• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ناکام ماندن دولتی ها برای فرار از نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان وزارت خارجه/ ظهور ناتوانی در یک وزارت خانه روحانی
  کد خبر : 2029918

  ناکام ماندن دولتی ها برای فرار از نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان وزارت خارجه/ ظهور ناتوانی در یک وزارت خانه روحانی

  ناکام ماندن دولتی ها برای فرار از نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان وزارت خارجه/ ظهور ناتوانی در یک وزارت خانه روحانیReviewed by on Apr 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، وزارت خارجه در دولت روحانی یکی از خبرسازترین وزارت خانه ها بوده است. یکی…

  ناکام ماندن دولتی ها برای فرار از نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان وزارت خارجه/ ظهور ناتوانی در یک وزارت خانه روحانیReviewed by on Apr 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، وزارت خارجه در دولت روحانی یکی از خبرسازترین وزارت خانه ها بوده است. یکی از دلایل خبرساز بودن این وزارت خانه نیز موضوع برجام بود که زمان زیادی صرف آن شد.

   

  با گذشت زمان از اجرای برجامی که وزارت خارجه نگاه ویژه ای به آن داشت، مشخص شده است که نه تنها برجام نتیجه چندان مثبتی برای ایران به دنبال نداشته است بلکه می توان آن را یک خسارت به حساب آورد.

   

  از طرف دیگر بدعهدی های طرف مقابل نیز بر خسارت های برجام افزوده است. در این شرایط نبود واکنش مناسب از سوی وزارت خارجه در مقابل بدعهدی های طرف مقابل نشان دهنده یک ناتوانی جدی در این وزارت خانه است.

   

   

  با این وجود  باز هم این وزارت خانه دولت روحانی با مطرح شدن یک لایحه خبرساز شده است.

   

  لایحه مذکور مربوط به اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت است که البته به نتیجه مورد خواست دولت نرسید.

   

  آنطور که سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفته است این لایحه با حضور قشقاوی معاون وزیر امور خارجه  مطرح شده است.

   

  نقوی یادآور شد: دولت در این لایحه درخواست کرده یک تبصره به عنوان تبصره ۴ به ماده ۳ قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت مصوب ۲۰/۶/۱۳۷۳ به این ترتیب اضافه شود که «مأموریت وزارت امور خارجه به منظور انجام وظایف اداری در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، حضور در اجلاس‌ها و مجامع بین‌المللی یا همراهی هیأت‌های رسمی، از شمول این قانون مستثنی است».

   

  وی اظهار داشت: لایحه مذکور در جلسه مورخ ۲۶/۱۰/۱۳۹۵ در هیأت وزیران تصویب و با امضای رئیس‌جمهور به مجلس ارائه شد و به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده است؛ پس از طرح موضوع، نمایندگان مخالف و موافق کلیات لایحه صحبت کردند و کمیسیون لایحه مذکور را با اکثریت آراء رد کرد و به تصویب نرساند.(۱)

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از مرصاد، دولت در حالی این لایحه عجیب را ارائه کرده بود که وزارت خارجه نتوانسته است در حوزه فعالیت های خود، عملکردی قابل قبول داشته باشد.

   

  با این وجود مخالفت نمایندگان مجلس با این لایحه اقدامی مثبت ارزیابی می شود.

   

  —–

  ۱- مخالفت کمیسیون امنیت با درخواست دولت برای عدم نظارت بر سفرهای خارجی مسئولان وزارت خارجه

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.