• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » وجود نامزد پوششی ناشی از اختلافاتِ درون حزبی است/ مناظره غیرزنده ضعف عملکرد جریان حاکم را نشان می دهد
  کد خبر : 2029197

  وجود نامزد پوششی ناشی از اختلافاتِ درون حزبی است/ مناظره غیرزنده ضعف عملکرد جریان حاکم را نشان می دهد

  وجود نامزد پوششی ناشی از اختلافاتِ درون حزبی است/ مناظره غیرزنده ضعف عملکرد جریان حاکم را نشان می دهدReviewed by Iranvij-2 on Apr 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز با بیان این که از هر دو طیف سیاسی  کشور، کاندیداهایی در انتخابات وجود دارد، پیرامون…

  وجود نامزد پوششی ناشی از اختلافاتِ درون حزبی است/ مناظره غیرزنده ضعف عملکرد جریان حاکم را نشان می دهدReviewed by Iranvij-2 on Apr 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز با بیان این که از هر دو طیف سیاسی  کشور، کاندیداهایی در انتخابات وجود دارد، پیرامون تحلیل های مرتباط با دوقطبی شدن فضای انتخابات، اظهار کرد: دوقطبی دو معنای متفاوت دارد؛ معنای اول آن‌که مدنظر مقام معظم رهبری بوده و مخالف با شکل‌گیری آن هستند، سناریوهای تعیین‌شده از سوی دشمن برای نظام اسلامی است که از جمله آن ها می‌توان به دوقطبی جنگ و صلح اشاره کرد.
  عبدالنبی منانی ادامه داد: دوقطبی دیگر، رقابت بین دو جریان و تلاش آن‌ها برای رأی آوری کاندیدای مدنظر آن‌ها است که در همه انتخابات موجود است.
  وی با بیان این که در حال حاضر نمی‌توان پیش‌بینی کرد که انتخابات به مرحله دوم برسد، خاطرنشان کرد: برخی از افراد تأییدشده، به‌عنوان نامزد پوششی به صحنه آمده‌اند که اگر در لحظات آخر انصراف داده و کنار بروند، رقابت بین دو نفر خواهد بود و دومرحله ای شدن معنایی نخواهد داشت.
  این کارشناس مسائل سیاسی افزود: هم جریان اصولگرا و هم جریان اصلاح‌طلب اعلام کرده که تنها یک نامزد اصلی داشته و بقیه کنار خواهند رفت؛ درصورتی‌که دیگر کاندیداها مانند دوره قبل درصحنه انتخابات بمانند، آرا بین ۴ نفر تقسیم‌شده که ۲ نفر اول به مرحله بعدی خواهند رفت.

  وقتی نامزدی توان دفاع از عملکرد خود در رقابت ها ندارد، چگونه مدافع حقوق ملت خواهد بود؟
  منانی با اشاره به دیدگاه‌های موجود در رابطه با وجود نامزد پوششی برای جریان حاکم در کشور، گفت: یک نگاه در این رابطه معتقد است که این نامزد برای دفاع بهتر و کمک به نامزد اصلی آمده است که این نشان از ضعف دولت است؛ وقتی دولت در برابر رقیب هم‌وطن و هم دین خود توانایی دفاع نداشته، چگونه می‌تواند در عرصه‌های بین‌المللی از حقوق کشور مقتدرانه دفاع کنند.
  وی افزود: نگاه دیگر، نوع برداشت نگاه اول را نوعی توجیه دانسته و وجود این نامزد پوششی را ناشی از نوعی اختلافات درون‌حزبی می‌داند که نتوانسته‌اند بر روی نامزد واحد به جمع‌بندی برسند و هر دو جریان کارگزاران و اصلاح‌طلب داخل این جریان با وجود اتحاد ظاهری، دارای نامزد هستند.
  تحلیلگر مسائل روز تصریح کرد: شواهد نشان‌دهنده اختلافات درون‌حزبی بوده و تصمیم‌گیری برای ماندن و یا رفتن را به‌روزهای آخر موکول کرده‌اند.
  منانی مناظره را نوعی پاسخگویی در انظار عمومی دانست و خاطرنشان کرد: مناظره باید در مسیر پاسخگویی به سؤالات و ابهامات انظار عمومی جامعه بوده و تهیه آن به‌صورت تولیدی نشان از ضعف علمکرد جریان حاکم است که باید پاسخگوی عملکرد خود در ۴ سال گذشته باشد.

  جریان حاکم پاسخگوی افکار عمومی نسبت به عملکرد خود باشد
  وی با بیان این که جریان حاکم باید نسبت به افکار عمومی در برابر اقدامات خود در چهار سال گذشته پاسخگو باشد، گفت: جریان حاکم وقتی ناتوان است بنا بر اختلاف درونی و یا ناتوانی نامزد پوششی را در قدم اول معرفی کرده و در قدم دوم زیر بار مناظره نمی‌رود.
  این کارشناس با بیان این که از مجموع پنج نفر کمیته تبلیغات انتخابات نمایندگان دولت بوده‌اند، اظهار کرد: با توجه به این که نظر رئیس صداوسیما به‌عنوان مجری برنامه‌ها، پوشش زنده آن است و افراد دیگری نیز اعلام کرده‌اند که موافق مناظرات زنده هستند، پس نمایندگان دولت مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده‌اند.
  منانی با اشاره به‌حق مردم در راستای دانستن پاسخ‌های دولت نسبت به عملکرد خود، گفت: دولت اگر نتواند در برابر افکار عمومی پاسخگو باشد، کمکی هم بیاورد، دو عصا هم زیر بغل خود بگذارد و نتواند راه برود، پس چگونه می‌خواهد کار کند؟

  عدم تطابق صحبت‌ها و عمل دولت نشان دهنده وجود شو تبلیغاتی است
  وی در پاسخ به خبرنگار ما این عدم تطابق صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر مناظرات زنده و عملکرد نمایندگان دولت در کمیته تبلیغات را نشان از وجود نوعی شو تبلیغاتی دانست و تصریح کرد: برخی اقدامات موجود در کشور برگرفته از نظریات ماکیاولی است که ظاهر را به‌خوبی تزیین کرده، بدی‌ها را به گذشتگان نسبت داده، وعده‌ها را به آینده موکول کرده و اقدام خود را انجام دهند.
  این کارشناس خاطرنشان کرد: دولت نه‌تنها عملی نداشته، بلکه اقدامات گذشتگان را نیز را خراب کرده‌است؛ مجریان فعلی اقدامات گذشتگان را که هم‌نظر مردم و هم‌نظر رهبری بود را هم به‌طور کامل خراب کرده اند.
  منانی با بیان این که دستاوردهای برجام به گفته خود کارگزاران آن تقریباً هیچ است، گفت: کشور را نزدیک به ۴ سال در زمینه‌های مختلف به برجام وابسته کردند و امروز در زمان پاسخگویی حرف از بدعهدی طرف مقابل می‌زنند؛ وقتی دولت اقدام دیگری به جز برجام انجام نداده و دستاوردی هم در برجام کسب نکرده، نشان‌دهنده این است که اهلیت این پست را ندارد.
  وی ادامه داد: این پافشاری‌ها بر روی برجام نشان می‌دهد که سیستم فعلی اگر تا ۴۰ سال دیگر بر سرکار بماند، عملکردی نخواهد داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.