• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » طالبان، ابزار آمریکا برای بحران سازی در افغانستان/ حمله روز گذشته به افغانستان یک اقدام تروریستی بود
  کد خبر : 2029160

  طالبان، ابزار آمریکا برای بحران سازی در افغانستان/ حمله روز گذشته به افغانستان یک اقدام تروریستی بود

  طالبان، ابزار آمریکا برای بحران سازی در افغانستان/ حمله روز گذشته به افغانستان یک اقدام تروریستی بودReviewed by Iranvij-2 on Apr 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ظهره‌وند در گفتگو با صبح توس با اشاره به این نکته که طالبان مهم‌ترین عنصر و ابزار بحران ساز برای آمریکایی‌ها در…

  طالبان، ابزار آمریکا برای بحران سازی در افغانستان/ حمله روز گذشته به افغانستان یک اقدام تروریستی بودReviewed by Iranvij-2 on Apr 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ظهره‌وند در گفتگو با صبح توس با اشاره به این نکته که طالبان مهم‌ترین عنصر و ابزار بحران ساز برای آمریکایی‌ها در منطقه محسوب می‌شود، اظهار داشت: آمریکا از همان ابتدا به دنبال ایجاد صلح وامنیت در افغانستان نبوده است.

   

  وی تصریح کرد: چنانچه آمریکایی‌ها به دنبال صلح در این کشور بودند بایستی تا به امروز پس از گذشت یک دهه از حضورشان در افغانستان، طالبان را از بین می‌بردند نه این‌که آنان را تغذیه کنند.

   

  سفیر سابق ایران در افغانستان با اشاره به حملات طالبان در افغانستان، افزود: حملاتی که در افغانستان صورت می‌گیرد در ظاهر امر نوعی اعتراض از جانب طالبان برای حضور آمریکا در افغانستان بوده است؛ اما در اصل طالبان مردم را هدف قرار می‌دهد و بیشتر تلفات این کشور مردم و نظامیان افغان هستند.

   

   ظهره‌وند در رابطه با حمله روز گذشته به پادگان افغانستان، این حمله را یک اقدام تروریستی دانست و گفت: به گفته منابع نظامی این حمله زمان برگزاری نماز انجام شده بود.

   

   

  مهره اصلی آمریکا در افغانستان طالبان است نه داعش

   

  وی به نقش داعش در افغانستان اشاره کرد و گفت: نبایستی نقش داعش را در افغانستان پررنگ دید؛ چرا که این گروه هیچ گونه بستری در جامعه این کشور ندارد، درست است که تحرکاتی دارد؛ اما نباید آن را زیاد جدی گرفت، چراکه مهره اصلی آمریکا در افغانستان، طالبان است.

   

  سفیر سابق ایران در افغانستان در ادامه گفت: آمریکا و انگلیس امنیت طالبان را در افغانستان تامین و بست حضور این گروه تروریستی را در افغانستان و پاکستان فراهم می کنند.

   

  ظهره‌وند با اشاره به نقش آمریکا و انگلیس در افغانستان، بیان کرد: حدود یک دهه پیش نیروهای آمریکایی وانگلیسی برای استقرار امنیت و آرامش در افغانستان و از بین بردن طالبان وارد این کشور شدند؛ اما در قالب همین توجیح، اهداف  نامشروع خودشان را در این کشور پیش بردند.

   

   

   ناامنی سوغات مداخله آمریکا و انگلیس در افغانستان

   

  وی تصریح کرد: مداخله آمریکا و انگلیس در افغانستان تبعات منفی برای این کشور تا به امروز داشته و سوغاتی جز ناامنی برای این کشور در بر نداشته است.

   

  سفیر سابق ایران در افغانستان در رابطه با نقش مردم در تعیین سرنوشت این کشور، ضمن اشاره به این مسئله که دولت و مردم افغانستان باید متوجه این واقعیت تلخ شوند که آمریکا درصد ایجاد صلح در این کشور نیست، گفت: آنها بایستی خواهان امنیت پایدار، توسعه ، رفاه و اخراج نیروهای متجاوز از کشورشان باشند.

   

   

  آمریکا خلاف توفقنامه استراتژیک عمل کرده است

   

  ظهره‌وند در ادامه ابراز کرد: آمریکایی‌ها بر اساس توافق نامه استراتژیک بایستی تا سال ۲۰۱۷ بطور کامل از افغانستان خارج شوند، ولی با اعزام اخیر نیرو به این کشور خلاف این قانون را انجام دادند.

   

  وی گفت: ترامپ می‌گوید داعش باید از بین برود، ولی در عمل از داعش حمایت می‌کند، در افغانستان نیز آمریکا همین سیاست را در قبال طالبان انجام می‌دهد.

   

  سفیر سابق ایران در افغانستان  به نقش ایران و روسیه در مبارزه با داعش در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: ایران و روسیه همواره در خط مبارزه با تروریست و داعش حضور داشتند، ولی مقامات آمریکایی و غربی این دو کشور را محکوم به همکاری با تروریست‌ها می‌کنند، در صورتی‌که خود این کشور حامی بزرگ طالبان وداعش در منطقه است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.