• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » همکاری های نظامی ایران و روسیه بی سابقه است
  کد خبر : 2027539

  همکاری های نظامی ایران و روسیه بی سابقه است

  همکاری های نظامی ایران و روسیه بی سابقه استReviewed by Iranvij-2 on Apr 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور مقامات دولتی و نظامی روسیه، سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مختلف در مسکو…

  همکاری های نظامی ایران و روسیه بی سابقه استReviewed by Iranvij-2 on Apr 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور مقامات دولتی و نظامی روسیه، سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مختلف در مسکو برگزار شد، با اشاره به نقش انکارناپذیر ارتش و نیروهای مسلح در همه کشورها در جهت تامین امنیت و برقراری ثبات، یادآورشد: در جمهوری اسلامی ایران ارتش و سایر قوای نظامی جایگاه رفیعی دارند و دولت و ملت به آنها افتخار می کنند.

  وی با برشمردن نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله بین عراق و ایران که ناشی از تجاوز رژیم صدام حسین بود، گفت: ارتش در این جنگ در پاسداری از تمامیت ارضی ایران نقش بالایی ایفا کرد و در کنار سپاه پاسداران، نیروهای انتظامی و بسیج توانستند جلوی توسعه طلبی صدام حسین را بگیرند و تجاوز او را دفع نمایند.

  سفیر ایران در مسکو همچنین به رشد توانمندی های ارتش ایران پرداخت و گفت: امروز ارتش و دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امکانات نظامی وسیعی در اختیار دارند و به وضعیتی رسیده اند که می توانند در برابر هرگونه تجاوزی ایستادگی کنند.

  وی در عین حال خاطرنشان کرد: افزایش قابل توجه توانمندی های نظامی جمهوری اسلامی ایران در حالی است که راهبرد اصولی و اساس سیاست خارجی کشورمان بر تعامل و دوستی با کشورها و تلاش برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و جهان است و هرگز در صدد ایجاد جنگ با کشورها نبوده ایم.

  سنایی در ادامه یکی از ماموریت های مهم ارتش و دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را مقابله با گروههای تروریستی و افراط گرایان برشمرد و با اشاره به اوضاع  امنیت منطقه و جهان خصوصا وضعیت  سوریه، عراق، افغانستان، گفت: جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با درک خطرات و تهدیدهای ناشی از گسترش شبکه های تروریستی در سطح منطقه و جهان، طی سال های اخیر همکاری های خود را افزایش داده اند و در گسترش صلح و ثبات منطقه ای نقش قابل توجی ایفا کرده اند.  

  سفیر ایران در روسیه تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد مقابله با تروریسم و افراط گرایی مستلزم همکاری جدی منطقه ای و جهانی است.

  وی با یادآوری فرآیند رو به رشد همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی ایران و روسیه ادامه داد: نیروهای مسلح دو کشور ارتباطات مستمر و وسیعی دارند و دو طرف از داشتن چنین ارتباطاتی خرسند هستند.

  سنایی افزود: با امضای موافقتنامه همکاری های نظامی بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در سال ۲۰۱۵، چارچوب همکاری های نظامی دو کشور مشخص و از آن پس اقدامات مهمی در روابط دفاعی- نظامی دوجانبه صورت گرفته که یکی از آنها تحویل سامانه های موشکی اس ۳۰۰ به جمهوری اسلامی ایران است و تحویل سامانه های موشکی اس ۳۰۰ به ایران در واقع نشانه اعتماد متقابل دو کشور در عرصه همکاری های دفاعی است.

  وی یادآورشد: همچنین ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتش فدراسیون روسیه یادداشت تفاهم همکاری به امضاء رسانده اند که نتیجه آن افزایش سطح همکاری بین آنها بوده است.

  سفیر ایران در روسیه تصریح کرد:امروز همکاری و رایزنی فرماندهان نظامی ایران و روسیه ابعاد منطقه ای بی سابقه ای به خود گرفته و دو طرف در مقابله با تروریست هایی که از کشورهای مختلف به مردم سوریه هجوم آورده اند در یک صف واحد قرار دارند و به ارتش سوریه کمک می کنند تا تروریست ها را شکست دهند.

  سنایی در پایان تصریح گفت: نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران راههای گسترش همکاری های دفاعی و نظامی را با همکاران خود در فدراسیون روسیه به طور مرتب مورد پیگیری قرار می دهند و فرماندهان نظامی دو کشور نشست ها و دیدارهای منظمی در تهران و مسکو دارند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.