ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم
کد خبر : 2028604

همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم

  من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. به گزارش ایران ویج، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است: *    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌ به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى…

۱۲۹

 

من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است.

به گزارش ایران ویج، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است:
*    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌
به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى نگهبان عمل (شود) و آنان هستند که باید صلاحیت رئیس جمهور را به حسب موازین قانونى تشخیص بدهند.(صحیفه امام، ج ۱۲، ص ۱۱)
*    میزان بودن تشخیص شوراى نگهبان‌
اعضاى محترم شوراى نگهبان – ایدهم الله تعالى – حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند.(صحیفه امام، ج ۱۸۸، ص ۴۳۱) همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأى شما باشد. باید بپذیرید، براى این‌که میزان اکثریت است و تشخیص شوراى نگهبان، مخالف قانون نیست، مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه باید بپذیریم.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۷۷) اگر کسى بخواهد فساد کند و به مردم بگوید که این شوراى نگهبان کذا، این فساد است، یک همچو آدمى مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فى الارض قرار بگیرد.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۷۰)
*    اجتناب از توهین یا تضعیف شوراى نگهبان‌
من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به‌تدریج در یک رژیم وارد مى‌شود و در آخر، آن‌را ساقط مى‌نماید. لازم است همه به‌طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین و به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر و سلیقه شخصى‌مان باشد، به آن احترام بگذاریم و به این جمهورى نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها است، وفادار باشیم.(صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۴۳۱)
*    قانونى‌بودن شوراى نگهبان و لزوم تبعیت‌
شوراى نگهبان، قانونى است و کسى حق ندارد در مصاحبه‌ها و نطقها و رسانه‌ها به آن توهین و یا آن‌را تضعیف نماید.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۲۰۱) آن کسانى‌که علمایى را که قبلا کار شوراى نگهبان را انجام مى‌دادند، کنار گذاشتند، به این خاطر بود که کم‌کم آن‌ها را مخالف خود احساس کردند و کنار گذاشتند و به‌تدریج این شیطنت صورت گرفت. پس همه ما باید بیدار باشیم.(صحیفه امام، ج ۱۹، ص ۴۴)

منبع: تسنیم
دوره های نوروزی عصر شبکه

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰);کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

آخرین اخبار و مطالب

پربحث ترین های هفته

Sorry. No data so far.