• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » مسعود اجازه مطرح کردن موضوع تشکیل حکومت موقت را ندارد
  کد خبر : 2028546

  مسعود اجازه مطرح کردن موضوع تشکیل حکومت موقت را ندارد

    ریاست‌اجرایی در واکنش به اظهارات احمدضیا مسعود نماینده ویژه سابق رئیس‌جمهور تصریح کرده است که مطرح کردن هرگونه بحث درباره تشکیل حکومت موقت به نفع کشور نیست و کسی اجازه این کار را ندارد. به گزارش ایران ویج، «احمدضیا مسعود» نماینده سابق ریاست‌جمهوری در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب که چند روز قبل براساس…

  ۱۲۱

   

  ریاست‌اجرایی در واکنش به اظهارات احمدضیا مسعود نماینده ویژه سابق رئیس‌جمهور تصریح کرده است که مطرح کردن هرگونه بحث درباره تشکیل حکومت موقت به نفع کشور نیست و کسی اجازه این کار را ندارد.

  به گزارش ایران ویج، «احمدضیا مسعود» نماینده سابق ریاست‌جمهوری در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب که چند روز قبل براساس فرمان مستقیم اشرف‌غنی از مقامش عزل شده، اخیرا هشدار داده است که برای تشکیل حکومت موقت تلاش می‌کند.

  «مجیب‌الرحمان رحیمی» سخنگوی عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان در واکنش به این اظهارات اعلام کرد:مطرح کردن موضوع تشکیل حکومت موقت به نفع کشور و مردم نیست، این موضوع نباید مطرح شود زیرا مردم به ادامه حکومت فعلی نیاز دارند.

  وی تصریح کرد : کسی اجازه مطرح کردن این موضوع را ندارد چراکه مجالی برای انجام چنین کاری نیست و مهم‌تر اینکه بحث در این مورد به صلاح و منفعت افغانستان نیست.

  احمدضیا مسعود پس از برکنار شدن از مقامش گفته بود رئیس‌جمهور صلاحیت برکناری وی را ندارد و این تصمیم برای حکومت گران تمام می‌شود.

  دفتر مسعود اعلام کرده است که وی به منظور ایجاد حکومت موقت، انتخابات و برخی از مسائل دیگر با سران سیاسی گفت‌وگو کرده است که به زودی برای تحقق این امر دست به‌کار خواهد شد.

  برکناری وی از مقامش واکنش‌های احزاب سیاسی را نیز در پی داشته است.

  معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری قبل از این در واکنش به اینکه اشرف‌غنی حق برکناری احمدضیا مسعود را نداشته است اعلام کرده بود که هرگونه عزل و نصب مقامات حکومتی بر مبنی قانون اساسی کشور از اختیارات رئیس‌جمهور بوده که برای ارتقا و پیشبرد امور الزامی است.

  ژنرال دوستم، معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان که در روابط خود با ریاست‌جمهوری دچار تنش شده و گفته می‌شود که در حبس خانگی به‌سر می‌برد نیز واکنش تندی به برکناری احمدضیا مسعود از خود نشان داده است.

  رئیس دفتر ژنرال دوستم، رئیس‌جمهور را به اعمال سیاست‌های حذفی و تک‌فردی متهم کرده است.

  «احمدولی مسعود»، رئیس بنیاد «شهید مسعود» در واکنش به برکناری برادرش گفت: وی تاوان اشتباهش را داد، چندین بار به او هشدار داده بودم که وارد این تیم نشود چراکه تیم غنی تمایلی به همراهی با دیگر جریان‌ها ندارد و از همان ابتدا مشخص بود نتیجه‌اش این می شود.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.