• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » قطعه سازی زیربنای اقتصادی خودرو
  کد خبر : 2030768

  قطعه سازی زیربنای اقتصادی خودرو

    به گزارش ایران ویج رضا رضایی رئیس انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰۰، در خصوص وضعیت صنعت قطعه‌‌سازی کشور اظهار داشت: شرایط تولید قطعه، مراحل تولید و مواد اولیه،  بر اساس شناسنامه مشخص شده است و قطعه سازان بر اساس استانداردهای خودروسازان داخلی تولید می کنند .  وی افزود: در سال گذشته میزان نارضایتی از…

  ۱۳۶

   

  به گزارش ایران ویج رضا رضایی رئیس انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰۰، در خصوص وضعیت صنعت قطعه‌‌سازی کشور اظهار داشت: شرایط تولید قطعه، مراحل تولید و مواد اولیه،  بر اساس شناسنامه مشخص شده است و قطعه سازان بر اساس استانداردهای خودروسازان داخلی تولید می کنند .
   وی افزود: در سال گذشته میزان نارضایتی از بی کیفیتی قطعات خودرو کاهش یافت اما برای به روز بودن باید قطعه سازان به سمت تکنولوژی های روز بروند تا کیفیت خودروهای تولیدی ما افزایش یابد.
  رضایی در خصوص صادرات قطعات خودرو گفت: در سال گذشته کمترین میزان صادرات قطعه را داشتیم که حدود ۱۰۰ میلیون یورو بود و علت آن اعمال تحریم ها و قطع ارتباط بانکی بوده است.
  وی افزود:متاسفانه در سال های گذشته به دلیل برخی مشکلات اقتصادی قطعه سازان به روز کردن ماشین آلات در صنعت قطعه سازی محقق نشد و در این در حالی است که ۵۰ درصد قطعه سازان از دستگاه های پیشرفته برای تولید قطعات استفاده می کنند.
  این مقام مسئول تصریح کرد:در شرایط فعلی اقتصادی و با همین ماشین آلات کنونی،  توان تولید به میزان ۴۰ درصد خودروهای جدید در کشور را داریم و برای خودروهای داخلی توان ۱۰۰ تولید قطعات وجود دارد.
  رئیس انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو با اشاره به هدف گذاری برای تولید خودرو در سال ۹۶ گفت: برنامه ریزی برای تولید یک میلیون و پانصد هزار خودرو و فروش آنها انجام شده و همه باید در جهت افزایش کیفیت خودروهای تولیدی تلاش کنیم.
  رضایی با اشاره به مشکل قاچاق قطعات خودرو گفت: در طول یک سال گذشته هزار و ۳۰۰ یورو قطعات خودرو از مبادی رسمی وارد کشور شد و حدود همین رقم هم از طریق قاچاق به کشور آمد که صنعت قطعه سازی ما را دچار مشکل کرد.
  بر اساس این گزارش داود میرخانی رشتی در ارتباط تلفنی گفت: اگر قدرت اقتصادی مردم اجازه خرید دهد ما مشکلی برای تولید نداریم زیرا افزایش یا ادامه تولید به کشش بازار بستگی دارد.
  مشاور انجمن خودرو سازان ایران افزود: کیفیت تولید خودرو مقطعی و موقتی نیست و تولید محصول با کیفیت، کارگر ماهر و امکانات کافی و به روز نیاز دارد.
  وی گفت: با اشتباهات اقتصادی در سال های قبل زیر بنای صنعت خودرو دچار مشکلات اساسی شد.
  وی با اشاره به اینکه قطعه سازی زیر بنای اقتصادی خودرو است افزود: ما نمی توانیم با این سرمایه گذاری دانش فنی را به روز و امکانات بهتری را خریداری کنیم.
  میرخانی گفت: برنامه های تامین قطعه برای تولید ۱ میلیون خودرو مشخص شده است و مشکلی برای تولید قطعه نخواهیم داشت.
  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.