• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » راهبردِ آمریکائی
  کد خبر : 2029780

  راهبردِ آمریکائی

  راهبردِ آمریکائیReviewed by on Apr 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، احمد چلداوی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت یادداشتی با عنوان «راهبردِ آمریکائی» آورد: آنچه اکنون امریکا به آن می اندیشد این است که یاران قاسم سلیمانی را نه در بیروت و بغداد و صنعا و دمشق…

  راهبردِ آمریکائیReviewed by on Apr 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، احمد چلداوی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت یادداشتی با عنوان «راهبردِ آمریکائی» آورد: آنچه اکنون امریکا به آن می اندیشد این است که یاران قاسم سلیمانی را نه در بیروت و بغداد و صنعا و دمشق نمی توان شکست داد؛ بلکه ایشان را باید در تهران شکست داد.

  متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:

  ««پاسخ تهران در تهران» مهم ترین راهبرد امریکا برای جبران شکست های بزرگ اخیر دوستدارانش در منطقه است. اکنون دیگر امریکایی ها به خوبی دریافته اند که به زودی کار در سوریه برای داعش تمام خواهد شد.
  امریکا انتظار داشت با سرنگونی اسد در سوریه به نوعی توازن قوا در منطقه به نفع دست نشانده هایش حفظ شود، اما اکنون ناچار است با سوریه با اسد و نابودی داعش کنار بیاید. آمریکا به خوبی می داند که نابودی داعش در سوریه به مفهوم حذف آنها از جغرافیای سیاسی منطقه و به نوعی پذیرش پیروزی بی قید و شرط ایران در منطقه است.
  اما آنچه اکنون امریکا به آن می اندیشد این است که یاران قاسم سلیمانی را نه در بیروت و بغداد و صنعا و دمشق نمی توان شکست داد؛ بلکه ایشان را باید در تهران شکست داد. «شکست تهران در تهران» از دید استراتژیست های امنیتی در امریکا، زمانی رخ خواهد داد که جریان غربگرای حامی غرب بتواند مجددا در انتخابات پیروز شود.
  تنها در این چارچوب است که می توان حمله محدود اخیر آمریکا به سوریه را تحلیل نمود. آمریکا می خواهد بهانه ای به دست غربگرایان بدهد تا بار دیگر با برجسته نمودن خطر حمله نظامی آمریکا برای مردم، رای طیف خاموش را به جیب بزنند.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.