• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » انتقاد سازمان ملل از طرح میانمار برای اسکان مسلمانان روهینگیا در روستاهای شبیه اردوگاه
  کد خبر : 2031528

  انتقاد سازمان ملل از طرح میانمار برای اسکان مسلمانان روهینگیا در روستاهای شبیه اردوگاه

    آژانس پناهجویان سازمان ملل از طرح دولت میانمار برای اسکان مسلمانان روهینگیا در روستاهایی شبیه اردوگاه به شدت انتقاد کرده است. به گزارش ایران ویج به نقل از رویترز، در حالی که هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا به واسطه خشونت های خونین اخیر آواره شده اند، دولت میانمار طرحی را برای اسکان مسلمانان آواره در روستاهایی…

  ۱۰۲

   

  آژانس پناهجویان سازمان ملل از طرح دولت میانمار برای اسکان مسلمانان روهینگیا در روستاهایی شبیه اردوگاه به شدت انتقاد کرده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از رویترز، در حالی که هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا به واسطه خشونت های خونین اخیر آواره شده اند، دولت میانمار طرحی را برای اسکان مسلمانان آواره در روستاهایی شبیه اردوگاه ارائه کرده است که این طرح با انتقاد آژانس پناهجویان سازمان ملل روبرو شده است. سازمان ملل اعلام کرده است که اجرای این طرح موجب تشدید تنش ها خواهد شد.

  کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل در میانمار با انتشار سندی اعلام کرده است که این طرح که از سوی دولت میانمار ارائه شده، این نگرانی را در بین مسلمانان روهینگیا افزایش خواهد داد که آنها در نهایت در اردوگاه های پناهجویان اسکان خواهند یافت.

  حدود ۷۵ هزار مسلمان روهینگیا از آغاز سرکوب ارتش میانمار در ۵ ماه گذشته به بنگلادش آمده اند.دفتر خقوق بشر سازمان ملل از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار در ماه های اخیر پرده برداشته است.

  در این مدت بیش از ۱۵۰۰ واحد مسکونی مسلمانان در روستاهای میانمار به آتش کشیده شده است. برخی از مسلمانانی که فرار کرده بودند اکنون بازگشته اند و سرپناه های موقتی برای خود ساخته اند ولی مقام های میانمار اجازه بازسازی خانه های قبلی را به آنها نداده اند. در عوض، مقام های میانمار قصد دارند ۱۱۵۲ خانوار مسلمان را در روستاهایی شبیه اردوگاه اسکان دهند.

  بیش از یک میلیون مسلمان روهینگیایی در شرایط مانند آپارتاید در استان راخین میانمار زندگی می کنند. حدود ۱۲۰ هزار مسلمان هم اکنون در اردوگاه های آوارگان در استان راخین زندگی می کنند و زندگی آنها به کمک های بین المللی وابسته است.

  شورای حقوق بشر سازمان ملل موافقت کرده است تا ماموریت کمیته حقیقت یاب برای تحقیق درباره جنایات علیه مسلمانان ورهینگیا در میانمار آغاز شود، جنایاتی که توسط ماموران امنیتی میانمار علیه مسلمانان استان راخین انجام شده است.

  کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کردند که اقدامات ارتش و نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا احتمالا جنایت علیه بشریت و پاکسازی قومی است.

  دولت میانمار حاضر نشده است تا مسلمانان روهینگیا را به عنوان یکی از اقلیت های قومی این کشور به رسمیت بشناسد و آنها را بنگال یا مهاجران غیر قانونی از بنگلادش ارزیابی کرده است.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.