• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » آخرین وضعیت پرداخت مبلغ غرامت عراق به کویت/ناگفته های وکیل صدام
  کد خبر : 2030538

  آخرین وضعیت پرداخت مبلغ غرامت عراق به کویت/ناگفته های وکیل صدام

  آخرین وضعیت پرداخت مبلغ غرامت عراق به کویت/ناگفته های وکیل صدامReviewed by Iranvij-2 on Apr 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، کویت از آمادگی برای بررسی گزینه های آتی درباره تضمین ادامه پرداخت پول مربوط به غرامت جنگ سال ۱۹۹۰ عراق علیه کویت خبر داد. خالد…

  آخرین وضعیت پرداخت مبلغ غرامت عراق به کویت/ناگفته های وکیل صدامReviewed by Iranvij-2 on Apr 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، کویت از آمادگی برای بررسی گزینه های آتی درباره تضمین ادامه پرداخت پول مربوط به غرامت جنگ سال ۱۹۹۰ عراق علیه کویت خبر داد.

  خالد احمد المضف رئیس شورای اداره هیئت عمومی برآورد غرامت های حمله عراق به کویت گفت: کویت با تصمیمی که شورای کمیته سازمان ملل در هشتاد و یکمین جلسه خود گرفته بود، برخورد مثبتی داشت. شورای کمیته سازمان ملل از دولت کویت و عراق خواسته درباره گزینه‌های آتی برای پرداخت مبلغ مذکور به همکاری بپردازند.

  وی گفت: دولت کویت دسامبر ۲۰۱۴ درخواست عراق برای به تأخیر انداختن پرداخت مبلغ مذکور را با توجه به وضعیت اقتصادی و  امنیتی وخیم عراق پذیرفت. کویت بر اهمیت ادامه ماموریت وو نقش کمیته غرامت سازمان ملل تاکید می کند و اوضاع امنیتی و اقتصادی عراق را می فهمد و از همین رو با همه درخواست ها تعویق قبلی که برادران عراقی خواسته بودند، برخورد مثبت داشته است.

  از سوی دیگر خلیل الدلیمی، وکیل صدام گفت: درباره مساله کویت موکلم آرزو داشت که هرگز عراق را وارد جنگ ۱۹۹۰ نمی‌کرد. او همیشه می‌گفت خداوند کسی را که مسبب این جنگ بود، ببخشد. عوامل داخلی، خارجی و منطقه‌ای و بین‌المللی زیادی در این مساله نقش داشتند اما تصویر این موضوع برای مردم روشن نیست با این حال در آینده روشن خواهد شد.

  وی افزود: طرف آمریکایی در روزهای نخست در قبال کنار گذاشتن سلاح مقاومت با او مذاکره کرد اما صدام با این مساله مخالفت کرد. این مساله در جریان جنگ فلوجه که آمریکایی‌ها وارد آن شده و متحمل خسارت‌های سنگینی هم   شده بودند، مطرح شد. آن‌ها دو بار نزد صدام رفتند و سومین بار از طریق من وارد عمل شدند و از من خواستند میانجیگری کنم اما من به آن‌ها گفتم که تنها خواسته‌ها و اظهاراتشان را به او منتقل می‌کنم. با این حال صدام کاملا مخالفت کرد.

  الدلیمی درباره کسانی که در مراسم اعدام صدام حضور داشتند، گفت: تمامی اعضای حزب الدعوه از جمله سامی العسکری، موفق الربیعی و مریم الریس در این مراسم حضور داشتند.

  وی درباره جزئیات محاکمه صدام که تا به این لحظه فاش نشده، گفت: در حقیقت طرف آمریکایی تمامی آن چیزی را که در دادگاه اتفاق افتاده، تعریف نمی‌کند مسائلی وجود دارد که به تاریخ بازمی‌گردد. مساله‌ای که دائما بر آن تأکید می‌کرد وحدت عراق و “مقاومت” در برابر اشغال بود.اما بیشترین موضوعی که به آن ایمان داشت این بود که اشغال با اتحاد مردم پایان خواهد یافت.

  الدلیمی مدعی شد: صدام همواره دادگاه را نمایش آمریکایی می‌دانست و می‌گفت که آنچه در عراق رخ داده به دلیل فشار ایران یا تحریف برخی وقایع از طریق همکاری با آمریکایی‌ها بوده است.

  وی درباره اینکه می‌گویند، نوری مالکی، نخست‌وزیر سابق عراق جسد صدام را در روز اعدامش به مراسم عروسی پسرش برده، گفت: این خبر را شنیده‌ام و چند قاضی آن را تأیید کرده‌اند. بعید نمی‌دانم که این‌ها به خاطر کینه و دشمنی زیادی که درباره صدام داشته‌اند، بیش از این را هم انجام داده باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.