• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » رتبه ایران در تجارت فرامرزی در سه سال گذشته ۲۲ پله سقوط کرد/ رتبه ۱۷۰ از میان ۱۹۰ کشور
  کد خبر : 2030055

  رتبه ایران در تجارت فرامرزی در سه سال گذشته ۲۲ پله سقوط کرد/ رتبه ۱۷۰ از میان ۱۹۰ کشور

    گزارش بانک جهانی حاکیست در سال ۲۰۱۷ رتبه ایران در تجارت فرامرزی از بین ۱۹۰ کشور فعال در امر تجارت در سال گذشته میلادی ۱۷۰ شده که نشانگر سقوط ۳۲ پله‌ای ایران نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی است. به گزارش ایران ویج،‌ یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارزیابی میزان سهولت در امر صادرات و واردات…

  ۱۹۷

   

  گزارش بانک جهانی حاکیست در سال ۲۰۱۷ رتبه ایران در تجارت فرامرزی از بین ۱۹۰ کشور فعال در امر تجارت در سال گذشته میلادی ۱۷۰ شده که نشانگر سقوط ۳۲ پله‌ای ایران نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی است.

  به گزارش ایران ویج،‌ یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارزیابی میزان سهولت در امر صادرات و واردات یا به طور کلی امر تجارت در جهان شاخص تجارت فرامرزی نام دارد.

  این شاخص نتیجه ارزیابی دو موضوع اصلی تجارت یعنی میزان زمان و هزینه مصرف شده برای صادرات و واردات است.

  بنا به گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ رتبه ایران در تجارت فرامرزی از بین ۱۹۰ کشور فعال در امر تجارت در سال گذشته میلادی ۱۷۰ شده که نشانگر سقوط ۲۲ پله‌ای ایران نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی و شروع فعالیت پنجره واحد گمرک است.

  در این شاخص هزینه واردات در ایران ۸۵۱ دلار معادل دو میلیون هشتصد هزار تومان و هزینه صادرات ۷۰۸ دلار معادل یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

  در موضوع میزان زمان صرف شده برای تجارت در شاخص تجارت فرامرزی، زمان ۴۱۱ ساعت برای واردات و ۲۵۳ ساعت برای صادرات عنوان شده است که این مهم ایران را در زمره ضعیف‌ترین کشورها در تشریفات گمرکی و بورکراسی های اداری قرار می‌دهد.

  پیش‌تر مسعود کرباسیان رییس کل گمرک در همایش ملی بهبود فضای کسب و کار در سال جاری گفته بود: صادرکنندگان و واردکنندگان در پنجره واحد گمرک می‌توانند به ترتیب در  مدت ۲۴ و ۴۸ ساعت به فعالیت پردازند.

  بنابراین گزارش به نظر می‌رسد گمرک جمهوری اسلامی ایران باید توجه خود را معطوف به بهبود معیار سنجش بین المللی این حوزه یعنی شاخص تجارت فرامرزی کنند که طی سه سال با سقوط آزاد ۲۲ رتبه‌ای همراه نباشد.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.