• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » اقتصاد بیمار، خودروسازان را به سمت بانکداری سوق داد
  کد خبر : 2028996

  اقتصاد بیمار، خودروسازان را به سمت بانکداری سوق داد

    موید حسینی صدر، عضو اسبق کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامیگفت: معتقدم باید در جامعه سازوکاری را فراهم کنیم که خودروسازان مجبور نشوند ۲۶ درصد به سپرده گزاران سود بدهند و در کنار این کار باید برای مردم نیز شرایطی فراهم شود تا بتوانند سرمایه های خود را در جای مناسبتر از خرید خودرو…

  ۳۴

   

  موید حسینی صدر، عضو اسبق کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامیگفت: معتقدم باید در جامعه سازوکاری را فراهم کنیم که خودروسازان مجبور نشوند ۲۶ درصد به سپرده گزاران سود بدهند و در کنار این کار باید برای مردم نیز شرایطی فراهم شود تا بتوانند سرمایه های خود را در جای مناسبتر از خرید خودرو سپرده گذاری کنند.

  وی در ادامه افزود: مشکل اساسی اینجاست که خودروسازان نمی توانند منابع ارزان را از بانک ها تامین کنند و در نتیجه به سمت جذب منابع از مردم می روند.

  حسینی صدر با اشاره به بیماری اقتصادی جامعه ،تاکید کرد:سیاست های پولی در کشور دچار مشکلات فراوانی است وبانک ها هم براین مشکلات دامن زده اند.
  این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: در کشور ما ،کارهای تولیدی و سرمایه گذاری مولد با موانع زیادی مواجه است و در نتیجه مردم از سپرده گزاری و پیش خرید استقبال می کنند.

  وی با اشاره به رتبه ۱۳۰ کسب وکار کشورمان در بین کشورهای جهان ،اضافه کرد: اگر بتوانیم این رتبه را به زیر ۵۰ برسانیم ،آن زمان مردم و سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای انتقال سرمایه هایشان به بخش تولید کشور را پیدا می کنند و آمار اشتغال بالا می رود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.