• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » نژادپرستی و تبعیض طائفه‌ای در نهادهای دولتی بحرین بیداد می‌کند
  کد خبر : 2030801

  نژادپرستی و تبعیض طائفه‌ای در نهادهای دولتی بحرین بیداد می‌کند

  نژادپرستی و تبعیض طائفه‌ای در نهادهای دولتی بحرین بیداد می‌کندReviewed by Iranvij-2 on Apr 26Rating: «علی الانصاری»، فعال بحرینی در گفت وگو با خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس اقدامات نژادپرستانه و طائفه ای رژیم آل خلیفه را بر خلاف تعهدات این رژیم درباره ریشه کن کردن همه اشکال تبعیض طائفه ی در بخش های…

  نژادپرستی و تبعیض طائفه‌ای در نهادهای دولتی بحرین بیداد می‌کندReviewed by Iranvij-2 on Apr 26Rating:

  «علی الانصاری»، فعال بحرینی در گفت وگو با خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس اقدامات نژادپرستانه و طائفه ای رژیم آل خلیفه را بر خلاف تعهدات این رژیم درباره ریشه کن کردن همه اشکال تبعیض طائفه ی در بخش های عمومی و خصوصی بحرین، توصیف کرد.

  الانصاری گفت: هر گونه نقض حقوق بشر و از بین بردن آزادی شهروندان و ساکنان بحرین امری خلاف و محکوم است که بازتاب های بسیار منفی نیز بر امنیت اجتماعی، صلح داخلی و اوضاع اقتصادی میهن خواهد داشت.

  فعال بحرینی تبعیض طائفه ای را موجب ایجاد فضای ده ها تخلف دیگر دانست و گفت: امروز در بحرین مردم در حقوق اصلی و فرعی خود با یکدیگر برابر نبوده و تبعیض های طائفه ای بیداد می کند.

  وی با تاکید بر اینکه رفتارهای نژادپرستانه رژیم آل خلیفه موجب بروز کینه طائفه ای علیه شیعیان در این کشور شده  گفت: ما در نهادهای دولتی و رسمی بحرین شاهد تبعیض جدی علیه شهروندان شیعه هستیم و همین ناعدالتی ها بافت اجتماعی بحرین را به هم ریخته و بنیان نظام را متزلزل کرد.

  الانصاری گفت: حکومت بحرین با اقدامات نژادپرستانه و طائفه ای خود همه تعهدات بین المللی حقوق بشر از جمله تعهدی را که در این خصوص در سال ۲۰۰۶ امضا کرد و همچنین منشورهای بین المللی مربوط به حقوق مدنی و سیاسی را نقض کرده است.

  فعال بحرینی تاکید کرد: بر اساس گزارش های بین المللی و داخلی از جمله گزارش کمیته مستقل حقیقت یاب در بحرین، رژیم آل خلیفه در زمینه های مختلف مرتکب تخلفات نژادپرستانه شده و به تعهدات خود درباره ریشه کنی تبعیض های طائفه ای در بخش های عمومی و خصوصی عمل نکرده است.

  رژیم آل سعود ریشه مصیبت بحرینی هاست

  «حسین العندلیب»، دیگر فعال بحرینی نیز در گفت وگو با خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس اظهار داشت: تداوم بحران بحرین از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون بی تردید ثابت می کند که تحولات منطقه به طور کلی بر اوضاع بحرین تاثیرگذار است.

  العندلیب گفت: درگیری های جاری در منطقه و شکاف بزرگ بین کشورهای تاثیرگذار در منطقه از جمله دلایل پیدا نشدن راه حلی برای برخی بحران های منطقه است و بحران بحرین شاهد عینی نزاع و شکاف موجود بین کشورهای منطقه است.

  وی تاکید کرد: عربستان، بحرین را حیاط خلوت خود می داند که به هیچ قیمتی حاضر به از دست دادن آن نیست از همین رو به آل خلیفه سفارش می کند که در قبال مخالفان خود هیچ تسامح و توافقی نداشته باشد.

