• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » افزایش ٣۵ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج امسال/ آغاز اعزام حجاج از اول مرداد
  کد خبر : 2030668

  افزایش ٣۵ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج امسال/ آغاز اعزام حجاج از اول مرداد

    رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام خبر افزایش ٣۵ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج تمتع امسال گفت: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می شوند.  به گزارش ایران ویج؛ حمید محمدی با بیان اینکه حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ ماهه…

  ۱۱۰

   

  رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام خبر افزایش ٣۵ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج تمتع امسال گفت: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می شوند.

   به گزارش ایران ویج؛ حمید محمدی با بیان اینکه حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، اظهار کرد: افرادی که  تاریخ ودیعه گذاری آنها تا ٣١ شهریور ماه سال ٨۵ است، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به ثبت‌نام اولیه تشرف به حج اقدام کنند.

  رئیس سازمان حج و زیارت درباره فرآیند ثبت‌نام اولیه از واجدان تشرف به حج در سال جاری تصریح کرد: متقاضیان به همراه اصل سند ودیعه خود به بانک مراجعه کرده و مبلغ ۱۰ میلیون تومان علی‌الحساب به حساب مربوطه واریز می‌کنند؛ بدیهی است که مبلغ یک میلیون تومان ودیعه اولیه و سود آن طی چند سال گذشته محاسبه و مابقی تا سقف ۱۰ میلیون تومان را نقدا پرداخت می‌کنند.

  وی با بیان اینکه اولویت تشرف با کسانی است که زودتر برای ثبت‌نام اولیه در بانک اقدام کنند، گفت: صرفاً این افراد  در مرحله بعد می‌توانند با انتخاب کاروان مورد‌نظر، ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

  محمدی با اشاره به زمان اعلام کاروانهای حج امسال اظهار کرد: هماهنگیهای خوبی با طرف سعودی صورت گرفته و تیمهای کارشناسی اسکان، حمل و نقل، تغذیه و ویزا بموقع به عربستان اعزام شده‌اند و مشغول تمهید امور هستند؛ فرآیند اجاره هتلهای زائران در مدینه منوره تکمیل شده و در مکه مکرمه نیز بیش از نیمی از هتلهای حجاج اجاره شده که با نهایی شدن  این فرآیندها، به‌زودی کاروانهای حج و مبلغ نهایی هر کاروان هزینه ها متناسب با درجه کاروان اعلام خواهد شد.

  رئیس سازمان حج و زیارت درباره میزان افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج امسال اذعان داشت: در آخرین اعزام حجاج ایرانی به حج در دو سال گذشته،  ۶۴ هزار ایرانی به حج اعزام شدند که در حج امسال با تلاش هیئت حج جمهوری اسلامی ایران با افزایش ۳۵ درصدی سهمیه، ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به حج اعزام خواهند شد.

  وی در خصوص زمان اعزام حجاج ایرانی به حج عنوان کرد: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره از سرگیری سفرهای عمره اظهار کرد:  شرط جمهوری اسلامی ایران برای از سرگیری عمره، مجازات دو مامور خاطی فرودگاه جده بود که این موضوع محقق و در مذاکرات حج رسما به ما اعلام شده و این دو پلیس در حال حاضر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند لذا چنانچه در موسم حج همه چیز بر اساس توافقات انجام شده پیش رود، مقدمات عزیمت عمره‌گزاران بعد از موسم حج فراهم خواهد شد.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.