکایی بوئینگ را در ماه آوریل یا می ۲۰۱۸ تحویل بگیرد، اما رسانه های ایرانی و منابع صنعتی در ماه جاری میلادی گفتند که ممکن است بر اساس پیشنهاد بوئینگ، به دلیل صرف نظر یک ایرلاین ترک اران ویجز خرید خود، ایران ایر اولین هواپیمای بوئینگ خود را یک سال زودتر تحویل بگیرد.

  فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت ایران ایر در مصاحبه با شبکه پرس تی وی گفت: «بوئینگ پیشنهاد کرده بود که به دلیل صرف نظر شرکت ترکیش ایرلاینز از سفارش خرید این هواپیما، ایران ایر یک فروند بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ را تا تابستان تحویل بگیرد. ما از این پیشنهاد استقبال کردیم… اما وقتی تقریبا قطعی شد که ما این هواپیما را می خواهیم، هواپیما دیگر در دسترس نبود.»

  منابع صنعتی گفته بودند بوئینگ در حال مذاکره است تا حداقل یک فروند هواپیمای ۷۷۷-۳۰۰ را که در اصل برای شرکت ترکیش ایرلاینز ساخته شده به مشتری دیگری بفروشد. ظاهرا کاهش ترافیک هوایی در ترکیه پس از کودتای نافرجام سال گذشته دلیل انصراف از خرید این هواپیما بوده است.

  پرورش افزود: «به دلیل عدم وجود این هواپیما در حال حاضر ما مذاکراتمان را متوقف کرده ایم.»

  بوئینگ گفته به صورت ویژه در مورد تحویل هواپیماهای خود اظهار نظر نمی کند.

  سخنگوی شرکت بوئینگ گفت: «بوئینگ و ایران ایر همچنان به کار بر روی اجرای قرارداد فروش هواپیماهای مسافربری که در دسامبر ۲۰۱۶ امضا شد ادامه می دهند. در آن زمان ما اعلام کردیم که اولین هواپیماها در سال ۲۰۱۸ به ایران تحویل خواهد شد.»

  «ما به تبعیت از دستورالعمل های دولت آمریکا در تمامی معاملاتمان با ایرلاین های مجاز ایرانی ادامه می دهیم.»

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.