• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » جولان القاعده و داعش در جنوب یمن/ تکیه آل‌سعود به تکفیری‌ها برای پیشبرد اهداف
  کد خبر : 2028804

  جولان القاعده و داعش در جنوب یمن/ تکیه آل‌سعود به تکفیری‌ها برای پیشبرد اهداف

  جولان القاعده و داعش در جنوب یمن/ تکیه آل‌سعود به تکفیری‌ها برای پیشبرد اهدافReviewed by Iranvij-2 on Apr 22Rating: «علی المطری»، تحلیلگر سیاسی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با بیان اینکه عربستان حملات خود را بر جنوب یمن متمرکز کرده است، گفت: رژیم آل سعود درک کرده که اوضاع شمال…

  جولان القاعده و داعش در جنوب یمن/ تکیه آل‌سعود به تکفیری‌ها برای پیشبرد اهدافReviewed by Iranvij-2 on Apr 22Rating:

  «علی المطری»، تحلیلگر سیاسی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با بیان اینکه عربستان حملات خود را بر جنوب یمن متمرکز کرده است، گفت: رژیم آل سعود درک کرده که اوضاع شمال یمن با هجمه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی متزلزل نمی شود.

  وی افزود: اقدامات تروریستی نیروهای اشغالگر و طرفداران منصور هادی در استان های جنوبی و استفاده آنها از گروه های تروریستی نشانه دوگانگی سیاست های آمریکا، اسرائیل و عربستان در منطقه است به گونه ای که از یک سو آمریکا و متحدانش بر طبل مبارزه با تروریسم در سوریه، عراق، لیبی و افغانستان می کوبند اما در یمن شاهدیم که این گروه های تروریستی در کنار ارتش عربستان و امارات به پیکار مشغولند.

  تحلیلگر یمنی افزود: ارتش های امارات و عربستان پس از شکست مفتضحانه مقابل ارتش و کمیته های مردمی یمن، دست به دامن عناصر القاعده و داعش در جنوب این کشور شده اند تا خود را از باتلاق جنگ نجات بدهند در حالی که رسانه های دشمن این تروریست ها را نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن می خواند.

  المطری گفت: اقدام ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض در سرپوش گذاشتن بر تحرکات عناصر القاعده و داعش در رسانه های خود مساله جدید یا تصادفی و اشتباهی نیست بلکه محصول یک راهبرد مطالعه شده برای وارونه کردن واقعیت عرصه نبردها نزد افکار عمومی و غرب است.

  وی ادامه داد: بر پایه اطلاعات سیاسی و رسانه ای عملیات هلی برن نیروهای آمریکایی در یمن نمایشی بیش برای توجیه حضورش در خاک یمن و بخصوص جنوب این کشور نبود.

  تحلیلگر یمنی تصریح کرد: برخی جوانان جنوب یمن فریفته پول شیوخ عرب شده و به جبهه های رویارویی با ارتش و کمیته های مردمی سرازیر شدند و به واقع این شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس از وضعیت فقر اهالی جنوب یمن سوء استفاده کردند.

  المطری گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق اندیشه های تکفیری تولیدی در عربستان توانستند اهالی جنوب یمن را به صفوف القاعده و داعش کشانده و از این تروریست ها در راستای منافع خود در منطقه استفاده کنند.

  وی ادامه داد: با این وجود یمنی های آزاده و شریف با اطلاع از نقشه سعودی ها از پیوستن به گروه های تندرو اجتناب می کنند.

  تحلیلگر یمنی با اشاره به وجود ثروت های هنگفت در استان های جنوبی برای رفع مایحتاج همه کشور گفت: عربستان، امارات و عربستان با تسلط بر مناطق راهبردی و اقتصادی یمن، اشغال خاک این کشور و تحت کنترل گرفتن استان ها و مناطق گمرکی، جنوبی ها را برده خود کرده و ثروت کشورمان را به تاراج می برند.

  المطری تاکید کرد: بر اساس گزارش های رسانه ای عناصر تروریستی در بیش از ۱۰ جبهه در کنار نیروهای ائتلاف عربی به مقابله با ارتش و کمیته های مردمی مشغولند و یکی از سرکرده های القاعده نیز اخیرا به این قضیه اعتراف کرده است.

  تحلیلگر یمنی گفت: نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی حامی اصلی عناصر تکفیری داعش و القاعده در یمن هستند تا دامنه  جغرافیایی تحت سیطره آنها در یمن و ناامنی و بی ثباتی در این کشور افزایش یابد و تسلط امارات و عربستان بر منابع اقتصادی در جنوب یمن نقش بزرگی در پیاده کردن این توطئه دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.