ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » سکوت غرب دربرابر کشتار مردم سوریه نشانه بی خردی است
کد خبر : 2028678

سکوت غرب دربرابر کشتار مردم سوریه نشانه بی خردی است

سکوت غرب دربرابر کشتار مردم سوریه نشانه بی خردی استReviewed by Iranvij-2 on Apr 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام قربانعلی برقرار در خطبه های نمازجمعه عبادی سیاسی این هفته شهر گرگان گفت: تقوای الهی پیشه کنید چراکه حادثه ای عظیم (قیامت) در پیش دارید و در روایات آمده…

سکوت غرب دربرابر کشتار مردم سوریه نشانه بی خردی استReviewed by Iranvij-2 on Apr 21Rating:

به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام قربانعلی برقرار در خطبه های نمازجمعه عبادی سیاسی این هفته شهر گرگان گفت: تقوای الهی پیشه کنید چراکه حادثه ای عظیم (قیامت) در پیش دارید و در روایات آمده است قیامت روزی است که مادران شیرده هم از خوف آن فرزندان خود را فراموش کنند.

وی افزود: ۲۷ رجب روزی است که خداوند با بعثت پیامبر (ص) بر سر مسلمانان منت نهاده است اما این منت به معنای به رخ کشیدن نبوده بلکه به معنای «منّه» یعنی بزرگترین نعمتی که خداوند برای انسان ارزانی داشته است، می باشد.

امام جمعه موقت گرگان اظهار کرد: خداوند با انتخاب رسولانی از میان مردم خواسته تا این رسولان آیات خداوند را بر مردم تلاوت کنند، مردم را تزکیه دهند و به خوبی ها دعوت کنند.    

برقرار گفت: نباید تنها به تعطیلی روز بعثت پیامبراکرم (ص) اکتفا کنیم چرا که این روز، روز مبارکی بوده و خداوند فرموده اند بالاتر از این روز، روزی نیست.

وی تصریح کرد: رسولان برای رهایی بخشی انسان ها از ذلت و خواری نازل شده اند و طبق آنچه در نهج البلاغه آمده است این بزرگترین خرد و گنجینه برای انسان ها است.

امام جمعه موقت گرگان گفت: از آنجایی که شیاطین نمی خواهند انسان اهل خرد و تامل باشد تلاش می کنند با به کار بردن حیله و نیرنگ انسان را از شناخت خداوند دور کنند.

حجت الاسلام اظهار کرد: خداشناسی امری فطری بوده و به تعبیر استاد مطهری انسان فطرتا خداجوست اما شیاطین دام هایی گسترده اند تا بشریت را اغفال کنند و دست مردم را از عبودیت خدا قطع کند چراکه اگر انسان بنده خدا باشد بنده غیر خدا نخواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر انسان آزاد اهل خرد باشد بندگی شیطان را نمی کند، افزود: خداوند رسولانی را پشت سر هم برای بشر فرستاد تا به بشر پیمانی که را با خدا بسته اند را یاداوری کنند.

برقرار تصریح کرد: پیامبران برای برگرداندن نعمت خداشناسی که میثاق فطری بشر با خداوند بوده است به سوی انسان ها آمده اند.

امام جمعه موقت گرگان با اشاره به انفجار رخ داده شده در سوریه توسط آمریکا گفت: در این حادثه تروریستی که ۱۲۶ نفر به شهادت رسیدند تمام دنیا نظاره گر آن بودند و برخی از آن ها هیچ عکس العملی نشان ندادند و این نشان دهنده نداشتن خرد در این زمینه است.

وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه به فرزندش می فرماید مبادا برای جا و مقام سر تسلیم در مقابل بندگان خدا فرو آورید چرا که مولا علی حُریت و آزادگی را مربوط به کسانی می داند که به عبودیت خداوند عمل کنند.

برقرار گفت: هرکسی که بتواند به هوای نفس و شهوانیت خود غلبه کند به عبودیت خداوند عمل کرده است و از این رو باید روز مبعث را قدر قرار دهیم.

امام جمعه وقت گرگان در خطبه های دوم نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت امام موسی بن جعفر اظهر کرد: این حضرت در وصیت خود به هشام می فرماید خداوند متعال فرمودنداهل فهم و خرد افرادی هستند که سخنانی را که می شنوند با درک و منطق خود تجزیه و تحلیل کنند و هر سخنی را به راحتی قبول نکنند.

مردم وعده های انتخاباتی را تجزیه و تحلیل کنند

وی با اشاره با ایام انتخابات افزود: در این ایام شعارهای زیادی توسط کاندیداها داده می شود از این رو مردم باید با درک خود این شعارها را تجزیه و تحلیل کنند.

برقرار اظهارکرد: امام موسی بن جعفر خطاب به هشام می فرمایند خداوند بشر را در سایه ادله و برهان قرار داده و بهترین چیزی که شمارا به خداوند نزدیک کند شناخت خدا بوده است.

وی تصریح کرد:  بعد از شناخت با معرفت چیزی که شما را به خدا نزدیک میکند نماز با معرفت است یعنی نمازی که بفهمید با خدا چه می گویید.

حجت الاسلام برقرار اظهار کرد: بعد از شناخت خدا هیچ عملی با ارزش تر از نماز نیست و آن را در اول وقت بخوانید، به نماز نگویید وقت کار هست به کار بگویید وقت نماز هست.

کلیدواژه ها :
دوره های نوروزی عصر شبکه

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰);کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

آخرین اخبار و مطالب

پربحث ترین های هفته

Sorry. No data so far.