• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آب و هوای سرپلذهاب مستعد باغداری است / تولید کنندگان انگور یاقوتی آموزشهای لازم را فرا گیرند
  کد خبر : 2028033

  آب و هوای سرپلذهاب مستعد باغداری است / تولید کنندگان انگور یاقوتی آموزشهای لازم را فرا گیرند

  آب و هوای سرپلذهاب مستعد باغداری است / تولید کنندگان انگور یاقوتی آموزشهای لازم را فرا گیرندReviewed by on Apr 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز، اهمیت بخش کشاورزی با افزایش بهره‌برداری بهینه عوامل تولید در هر جامعه‌ای مشخص‌تر و آشکارتر خواهد شد و در…

  آب و هوای سرپلذهاب مستعد باغداری است / تولید کنندگان انگور یاقوتی آموزشهای لازم را فرا گیرندReviewed by on Apr 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز، اهمیت بخش کشاورزی با افزایش بهره‌برداری بهینه عوامل تولید در هر جامعه‌ای مشخص‌تر و آشکارتر خواهد شد و در این صورت کشاورزی قادرخواهد بود که با تحصیل مازاد و جانبی گوناگون به اهداف توسعه و رشد اقتصادی دست پیدا کند.

   

  بخش کشاورزی با توجه به اهمیت اقتصادی، اجتماعی و امنیتی فراوانی که دارد می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و افزایش تولید موثر باشد لذا استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی برای تبدیل شدن به محور اصلی اقتصاد یک شاخص مهم به شمار می رود.

  سلیمان حیدری آینه یکی از باغداران روستای آینه درشهرستان سرپل ذهاب  است که بوسیله تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه سرپل ذهاب توانسته است اقتصاد مقاومتی را عملی کند.

   

  این باغدار و فعال اقتصادی شهرستان در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: به منظور کسب درآمد و علاقه ای و تخصصی که در زمینه باغداری داشتم در سال۱۳۸۵ به غرس نهال انگوریاقوتی پرداختم و با همکاری اعضاء خانوادم توانستم در باغی به مساحت ۲هکتار به صورت مستقیم برای خود و دو نفر دیگرشغل ایجاد کنم.

   

  وی افزود: به منظور تسهیل درامر باغداری و توسعه و افزایش محصولات میزان ۱۵۰میلیون ریال تسهیلات بانکی از بسیج سازندگی شهرستان سرپل ذهاب دریافت کردم و توانستم این عرصه را رونق بخشم.

   

  این جوان روستایی تصریح کرد: استعداد و پتانسیل شهرستان سرپل ذهاب با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی مناسب زمینه خوبی برای باغداری می باشد و در این راستا بنده توانستم با برداشت ۵ تن سالانه تولید محصول انگور یاقوتی با حداقل ۲۰۰میلیون ریال درآمد در فصل خرداد ماه سال به بازار شهرستان سرپل ذهاب عرضه کنم.

   

  حیدری آینه به آسیب های موجود در عرصه باغداری اشاره کرد و گفت: آفات طبیعی و بیماری های قارچی میتواند راندمان محصول انگور یاقوتی را کاهش دهد لذا تلاش باغدار در مبارزه با آفت ها با استفاده از سم پاشی،کوددهی و ریشه کن کردن علفهای هرزباید به موقع صورت گیرد.

   

  وی در پایان گفت: آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری دارم و از نهادهای دولتی می خواهم ازفعالان عرصه اقتصاد مقاومتی در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی؛تولید- اشتغال  است بیشتر حمایت کنند زیرا که این حمایت می تواند در کاهش بیکاری در شهرو روستا موثر واقع شود و در نهایت منجر به توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این گونه مشاغل در دیگرنقاط شهرستان شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.