• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » نخستین قرارداد جدید نفتی ایران تا ۱ ماه آینده امضا می‌شود
  کد خبر : 2031511

  نخستین قرارداد جدید نفتی ایران تا ۱ ماه آینده امضا می‌شود

    یک مقام ارشد ایرانی گفت، این کشور انتظار دارد اولین قرارداد نفتی این کشور در قالب مدل قراردادهای جدید نفتی (آی پی سی) در طی یک ماه آینده به امضا برسد. به گزارش ایران ویجبه نقل از رویترز، یک مقام ارشد ایرانی گفت، این کشور انتظار دارد اولین قرارداد نفتی این کشور در قالب مدل…

  ۹۷

   

  یک مقام ارشد ایرانی گفت، این کشور انتظار دارد اولین قرارداد نفتی این کشور در قالب مدل قراردادهای جدید نفتی (آی پی سی) در طی یک ماه آینده به امضا برسد.

  به گزارش ایران ویجبه نقل از رویترز، یک مقام ارشد ایرانی گفت، این کشور انتظار دارد اولین قرارداد نفتی این کشور در قالب مدل قراردادهای جدید نفتی (آی پی سی) در طی یک ماه آینده به امضا برسد.

  رکن الدین جوادی، معاون وزیر نفت ایران در کنفرانسی در پاریس اظهار داشت: «ما انتظار داریم این اتفاق خیلی زود رخ دهد و امیدواریم در طی یک ماه آینده اولین قرارداد نفتی جدید امضا شود.»

  در ماه ژانویه، ایران اعلام کرد که ۲۹ شرکت از بیش از ۱۴ کشور جهان اجازه یافته اند تا در مناقصه های پروژه های نفت و گاز این کشور بر اساس مدل جدید قراردادی شرکت کنند. تهران امیدوار است پس از سال ها تحریم، با جذب سرمایه گذاری خارجی تولید نفت و گاز خود را افزایش دهد.

  اما مدل جدید قراردادهای نفتی ایران تاکنون چندین بار به دلیل مخالفت های داخلی با مفاد این قراردادها به تعویق افتاده است.

  مدل جدید قراردادهای نفتی، به استفاده ایران از مدل بیع متقابل که در طی بیش از ۲۰ سال گذشته مورد استفاده قرار می گرفت پایان می دهد. در این مدل، شرکت های خارجی اجازه نداشتند ذخایر نفتی موجود در ایران را برای خود رزرو کنند یا سهمی از شرکت های نفتی ایرانی خریداری نمایند.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.