• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » دولت درباره مسدود شدن شبکه‌های اجتماعی غیراخلاقی، خلاف دیدگاه اسلام و نظام حرفی ندارد
  کد خبر : 2029823

  دولت درباره مسدود شدن شبکه‌های اجتماعی غیراخلاقی، خلاف دیدگاه اسلام و نظام حرفی ندارد

    وزیر ارتباطات درباره دسترسی به شبکه های اجتماعی گفت: دولت درباره مسائلی که غیراخلاقی، خلاف دیدگاه های اسلام و نظام باشد حرفی ندارد و با همین رویکرد در برابر مسدود شدن شبکه های اجتماعی ایستادگی کرد. به گزارش ایران ویج، محمود واعظی صبح امروز در مراسم افتتاح فاز نخست پروژه اتصال فیبرنوری شرکت مخابرات…

  ۱۳۷

   

  وزیر ارتباطات درباره دسترسی به شبکه های اجتماعی گفت: دولت درباره مسائلی که غیراخلاقی، خلاف دیدگاه های اسلام و نظام باشد حرفی ندارد و با همین رویکرد در برابر مسدود شدن شبکه های اجتماعی ایستادگی کرد.

  به گزارش ایران ویج، محمود واعظی صبح امروز در مراسم افتتاح فاز نخست پروژه اتصال فیبرنوری شرکت مخابرات ایران به منازل با بیان اینکه دنیا با سرعت در حال پیشرفت در حوزه فاواست، اظهار کرد: اما در دو دولت گذشته همواره به بخش ICT نگاه فانتزی شد تا جاییکه به سمت ادغام وزارت ارتباطات با وزارت راه و شهرسازی رفتند اما هنوز رابطه میان آی تی و سیمان را درک نمی کنم.

  وزیر ارتباطات گفت: سیاست دولت همواره حمایتی بوده و هست. دولت به عنوان سیاستگذار عمل می کند و لذا رقیب بخش خصوصی نیست.

  وی ابراز کرد: میزان پیشرفت حوزه آی سی تی در این دولت به اندازه طول عمر مخابرات در کشور بوده است به گونه ای که شبکه انتقال کشور ۱۱ برابر و میزان ظرفیت شبکه پهن باند ۱۵ برابر شد.

  واعظی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰۰ شهر کشور به شبکه نسل سوم تلفن همراه متصل شده اند و تا پایان کار دولت تمام شهرها به این نسل مجهز خواهند شد، گفت: علاوه بر این امروز ۷۴۲ شهر به نسل چهارم مجهز هستند و ۲۷ هزار روستا نیز به اینترنت دسترسی دارند.

  وی با تاکید بر اینکه در این دولت دسترسی آزاد به اطلاعات را جا انداختیم و به همراه وزارت ارشاد مصوبه اش را در دولت گرفتیم، گفت: علی رغم تمامی فشارهایی که در این زمینه بود اما عقب نشینی نکردیم.

  وزیر ارتباطات افزود: بخش قابل توجهی از حقوق شهروندی در حوزه ما تعریف می شود. دولت درباره مسائلی که غیراخلاقی، خلاف دیدگاه های اسلام و نظام باشد حرفی ندارد و با همین رویکرد در برابر مسدود شدن شبکه های اجتماعی ایستادگی کرد.

  وی افزود: در حال حاضر هم شاهد هستیم نغمه هایی به گوش می رسد که مخالفان شبکه های اجتماعی به دنبال مسدودسازی این شبکه ها هستند هرچند که خودشان در آنها سرمایه گذاری کرده اند.

  واعظی با بیان اینکه در این حوزه سال گذشته ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شد، گفت: باید با کمک شورای عالی فضای مجازی و مجلس موانع کسب ووکارهای نوین را حل کنیم زیرا هیچ محدودیتی در بحث ایجاد اشتغال برای بخش خدمات نداریم.

  وی با بیان اینکه در شبکه ملی اطلاعات حلقه مفقوده ای طی دو سه سال گذشته وجود داشت که برای پر کردن آن از تجهیزات رادیویی استفاده کردیم، عنوان کرد: دلیل چنین موضوعی تاکید ما بر اجرای شبکه ملی اطلاعات بود اما امروز با افتتاح پروژه فیبرنوری مخابرات این حلقه مفقوده رفع شد.

  وی با بیان اینکه فقط مخابرات و شرکت ایرانیان نت می توانستند روی فیبرنوری سرمایه گذاری کنند، تصریح کرد: اما ایرانیان نت محدودیت سرمایه گذاری داشت و لذا به دنبا جذب سرمایه گذار خارجی برای آن هستیم.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.