• خرید vpn
  • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

    صفحه اصلی » سیاسی » افغانستان غرفه برتر «لباس محلی و سنتی» در جشنواره فرهنگ ملل شناخته شد
    کد خبر : 2027746

    افغانستان غرفه برتر «لباس محلی و سنتی» در جشنواره فرهنگ ملل شناخته شد

    افغانستان غرفه برتر «لباس محلی و سنتی» در جشنواره فرهنگ ملل شناخته شدReviewed by on Apr 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مراسم جشن برگزیدگان سومین جشنواره ملل با حضور «علیرضا رشیدیان» استاندار خراسان رضوی، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و سفرای کشورهای مختلف در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار…

    افغانستان غرفه برتر «لباس محلی و سنتی» در جشنواره فرهنگ ملل شناخته شدReviewed by on Apr 19Rating:

    به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مراسم جشن برگزیدگان سومین جشنواره ملل با حضور «علیرضا رشیدیان» استاندار خراسان رضوی، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و سفرای کشورهای مختلف در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار و چهره‌های برتر این جشنواره معرفی شدند.

    در این مراسم همچنین «نصیر احمد نور» سفیر افغانستان در ایران، «توریالی غیاثی» رئیس روابط فرهنگی و دیپلماسی وزارت خارجه افغانستان، «سید نورالله راغی» سر کنسول افغانستان در مشهد و بسیاری دیگر از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی افغانستان حضور داشتند.

    همچنین حضور دانشجویان افغانستانی در این جشنواره بسیار گسترده بود و بیشترین نفرات برتر این جشنواره را به خود اختصاص دادند.

    در این مراسم غرفه‌های برتر این جشنواره از کشورهای مختلف معرفی و افغانستان به دلیل استفاده از لباس محلی و سنتی غرفه برتر سومین جشنواره فرهنگ ملل شناخته شد.

    همچنین در بیشتر رشته‌های ورزشی دانشجویان افغانستانی بیشترین نفرات برتر را به خود اختصاص دادند که به شرح زیر می‌باشند:

    شنای زنان:

    نفر اول: محبوبه احمدی از کشور افغانستان

    نفر دوم: محدثه جواهری از کشور افغانستان 

    نفر سوم: فاطمه نظری از کشور افغانستان

    دو میدانی زنان:

    نفر اول: شریفه حسینی از کشور افغانستان

    نفر دوم: زهرا رضایی ازکشورافغانستان

    نفر سوم: طاهره باقری از کشور افغانستان

    تیراندازی با تفنگ زنان:

    نفر اول:کبری محمدی از کشور افغانستان

    نفر دوم: سکینه صفری از کشورافغانستان

    نفر سوم: نجیبه جعفری از کشور افغانستان

    تیر اندازی با کمان زنان:

    نفر اول: مهسا حمیدی از کشور افغانستان

    نفر دوم: محبوبه خاوری از کشور افغانستان

    نفر سوم: معصومه کفایی از کشور افغاستان

    تیراندازی با کمان مردان:

    نفراول: محمدرضا احمدی از کشور افغانستان

    نفر دوم: ابوذر عرفانی از کشور افغانستان  

    نفر سوم: رضا فیاضی از کشور افغانستان

    شنای مردان:

    نفراول: عیسی حمدان حمدان ازکشور سوریه

    نفر دوم: امام علی ملایاراف ازکشور تاجیکستان   

    نفر سوم: الهام جان ابراهیم اف ازکشورتاجیکستان

    دارت مردان:

    نفر اول: اسکندر گدایف از کشور تاجیکستان   

    نفر دوم: حسین علی عبدالله ازکشور عراق

    نفرسوم: مهدی محمدی ازکشور افغانستان

    دو و میدانی مردان:

    نفراول: امیرایاد سجیل از کشور عراق

    نفردوم: علی هادی بیانی از کشور افغانستان

    نفرسوم: حسنین رحیم محمد از کشور عراق

    تنیس روی میز مردان:

    نفر اول: علی شنان از کشور عراق

    نفر دوم: حیدرالسلمانی از کشور عراق

    نفرسوم: محمد سلام العبیدی از کشور عراق

    تیراندازی با تفنگ

    نفراول: باقر عتابی از کشور عراق

    نفر دوم: محمدرضا المحمد از کشور عراق

    نفر سوم: یاسر العبادی از کشور عراق

    در بخش رشته‌های برتر عملی و دانشجویان ممتاز نیز ۱۵ دانشجوی برتر معرفی  شدند که «عزیز الله موحدی»، «سید مجتبی علوی» و «فاطمه قاسمی» از افغانستان جز نفرات برتر این بخش بودند.

    همچنین در بخش معارف، داستان، شعر و مقاله ادبی نیز بیشترین دانشجویان از کشور افغانستان بودند.

    سومین جشنواره فرهنگ ملل امروز به کارخود پایان خواهد داد و مراسم اختتامیه این جشنواره عصر امروز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

    کلیدواژه ها :
    دوره های نوروزی عصر شبکه

    مطالب مرتبط

    ویژه های ایران ویج

    دیدگاهها (۰)



    ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

    آخرین اخبار و مطالب

    پربحث ترین های هفته

    Sorry. No data so far.