• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ارائه تخلفات انتخاباتی رسانه‌های دولتی و عمومی به ستاد انتخابات از امروز تا ۲۸ اردیبهشت
  کد خبر : 2030712

  ارائه تخلفات انتخاباتی رسانه‌های دولتی و عمومی به ستاد انتخابات از امروز تا ۲۸ اردیبهشت

    به گزارش ایران ویج، حسین انتظامی با اشاره به محدودیت های قانونی رسانه‌های دولتی و منتفع از بودجه عمومی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: از فردا ششم اردیبهشت تا ٢٨ اردیبهشت ماه، هر روز جدول تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ۶٨ انتخابات ریاست جمهوری، به ستاد انتخابات کشور ارسال می‌شود. انتظامی با بیان تفاوت رسانه…

  ۱۲۱

   

  به گزارش ایران ویج، حسین انتظامی با اشاره به محدودیت های قانونی رسانه‌های دولتی و منتفع از بودجه عمومی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: از فردا ششم اردیبهشت تا ٢٨ اردیبهشت ماه، هر روز جدول تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ۶٨ انتخابات ریاست جمهوری، به ستاد انتخابات کشور ارسال می‌شود.

  انتظامی با بیان تفاوت رسانه های بخش خصوصی و دولتی گفت: فهرست رسانه‌های مشمول، قبلا توسط اداره کل مطبوعات داخلی اعلام شده و عملا شامل رسانه‌های غیرخصوصی است؛ چه آنهایی که از بودجه عمومی اعم از کامل یا جزئی و یا مستقیم یا غیرمستقیم استفاده می‌کنند، و چه آنهایی که دارایی‌هایشان یا امتیازشان از بیت‌المال است.

  وی در عین حال توضیح داد: در جهت افزایش مشارکت در انتخابات که هدف اصلی همه ماست و همچنین رعایت اصول حرفه‌ای یعنی نادیده نگرفتن مهمترین خبر کشور، اگر یک رسانه مشمول ماده ۶٨ مطالبی به صورت متوازن به نفع هر ۶ نامزد منتشر کند و یا اطلاع رسانی متوازن داشته باشد در فهرست تخلفات مطرح نمی‌شود. مهم این است که یک رسانه متعلق به بیت‌المال در حد ابزار تبلیغاتی یک نامزد و یا ابزار تخریب سایر نامزدها فروکاسته نشود.

  معاون وزیر ارشاد همچنین تصریح کرد: با توجه به آن که اکثر نامزدها صرف نظر از نامزدی، دارای شخصیت حقوقی دیگری هستند اطلاع رسانی از فعالیت‌های روزمره و مرتبط با مسئولیت آنان، به شرط رعایت ارزش خبری و پرهیز از برجسته سازی غیر حرفه‌ای، تبلیغ به حساب نمی‌آید.

  انتظامی با اشاره به اینکه «درج آگهی نامزدها با دریافت هزینه آن توسط این دسته از رسانه‌ها هم ضوابط خاص خود را دارد» اضافه کرد: برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلفات احتمالی رسانه‌های مشمول، یک ایمیل اعلام خواهد شد چرا که سامانه‌های نظارتی مردمی اولا به کاهش هزینه نظارت و ثانیا جامعیت آن کمک می‌کند و در عین حال، امکان تبعیض سهوی یا عمدی را به صفر می‌رساند.

  معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه «تمکین به قانون نشاندهنده توسعه یافتگی و در عین حال تضمین کننده سلامت و امنیت انتخابات است»تاکید کرد: خوشبختانه رسانه‌های کشور، رفتاری مسئولانه دارند، به ضوابط قانونی پایبندند و جلوه‌ای از بلوغ سیاسی و حرفه‌ای را به نمایش خواهند گذاشت.

  یادآور می‌شود چند روز پیش، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، فهرست مهمترین رسانه‌های دارای منع قانونی تبلیغات نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد که به جز ۵ موسسه مطبوعاتی، نام ۲۵ خبرگزاری و روزنامه در آن دیده می‌شد

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.