• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » انفجارهای سن پترزبورگ عقده‌گشایی تروریست‌ها در مبارزه روسیه با تروریسم است
  کد خبر : 2028916

  انفجارهای سن پترزبورگ عقده‌گشایی تروریست‌ها در مبارزه روسیه با تروریسم است

  انفجارهای سن پترزبورگ عقده‌گشایی تروریست‌ها در مبارزه روسیه با تروریسم استReviewed by on Apr 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «آسوب علیف» کارشناس سیاسی قرقیز با اشاره به اقدامات تروریستی اخیر در روسیه و ارتباط آن به شهروندان آسیای مرکزی به بررسی گرایش گروه‌‍‌های تروریستی برای نفوذ در…

  انفجارهای سن پترزبورگ عقده‌گشایی تروریست‌ها در مبارزه روسیه با تروریسم استReviewed by on Apr 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «آسوب علیف» کارشناس سیاسی قرقیز با اشاره به اقدامات تروریستی اخیر در روسیه و ارتباط آن به شهروندان آسیای مرکزی به بررسی گرایش گروه‌‍‌های تروریستی برای نفوذ در بین مهاجران در این کشور پرداخت.

  وی با اشاره به عکس العمل جامعه و رسانه‌های روسی به اقدام تروریستی «سن‌پترزبورگ» گفت: جامعه و رسانه‌های روسی بعد از این اقدام تروریستی بلافاصله گفتند که مهاجران در روسیه برای امنیت این کشور و جامعه خطر دارند.

  علیف ادامه داد: نارضایتی اجتماعی در شهرهای روسیه و نگاه منفی به مهاجران کاری به سرعت افزایش یافته است و بدون شک، این نگاه در آینده نیز تعمیق می‌شود.

  کارشناس سیاسی قرقیز افزود: علاوه بر این عده‌ای از رسانه‌ها روسی در مورد اینکه عاملان اقدام تروریستی سن‌پترزبورگ در قرقیزستان به دنیا آمدند مقالاتی نوشتند که در آن قرقیزها را به طور مستقیم به تروریسم ربط می‌دهند و مدعی می‌شوند که این کشور صادر کننده تروریست‌ می‌باشد.

  علیف با اشاره به اینکه در واقع در مسئله تروریسم نه کشور تولد تروریست‌ها، نه تابعیت فعلی آنان و نه ملیت‌ این افراد اهمیتی ندارند، ادامه داد: چیزی که در این مسئله اهمیت بیشتری دارد ایجاد شرایط مطلوب برای جامعه مهاجران در روسیه است.

  وی ادامه داد: موضع قاطع روسیه در مبارزه با تروریسم بین‌المللی، به ویژه در خاک‌ سوریه و عراق دلیل اصلی اقدامات تروریستی در این کشور است.

  علیف در این باره اضافه کرد: روشن است که افرادی که با سیاست‎‌های روسیه در عرصه بین‌المللی مخالف هستند و تلاش می‌کنند تا برای مسکو هزینه های زیادی را بر جا گذارند.

  کارشناس سیاسی قرقیز گفت: کشورهای آسیای مرکزی از روسیه در مسئله مبارزه با تروریسم بین‌المللی به طور کامل حمایت می‌کنند.

  وی افزود: در حال حاضر روسیه برای مبارزه با تروریسم بین المللی تحت فشار قرار دارد و جامعه آن دچار نابسامانی اجتماعی شده چون مهاجران کاری در واقع جزء جدایی‎‌ناپذیر این کشور شدند.

  این کارشناس تصریح کرد: همه باید در مسیر درک اینکه تروریسم بین المللی برای همه خطرناک است، همکاری کنند.

  علیف در ادامه با اشاره به وجود راههای برای مبارزه با تروریسم عنوان کرد: نهادهای ذی‌ربط کشورهای آسیای مرکزی و روسیه باید همکاری‌ها و تبادل اطلاعات را با شهروندانی که می‎‌توانند با تروریسم ارتباط داشته باشند، تقویت کند.

  وی در این‌باره ادامه داد: همچنین باید روی تحکیم و تقویت تفاهم متقابل بین جوامع قومی در شهرهای بزرگ روسیه کار کرد تا همه بفهمند که مهاجران آسیای مرکزی با تروریست‌ها همکاری ندارند.

  علیف افزود: از طرف دیگر باید از جوامع مهاجرین درخواست کرد تا با نهادهای اجرای قانون در روسیه همکاری داشته باشند تا به مسائل مربوط به تروریست  رسیدگی کنند.

  کارشناس سیاسی قرقیز اضافه کرد: جامعه روسیه باید بفهمد که مهاجرین کاری بخش جداناپذیر این کشور هستند و باید با آنان به صورت مسالمت آمیز رفتار کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.