  فعال بحرینی افزود: از همین روست که ما شاهد تشدید سرکوبگری های رژیم آل خلیفه علیه مخالفان و همه آنهایی هستیم که صدایشان برای مطالبه حقوق مشروعشان بالا می رود.

  العندلیب، رژیم آل سعود را مسئول همه سرکوبگری ها و ظلم به مردم بحرین دانست و گفت: عربستان بر همه تخلفات آل خلیفه علیه ملتش در برابر جامعه بین المللی سرپوش می گذارد از همین رو تاکنون شاهد هیچ محکومیت واقعی علیه حکومت بحرین از سوی هیچ قدرت بزرگی نبودیم چرا که این قدرت ها از منافع مشترکی با عربستان و بحرین برخوردارند.

  وی با اشاره به اینکه مخالفان ملی در بحرین طی شش سال گذشته با درجه بالایی از عقلانیت رفتار کرده اند، گفت: مخالفان بحرینی گام های خود را مطالعه شده برداشته و به نشان دادن عکس العمل خشن متوسل نشدند تا رژیم ال خلیفه از آن برای ضربات شدید سوء استفاده نکرده و نتواند در برابر جامعه بین المللی و قدرت های بزرگ بگوید از کشور در برابر تروریسم دفاع می کند.

  فعال بحرینی گفت: با این وجود رژیم آل خلیفه همین ترفند را در برخورد با مخالفان در پیش گرفته و هر از چند گاهی از دستگیری هسته و گروه هایی به زعم خود تروریستی خبر داده و مدعی ارتباط آنها با خارجی ها و از جمله ایران می شود.

  العندلیب ضمن ابراز تعجب از اصرار رژیم آل خلیفه در ساخته و پرداخته کردن دروغ های مربوط به ارتباط مخالفان با خارجی ها، گفت: این دروغ پردازی ها برای همه و حتی برای متحدان بحرین شامل آمریکا و انگلیس که در برخورد با برخی بحران های منطقه و بخصوص بحران بحرین منافقانه عمل می کنند، روشن و شفاف است.

  فعال بحرینی گفت: آمریکا و انگلیس در حالی همواره از اهتمام به حقوق بشر و آزادی ها در کشورها سخن می گویند که در بحرین در کنار رژیم سفاک و دیکتاتور آل خلیفه ایستاده اند و با آن توافقنامه تسلیحاتی امضا می کنند و این خود نشانه معیارهای دوگانه قدرت های بزرگ در تعامل با حقوق ملت هاست.

  العندلیب گفت: این در حالی است که آمریکا از گروه های تروریستی وتکفیری تندرو در سوریه در برابر نظام حاکم بر این کشور حمایت می کند با وجود اینکه نام برخی از این گروه ها در فهرست گروه های تروریستی بین المللی آمده است.

  فعال بحرینی تاکید کرد: با وجود اینکه آمریکا می داند که در بحرین مردم این کشور با تروریسم و استبداد آل خلیفه دست و پنجه نرم می کنند و می داند که مردم بحرین صلح طلب بوده و مرتکب هیچ اقدام تروریستی نشدند و نمی توان آن ها را شبیه گروه های تروریستی در سوریه دانست اما همچنان در کنار رژیم آل خلیفه ایستاده و از حقوق مخالفان حمایتی نمی کند.

  فعال بحرینی با اشاره به نفاق و فرومایگی اخلاقی آمریکا در تعامل با ملت ها، گفت: آمریکا هرگز منافع ملت سوریه اهمیتی نمی دهد و از همین روست که با هواپیماهای خود قتل عام های متعددی را به بهانه مبارزه با تروریسم علیه آنها مرتکب شده است.

  العندلیب گفت: اقدامات تروریستی رژیم آل خلیفه موجب شده شرایط در بحرین به مرحله ای غیر قابل بازگشت رسیده باشد و از همین رو مخالفان ملی گرای بحرین هرگز از حرکت در خط انقلاب عقب ننشسته و آشتی با رژیم آدم کش آل خلیفه که صدها نفر را هم ناعادلانه زندانی کرده و اشک مادران و کودکان بحرینی را سرازیر کرده و هزار برابر از اربابان ترویسم یعنی آمریکا و اسرائیل بدتر است، نمی پذیرند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.