• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم
  کد خبر : 2028604

  همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم

    من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. به گزارش ایران ویج، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است: *    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌ به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى…

  ۱۲۹

   

  من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است.

  به گزارش ایران ویج، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است:
  *    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌
  به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى نگهبان عمل (شود) و آنان هستند که باید صلاحیت رئیس جمهور را به حسب موازین قانونى تشخیص بدهند.(صحیفه امام، ج ۱۲، ص ۱۱)
  *    میزان بودن تشخیص شوراى نگهبان‌
  اعضاى محترم شوراى نگهبان – ایدهم الله تعالى – حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند.(صحیفه امام، ج ۱۸۸، ص ۴۳۱) همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأى شما باشد. باید بپذیرید، براى این‌که میزان اکثریت است و تشخیص شوراى نگهبان، مخالف قانون نیست، مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه باید بپذیریم.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۷۷) اگر کسى بخواهد فساد کند و به مردم بگوید که این شوراى نگهبان کذا، این فساد است، یک همچو آدمى مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فى الارض قرار بگیرد.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۷۰)
  *    اجتناب از توهین یا تضعیف شوراى نگهبان‌
  من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به‌تدریج در یک رژیم وارد مى‌شود و در آخر، آن‌را ساقط مى‌نماید. لازم است همه به‌طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین و به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر و سلیقه شخصى‌مان باشد، به آن احترام بگذاریم و به این جمهورى نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها است، وفادار باشیم.(صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۴۳۱)
  *    قانونى‌بودن شوراى نگهبان و لزوم تبعیت‌
  شوراى نگهبان، قانونى است و کسى حق ندارد در مصاحبه‌ها و نطقها و رسانه‌ها به آن توهین و یا آن‌را تضعیف نماید.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۲۰۱) آن کسانى‌که علمایى را که قبلا کار شوراى نگهبان را انجام مى‌دادند، کنار گذاشتند، به این خاطر بود که کم‌کم آن‌ها را مخالف خود احساس کردند و کنار گذاشتند و به‌تدریج این شیطنت صورت گرفت. پس همه ما باید بیدار باشیم.(صحیفه امام، ج ۱۹، ص ۴۴)

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.