• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » توریست های خارجی و ابراز تعجب از این همه آرایش زنان ایرانی!
  کد خبر : 2030721

  توریست های خارجی و ابراز تعجب از این همه آرایش زنان ایرانی!

  توریست های خارجی و ابراز تعجب از این همه آرایش زنان ایرانی!Reviewed by on Apr 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آرمان زنان؛ اینجا پل زیبا و تاریخی خواجو در یک عصر بهاری است. جمعیت بسیاری برای تماشای آب های رها در زیر پل آمده اند. اما…

  توریست های خارجی و ابراز تعجب از این همه آرایش زنان ایرانی!Reviewed by on Apr 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آرمان زنان؛ اینجا پل زیبا و تاریخی خواجو در یک عصر بهاری است. جمعیت بسیاری برای تماشای آب های رها در زیر پل آمده اند. اما یک موضوع قابل توجه است. تعداد بسیاری از دختران محجبه به همراه مسئولانشان در کنار گروهی از توریست ها و گردشگران خارجی.

  یکی از آنها می گوید: « از تهران آمده ایم. دبیرستان شایستگان. برای اولین بار است که ما را به اصفهان می آورند.» برای من بسیار جالب است که همه آنها با پوشش چادر هستند. «چادر انتخاب خود بچه هاست. اما دبیرستان ما دبیرستان اسلامی است و این نام هم به دنبالش آمده است.

  همه دبیرها و مسئولان مدرسه هم با چادر به مدرسه می آیند.» این مطلب را زهرا می گوید. حالا در کنار این همه زنان و دختران بدحجابی که با آرایش های غلیظ مو و چهره در کنار پل ایستاده اند این موضوع برای همه جالب است که گروه عظیمی از دختران چادری با هم گپ می زنند.

  یکی دیگر از دختران می گوید: «چادر آرامش بخش است. وقتی چادر به سر نمی کنم انگار یک لباس کم دارم. دنبال چیزی می گردم که نیست. اما با چادر خیالم از هر جهت راحت است که پوشیده هستم.»

  اگر چه بارها در همه سایت ها، خبرگزاری ها و جراید درباره بدحجابی سخن گفته شده است و این موضوع جدیدی نیست و با وجود اینکه در قرآن و احادیث درباره پوشش زنان و مردان سخن به میان آمده است اما برخی از شهروندان بی توجه به این موضوعات آب به آسیاب دشمن می ریزند و با وضعیت نامناسبی در شهر ورود پیدا می کنند و خود را به نمایش می گذارند. زنان و مردانی که نام مسلمانی را یدک می کشند و نیمه برهنه مو و چهره می آرایند و قدم به کوچه و خیابان می گذارند.

  اگر چه مسلمانی فقط به برهنه کردن موی و اندام نیست اما این موضوع می تواند اذهان را تشویش کند و بی بند و باری را گسترش دهد.

  حال این موضوع در شهرهای توریستی و گردشگری همانند اصفهان رنگ و لعاب دیگری دارد نه اینکه وجود گردشگران و توریست های خارجی به آن دامن زده باشد به دلیل اینکه ذهن گردشگرانی که به شهرهای تاریخی – مذهبی سفر می کنند به سمت و سویی دیگر می رود.

  الیسا هرچر گردشگر ۶۷ ساله آلمانی که به همراه گروهی دیگر در کنار پل زیبا و تاریخی خواجو ایستاده بود می گوید: «زنان  ایرانی چقدر آرایش می کنند. وقتی به ایران آمدم تصور کردم که همه این ها هنرپیشه هستند چرا که در کشور ما هنرپیشگان تا این حد غلیظ آرایش می کنند چون می خواهند خود را به نمایش بگذارند.

  وقتی به اصفهان هم آمدم این صحنه ها را دیدم و دوستی به من گفت این ها زنان معمولی هستند و هنرپیشه نیستند و آنجا بود که متوجه شدم اغلب زنان ایرانی ها مانند زنان عرب زیاد آرایش می کنند.»

  عواقب موضوع بدحجابی و غلظت آرایش در زنان و دختران دامنگیر خود آنان می شود و متاسفانه برخی از آنها بی خبرند و روز به روز با رنگ و لعاب های متفاوتی از خانه خارج می شوند که می توانند پایه های خانواده را سست کنند و ریشه های آن را از بیخ برکندند.

  مردی که در بیرون خانه با زنان نیمه برهنه بزک کرده روبرو می شود در خانه خود با همسرش بد رفتار می کند یا از او می خواهد که همرنگ جماعت شود و اگر زنی رفتاری غیر از این داشته باشد برخی از مردان طلاق را بر ادامه زندگی ترجیح می دهند و ممکن است با چند فرزند استوانه های زندگی را بشکنند و از یکدیگر جدا شوند و این موضوع باعث می شود که به جامعه اسلامی خدشه وارد شده و پایه های خانواده هر لحظه سست شود و آنگونه که از آمارها بر می آید در حال حاضر از هر ۴ ازدواج یکی از آنها به طلاق منجر می شود که بی بندو باری در این موضوع نقشی پررنگ و با اهمیت دارد.

  جامعه شناسان معتقدند برای داشتن جامعه ای که از سلامت روان برخوردار است باید افرادی سالم بار آورد. افرادی که به یمن خالی کردن عقده های درونی خود را بزک نکنند و در معرض نمایش قرار ندهند که دودمان خانواده بر باد می رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.