• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » قیام قریب الوقوع ملت ترکیه/لزوم بازدارندگی جهانی در برابر اردوغان
  کد خبر : 2027595

  قیام قریب الوقوع ملت ترکیه/لزوم بازدارندگی جهانی در برابر اردوغان

  قیام قریب الوقوع ملت ترکیه/لزوم بازدارندگی جهانی در برابر اردوغانReviewed by on Apr 19Rating: خبرگزاری مهر، گروه بین الملل– سمیه خمارباقی: همه پرسی روز یکشنبه که تعیین کننده سرنوشت مردم ترکیه و تغییر نظام پارلمانی به ریاست جمهوری و در نهایت واگذاری قدرت به اردوغان است، با پیروزی لرزان رأی «آری» به پایان رسید. این همه‌…

  قیام قریب الوقوع ملت ترکیه/لزوم بازدارندگی جهانی در برابر اردوغانReviewed by on Apr 19Rating:

  خبرگزاری مهر، گروه بین الملل– سمیه خمارباقی: همه پرسی روز یکشنبه که تعیین کننده سرنوشت مردم ترکیه و تغییر نظام پارلمانی به ریاست جمهوری و در نهایت واگذاری قدرت به اردوغان است، با پیروزی لرزان رأی «آری» به پایان رسید. این همه‌ پرسی با پیروزی شکننده اردوغان همراه بود و تنها حدود ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان به آن رأی مثبت دادند. از همین روی، پیروزی شکننده اردوغان در همه پرسی اخیر و رأی ۵۱ درصدی به افزایش صلاحیتها و اختیارات رئیس جمهوری این کشور، موجبات نگران زیادی را نسبت به سیاستهای آینده آنکارا در قبال کشورهای منطقه فراهم آورده است.

  اردوغان طی سالهای گذشته این واقعیت را به اثبات رسانده که از جمله حامیان سرسخت گروه های تروریستی- تکفیری به ویژه در سوریه است. در همین رابطه گفتگویی را با «حسین راغب الحسین» نماینده پارلمان سوریه انجام دادیم که مشروح آن از نظر می گذرد:

  حسین راغب الحسین درباره نتایج همه پرسی در ترکیه اظهار داشت: آنچه روز یکشنبه در ترکیه اتفاق افتاد بیانگر قلدری رجب طیب اردوغان است، همه پرسی ترکیه غیر قانونی بود چرا که با فریبکاری و تقلب صورت گرفت. تزویر در همه پرسی و نتایج آن کاملا واضح و آشکار است و بسیاری از گروه ها و جریان های داخل ترکیه با نتایج همه پرسی مخالف هستند. این گروه ها خواستار بازشماری آراء شده اند.

  وی با بیان این مطلب افزود: اردوغان به حمایت از گروه های مسلح و تروریستی در منطقه اصرار می ورزد و تروریسم را به سوریه و عراق صادر می کند. در حال حاضر اگر در برابر چنین شخصی، عامل بازدارنده ای نباشد وی در آینده ای نزدیک، تروریست ها و افراد مسلح را به دیگر کشورها نیز صادر خواهد کرد، لذا جامعه جهانی باید مانع از اقدامات تجاوزکارانه اردوغان شود.

  نماینده پارلمان سوریه خاطرنشان کرد: ما همچنین می دانیم که اردوغان دارای پایگاه مردمی در ترکیه نیست و کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ این کشور که با حمایت اردوغان و از سوی سرویس های اطلاعاتی وابسته به حزب عدالت و توسعه انجام شد، بیانگر این است که اردوغان، این شخص یاغی به کشتار ملت ترکیه ادامه خواهد داد. بنابراین در آینده ای نزدیک شاهد قیام مردمی علیه این فرد سرکش خواهیم بود.

  حسین راغب الحسین اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل متحد و همه شرفای دنیا باید در برابر اردوغان سرکش بازدارندگی ایجاد کنند، جامعه جهانی باید مانع از سرکشی های اردوغان شود، شخصی که در داخل، ملت خود را فریفته است و در صورتی که وی در حکومت باقی بماند، منطقه خاورمیانه و جهان عرب را با بسیاری از مشکلات مواجه خواهد کرد لذا کشورهای عربی باید نسبت به حجم مصائبی که اردوغان و نظام فاشیستی وی برای آنها ایجاد خواهد کرد، هوشیار باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.