• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » انتقاد «عارف» از عملکرد برخی مدیران دولت روحانی
  کد خبر : 2031534

  انتقاد «عارف» از عملکرد برخی مدیران دولت روحانی

    رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عملکرد سیاسی دولت در مدیریت استان‌ها و انتخاب بعضی مدیران را یکی از انتقادات اصلی اصلاح‌طلبان به روحانی دانست. به گزارش ایران ویج، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نشست روسای ستادهای استانی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه جریان اصلاحات از ابتدای دهه ۹۰ با توجه به…

  ۱۰۴

   

  رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عملکرد سیاسی دولت در مدیریت استان‌ها و انتخاب بعضی مدیران را یکی از انتقادات اصلی اصلاح‌طلبان به روحانی دانست.

  به گزارش ایران ویج، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نشست روسای ستادهای استانی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه جریان اصلاحات از ابتدای دهه ۹۰ با توجه به جمع بندی‌های حاصل از دهه ۸۰ به رویکرد عقلانیت  و خرد جمعی  دست یافته است، گفت: حرکت ارزشمند این جریان در انتخابات سال ۹۲ را نمودی از رویکرد عقلانیت مبتنی بر خرد جمعی معرفی کرد.

  وی  بر اهمیت تداوم این حرکت تاکید کرد و اظهار داشت: گام دوم حرکت جریان اصلاحات در این مسیر با انتخابات مجلس در سال ۹۴ برداشته شد و امروز پیروزی در انتخابات ۹۶ و پس از آن آمادگی برای انتخابات مجلس در سال ۹۸ ادامه حرکت آغاز شده است.

  عارف با بیان اینکه انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری مهم است، خاطرنشان کرد: هر یک از این دو انتخابات بر دیگری تاثیرگذار خواهند بود. سال گذشته به رغم بعضی ضعف‌ها و کاستی‌ها با اتفاق آرا روحانی را گزینه مناسب کاندیداتوری ریاست جمهوری اعلام کردیم. این انتخاب نشان دهنده دوری شورای عالی اصلاح‌طلبان  از سهم خواهی است.

  رئیس شورای  عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با اشاره به آراء اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: شورای عالی اصلاح‌طلبان  با بررسی همه شرایط و عملکرد دولت آقای روحانی در ۴ سال گذشته معتقد است دولت توفیقات بسیاری داشته و بسترهایی نیز برای ادامه این مسیر آماده کرده است.

  وی همچنین عملکرد سیاسی دولت در مدیریت استان‌ها و انتخاب بعضی مدیران را  یکی از انتقادات اصلی اصلاح‌طلبان به حسن‌روحانی دانست.

  عارف درباره رویکرد شورای عالی  سیاست گذاری اصلاح طلبان در انتخابات شوراهای شهر نیز گفت: هدف اصلی ما حفظ وحدت، انسجام و پیروی از خرد جمعی است. بی شک زمانی که مسئله رقابت مطرح می شود اختلاف نظرها و شکاف‌هایی ایجاد می‌شود که با توسل به رویکرد تبعیت از خرد جمعی این اختلاف نظرها در نهایت  برطرف خواهد شد.

  رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه جریان رقیب در مقطعی به دنبال آن بود که آخرین میخ را به تابوت اصلاحات بزنند ولی موفق نشدند، تصریح کرد: وقتی جریان رقیب با انسجام اصلاح‌طلبان رو به رو شدند طبیعی است که اگر بتوانند آن را بر هم می‌زنند به همین دلیل نباید اجازه بدهیم هیچ‌گونه اختلاف ناشی از انتخاب افراد در لیست‌های انتخاباتی اصلاح طلبان برای شوراهای شهر به انسجام به دست آمده موجود آسیب وارد کند.

  عارف ادامه داد: در تهران نزدیک به ۲۰۰ نفر واجد شرایط حضور در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان  در شورای شهر هستند و انتخاب ۲۱ نفر از میان آنها  بسیار دشوار است. شورای عالی  سیاست گذاری به این نتیجه رسیده است که در تهران و مراکز استان ها به ارائه لیست‌های واحد بپردازد اما در سایر شهرستان ها و بخش‌ها به این موضوع ورود نکند.

  وی تاکید کرد: سابقه جریان اصلاحات به عنوان جریانی ریشه دار در انقلاب نشان داده است که اگر مدیریت صحیح انجام شود این جریان می‌تواند ۷۰ درصد از مردم را بسیج کند.

  عارف همچنین با اشاره به اینکه عملکرد دولت به خوبی بررسی شده و مطالبات شورای سیاست گذاری اصلاحات و فراکسیون امید از دولت مطرح شده است از تعامل مثبت با ستادهای انتخاباتی روحانی در سراسر کشور خبر داد .

  رئیس شورای عالی  سیاست گذاری اصلاح ‌لبان  همچنین حزب ندای ایرانیان را برآمده از رویکرد عقلانیت مبتنی بر خرد جمعی در جریان اصلاحات دانست و از روسای ستادهای انتخاباتی این حزب در استانها خواست با حفظ این رویکرد به تقویت مشارکت مردمی در انتخابات و به دست آمدن پیروزی قطعی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بپردازند.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.