• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سیستان،آلوده تر از شاخص کیفیت هوای پاک
  کد خبر : 2030954

  سیستان،آلوده تر از شاخص کیفیت هوای پاک

  سیستان،آلوده تر از شاخص کیفیت هوای پاکReviewed by on Apr 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  ندای هیرمند؛ طوفان و گردو خاک  در منطقه سیستان از شب گذشته آغاز  و به روال سال های گذشته هجوم ریزگردها را به همراه داشته است. منطقه سیستان در…

  سیستان،آلوده تر از شاخص کیفیت هوای پاکReviewed by on Apr 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  ندای هیرمند؛ طوفان و گردو خاک  در منطقه سیستان از شب گذشته آغاز  و به روال سال های گذشته هجوم ریزگردها را به همراه داشته است.

  منطقه سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و همواره در معرض طوفان های ۱۲۰ روزه قرار دارد این طوفان ها معمولا در فصل تابستان آغاز می شوند اما در سال های اخیر با توجه به تغیرات آب و هوایی مدت و شدت آنان بیشتر شده است.

  طبق اعلام سازمان آب و هواشناسی شهرستان زابل شدت آلودگی هوا در این منطقه بسیار بالاتر از شاخص هوای پاک اعلام شده است.

  این سازمان همچنین عنوان داشت : شعاع دید ۱۵۰۰ متر و سرعت باد در سعات اخیر به ۴۹ کیلومتر ر ساعت رسیده است.

  خشکی دریاچه هامون عامل اصلی ریزگردها

  خشکسالی ۲۰ ساله در سیستان ریزگرد های کف دریاچه را به سوی مرد روانه می کند تا موجی از ریزگردهای خطرناک به ریه مردم سیستان وارد شود.

  مردم در بیست سال گذشته هیچگونه حمایتی از سوی سازمان محیط زیست نشده اند و در چهار سال گذشته با وجود اینکه وعده هایی در خصوص تامین حق آبه دریاچه هامون از دولت داده شده بود اما هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

  روحانی رئیس جمهور کشورمان در سفر خود به منطقه زابل گفته بود که مشکلات بیکاری و دریاچه هامون را حل خواهد کرد ، اما هیچکدام از این دو وعده تا کنون که به روزهای پایانی عمر دولت نزدیک شده ایم عملی نشده است.

  گفتنی است که با احیای دریاچه هامونی بیش از نیمی از جوانان به مشاغل گذشتگان خود یعنی همان صیادی و کشاورزی باز خواهند گشت و دولت تنها کافی است حق آبه دریاچه هامون را از افغانستان بگیرد.

  وزیر امور خارجه کشورمان که بارها نشان داده است دستی در مذاکرات دارد می توانست در این چهارسال با یک سفر به کشور افغانستان مشکلات مردم مرزنشین سیستان را احیا کند اما تا کنون این مسئله نیز از سوی دولت پیگیری نشده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.