• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه کردستان و دانشگاه کویه عراق
  کد خبر : 2030024

  امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه کردستان و دانشگاه کویه عراق

  امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه کردستان و دانشگاه کویه عراقReviewed by Iranvij-2 on Apr 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه کردستان، رئیس دانشگاه کردستان در نشست مشترک با رئیس دانشگاه کویه کردستان عراق در سنندج گفت:روابط بین المللی دانشگاه کردستان درراستای توسعه فعالیت های…

  امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه کردستان و دانشگاه کویه عراقReviewed by Iranvij-2 on Apr 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه کردستان، رئیس دانشگاه کردستان در نشست مشترک با رئیس دانشگاه کویه کردستان عراق در سنندج گفت:روابط بین المللی دانشگاه کردستان درراستای توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی دانشگاه توسعه پیدا می کند.

  فردین اخلاقیان با تاکید بر اهمیت روابط بین دو کشور ایران و عراق گفت: پس از رژیم بعث عراق روابط دو کشور در حوزه های مختلف شاهد توسعه و شکوفایی بوده است.

  وی  عنوان کرد: مشترکات فرهنگی میان کردهای ایران و عراق در طول تاریخ سبب به وجود آمدن ارتباطات وسیع شده که روز به روز شاهد افزایش این مراودات هستیم.

  اخلاقیان با اشاره به اینکه روابط فرهنگی، سیاسی و بازرگانی دو کشور بیش از گذشته است، گفت: توسعه فعالیت های علمی و انجام برنامه های مشترک در این خصوص پشتوانه ای برای دیگر حوزه می تواند باشد.

  رئیس دانشگاه کردستان اظهار داشت: تربیت دانشجو برای ورود به بازار کار، توسعه فعالیت های پژوهشی و نیز روابط بین المللی دانشگاه ها امروزه از اهم فعالیت های مورد نظر هیئت رئیسه دانشگاه کردستان است.

  وی گفت: دانشگاه کردستان آماده برگزاری دوره های مشترک علمی برای دانشجویان و اساتید دانشگاه کویه در سنندج است.

  مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان هم در این نشست گفت: دانشگاه کردستان هم اکنون مسئول کارگروه ملی هماهنگی و پیگیری همکاری‌های بین المللی با اقلیم کردستان عراق است.

  عبدالله حسن زاده افزود: مدیریت روابط بین الملل دانشگاه کردستان با ابلاغیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در جهت گسترش ارتباطات و مراودات علمی و فرهنگی با دانشگاه‌های مهم و تراز اول دنیا در تلاش برای تقویت این موضوع است.

  وی با اشاره به اینکه تهیه و تنظیم پیش نویس قراردادها و موافقت نامه بخشی از وظایف مدیریت روابط بین الملل است، بیان کرد: تهیه و پیشنهاد طرح‌ها و پروژه‌های بین المللی دانشگاه و اقدام لازم در جهت اجرایی کردن آن و هماهنگی برای انجام بازدیدهای علمی از دیگر وظایف ماست.

  مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان افزود: هم اکنون ۴۲ دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند و از امکانات دانشگاه بهره می‌برند.

  وی اظهار داشت: تاکنون امضای تفاهم نامه با ۷ دانشگاه عراقی، ۵ دانشگاه ایرانی و ۲ دانشگاه ژاپنی در دستور کار بوده و اجرای فعالیت‌های پژوهشی، تبادل مطالب آموزشی، تشکیل دوره‌های مشترک و تبادل دانشجو از محورهای این تفاهم نامه‌ها بوده است.

  مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان بیان کرد: پروژه بین المللی سازی نظام آموزش عالی در ایران با حضور ۹ دانشگاه ایران و اروپا، از جمله دانشگاه‌های اسپانیا، اتریش و اسکاتلند با قدرت اجرایی می‌شود.

  حسن زاده مفاد تفاهم نامه میان دانشگاه کردستان و دانشگاه کویه را در حوزه های پژوهشی، آموزشی، برگزاری کنفرانس های مشترک علمی و تبادل دانشجو عنوان کرد. وی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه کویه خواست، محور برنامه‌های خود را بر توسعه روابط فی مابین دانشگاهی پایه گذاری کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.