• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۱۰۳ کشور
  کد خبر : 2030752

  برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۱۰۳ کشور

    به گزارش ایران ویج، حسن قشقاوی رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خارج از کشور در نشست خبری که صبح امروز با موضوع «برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور» در ساختمان وزارتخارجه برگزار شد، اظهارداشت: انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری در ۱۰۳ کشور خارجی برگزار می‌شود که طبق آمار…

  حسن قشقاوی معاون وزیر امورخارجه

   

  به گزارش ایران ویج، حسن قشقاوی رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خارج از کشور در نشست خبری که صبح امروز با موضوع «برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور» در ساختمان وزارتخارجه برگزار شد، اظهارداشت: انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری در ۱۰۳ کشور خارجی برگزار می‌شود که طبق آمار سرکنسول‌ها در ۱۳۲ نمایندگی مرکز و ۲۷۹ شعبه اخذ رای گیری داریم.
  قشقاوی با بیان اینکه با توجه به قطع روابط با کانادا با وجود اینکه عده کثیری از ایرانیان مقیم این کشور هستند، برگزاری انتخابات در این کشور با مشکلاتی مواجه است، تصریح کرد: با مکاتباتی که با سازمان ملل متحد داشتیم از دولت کانادا درخواست کردیم به منظور حفظ دموکراسی اجازه برگزاری انتخابات را بدهند که رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد.

  وی اضافه کرد: در آمریکا به سیاق سابق انتخابات را برگزار می‌کنیم و در این کشور ٣٠ صندوق داریم.

  رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خارج از کشور با تصریح این مسأله که در انگلیس و امارات به ترتیب ۱۲ و ۱۹ صندوق اخذ رای داریم، گفت: باید اصلاحاتی در نحوه رای‌گیری خارج از کشور انجام شود. چرا که تعطیل نبودن روز جمعه در خارج از ایران از حضور جمع کثیری از رای دهندگان کاسته خواهد شد.

  قشقاوی گفت: ما به مُر قوانین، پایبندیم و تابع شورای نگهبان و وزارت کشوریم گفت: از ۵ ماه پیش مقدمات را فراهم کرده‌ایم و ملزومات برگزاری از قبیل مهرها، تعرفه‌ها و  دیگر ملزومات رای گیری برای مسئولان برگزاری ارسال شده است.

  رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خارج از کشور با تأکید بر اینکه اشتیاق هموطنان ایرانی در خارج از کشور هر دوره بیشتر می‌شود، بیان داشت: با ابتکار صدا و سیما و ستاد تبلیغات انتخابات مبنی بر حضور ایرانیان خارج از کشور در پای صندوق‌ها، شور و اشتیاق ایرانیان خارج از کشور برای حضور پای صندوق‌های رای بیشتر شده است.

  قشقاوی با تأکید بر اینکه احترام به دموکراسی و آماده کردن فضای امن برای برگزاری انتخابات مهم‌ترین وظیفه ماست، اظهارداشت: آزادی بیان و احترام به حقوق بشر را سرلوحه قرار می‌دهیم و اجازه بهره‌برداری‌ و بهانه تراشی به جریان اپوزسیون نخواهیم داد.

  وی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد حقوق بشر و آزادی بیان توجیهی برای تظاهرات و شعارهای تند و اجتماعات غیرقانونی برابر صندوق‌های رای باشد، گفت: دولت‌ها باید در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند و پلیس و مقام‌های امنیتی همکاری کنند.

  رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خارج از کشور تصریح کرد: آمار شناوری در خصوص حضور دقیق ایرانیان در پای صندوق‌های رای داریم که این آمار به افرادی منوط می‌شود که پرونده کنسولی تشکیل می‌دهند و با احتساب افراد واجد شرایط رای دهی به ۲ میلیون نفر در خارج از کشور می‌رسد.

  قشقاوی بیان داشت: ایرانیان خارج کشور در صورتی که شناسنامه‌هایشان را همراه نداشته باشند، می‌توانند با گذرنامه رای دهند. چرا که شماره کارت ملی گویای مشخصات افراد است.

  وی با اشاره به اینکه سامانه‌های اینترنی و کنسولی وزارت‌خارجه و نمایندگی فعال شده است، گفت: افراد می‌توانند در صورت وجود هرگونه سوال به ایمیل مربوطه مراجعه کنند.

  به گفته قشقاوی آقای محمدی رئیس هیأت اجرایی انتخابات در دیدار با روسای نمایندگی‌های مقیم تهران اقدامات لازم را انجام می‌دهند و سفرای ایران در نمایندگی در این خصوص با دولت‌های پذیرنده فعال عمل می‌کنند.

   

   

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.