• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » راهکارهای تان برای اصلاح ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان چیست؟/ چه نیازی به تصویب سند ۲۰۳۰ وجود دارد؟
  کد خبر : 2031230

  راهکارهای تان برای اصلاح ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان چیست؟/ چه نیازی به تصویب سند ۲۰۳۰ وجود دارد؟

  راهکارهای تان برای اصلاح ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان چیست؟/ چه نیازی به تصویب سند ۲۰۳۰ وجود دارد؟Reviewed by on Apr 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به وزیر آموزش و پرورش آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم "یکی از چیزهایی…

  راهکارهای تان برای اصلاح ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان چیست؟/ چه نیازی به تصویب سند ۲۰۳۰ وجود دارد؟Reviewed by on Apr 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  "یکی از چیزهایی که در آموزش‌وپرورش خیلی مهم است، همین دانشگاه فرهنگیان است؛ همین که این جوانهای عزیزمان، [یعنی‌] دانشجومعلّم‌ها، آنجا هستند. این بسیار مهم است. هرچه میتوان باید برای این مجموعه سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی کمّی و کیفی کرد؛ با همان معیارهای متعالی که برای معلّم لازم است."
  مقام معظم رهبری- 13 اردیبهشت ۱۳۹۵

  دکتر احمدی دانش‌آشتیانی
  وزیر محترم آموزش و پرورش
  با سلام و تحیات :
  نظر به این که روز معلم سالروز شهادت استاد مطهری، روز بزرگداشت عشق و ایثار و نیز سالروز تجلیل از کسانی است که علم را جرعه جرعه در جان ها جاری می کنند و همچنین با توجه به نقش کلیدی و استراتژیک دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش و نیز لزوم ترغیب بیش از پیش دانشجومعلمان این دانشگاه‌ها به عنوان نو معلمان عرصه تعلیم و تربیت؛ از شما دعوت می‌شود در ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به مناسبت روزگرامیداشت مقام معلم در بین دانشجومعلمان حضور پیدا کنید. امید است که حضور حضرتعالی در دانشگاه فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی این بار توأم با پاسخگویی به سوالات و مشکلات دانشجویان پیرامون برخی موضوعات حوزه آموزش و پرورش باشد.
  حضور حضرتعالی موجب امتنان و افتخار دانشجومعلمان به عنوان آینده سازان عرصه تعلیم و تربیت کشور است. برخی از پرسش های دانشجویان به شرح ذیل تقدیم می گردد :
  با وجود اجرایی نشدن عمده بخش های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، چه نیازی به تصویب چارچوب عمل(سند۲۰۳۰) به طور موازی و نامتناسب با ارزش ها و مبانی تعلیم و تربیت اسلامی وجود دارد؟
  ۲- آیا نگاه چارچوب عمل ۲۰۳۰ به مدرسه به عنوان جلوه ای از تحقق مراتب حیات طیبه و کانونی برای عرضه خدمات تعلیم و تربیتی است؟
  ۳- برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت وزارت آموزش و پرورش در راستای عملیاتی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر چه مبنایی بناگردیده است؟
  ۴- با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در نقش راهبردی دانشگاه فرهنگیان در تکوین شخصیت معلمان و عدم کارآیی دوره‌های کوتاه مدت مهارت آموزی، باز هم مسئولین این دانشگاه تلاش بر ارائه سازوکارهای خروج فرآیند تربیت معلم از مجرای دانشگاه فرهنگیان و رونمایی پروژه جدید برون سپاری تربیت معلم دارند. وزارت آموزش و پرورش چه تدابیری را در نظر دارد؟
  ۵- راهکارهای حضرتعالی در راستای استقرار نظام ملی تربیت معلم و استقرار نظام صلاحیت معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام تعلیم وتربیت و نیز بازنگری در تعیین شیوه‌های جذب و تربیت نیروی انسانی چیست؟
  ۶- با توجه به وضعیت معیشتی و منزلت معلمان و نیز وضعیت فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان، چه راهکارهای جهت اصلاح ساختار مدیریتی صندوق و نیز بازگشت مجدد اعتماد جامعه فرهنگیان نسبت به این صندوق در نظر گرفته شده است؟

  در پایان امید است که با درخواست حوزه برادران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران و بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران موافقت فرمایید. روشنگری و پاسخگویی به پرسش ها و دغدغه های دانشجومعلمان با حضور حضرتعالی در دانشگاه فرهنگیان در هفته بزرگداشت مقام معلم، مایه دلگرمی و امید در میان دانشجومعلمان به عنوان آینده سازان عرصه تعلیم و تربیت کشور خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.