• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » آمانو: ایران تحت شدیدترین رژیم راستی آزمایی هسته ای قرار دارد
  کد خبر : 2031503

  آمانو: ایران تحت شدیدترین رژیم راستی آزمایی هسته ای قرار دارد

    به گزارش ایران ویجبه نقل از پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی، یوکیو آمانو — مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی — در سخنرانی خود که برای نشست موسوم به «اتم برای صلح و پیشرفت جهانی در قرن بیست و یکم» در آکادمی دیپلماتیک در لیما ارائه می کند، برجام را دستاوردی بزرگ…

  ۹۶

   

  به گزارش ایران ویجبه نقل از پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی، یوکیو آمانو — مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی — در سخنرانی خود که برای نشست موسوم به «اتم برای صلح و پیشرفت جهانی در قرن بیست و یکم» در آکادمی دیپلماتیک در لیما ارائه می کند، برجام را دستاوردی بزرگ برای راستی آزمایی و نظارت آژانس توصیف کرد.
  آمانو در بخشی از این سخنرانی که متن آن در پایگاه اینترنتی آژانس قرار گرفته است گفت: دو سال پیش، آژانس بین المللی انرژی اتمی نقشی مهم را در رسیدن به توافقی مهم درباره برنامه اتمی ایران بازی کرد که به برنامه جامع اقدام مشترک معروف شد. آژانس در حال حاضر اجرای تعهدات هسته ای ایران را براساس این توافق زیر نظر دارد و راستی آزمایی می کند.
  آمانو افزود: برجام دستاوردی بزرگ در راستی آزمایی هسته ای به شمار می آید. اکنون ایران تحت شدیدترین برنامه (رژیم) راستی آزمایی هسته ای قرار دارد. دسترسی بازرسان ما به سایت ها بیشتر شده است و اطلاعات بیشتری درباره برنامه اتمی ایران داریم. این برنامه اکنون در مقایسه با زمانی که این توافق به اجرا گذاشته شد، محدودتر (کوچکتر) شده است.
  وی تاکید کرد: ایران پیشتر پروتکل الحاقی و پادمان های توافقی آژانس را اجرا می کرد. این ابزار عمده راستی آزمایی به ما دسترسی بیشتری به اماکن و اطلاعات (برنامه اتمی ایران) را می دهد. آژانس همچنان اجرای پادمان های خود در ایران را با دیدگاه توانایی برای ترسیم آنچه ما «نتیجه گیری جامع تر» می خوانیم،  ادامه می دهد. این کار احتمالا سالهای زیادی به طول بکشد. با این حال ما تا کنون درس های ارزشمندی از این فرایند آموخته ایم. اول اینکه می توان حتی موضوعات دشوار و چالشی را در صورتی که همه طرف ها متعهد به گفتگو باشند؛ البته نه گفتگو برای گفتگو بلکه گفتگو با هدف رسیدن به هدف؛ حل و فصل کرد. دوم اینکه آژانس توانست با پای بندی به وظیفه فنی خود و وارد نشدن به مسائل سیاسی، نقش بسیار مهمی ایفا و اطمینان همه طرف ها را جلب کند.
  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.