• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برگزاری تظاهرات در جولان اشغالی علیه رژیم صهیونیستی
  کد خبر : 2027281

  برگزاری تظاهرات در جولان اشغالی علیه رژیم صهیونیستی

  برگزاری تظاهرات در جولان اشغالی علیه رژیم صهیونیستیReviewed by on Apr 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه  بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها تن از شهروندان سوری در شهرک «مسعده» واقع در جولان اشغالی روز گذشته در سالگر استقلال سوریه علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند. روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» گزارش داد که در…

  برگزاری تظاهرات در جولان اشغالی علیه رژیم صهیونیستیReviewed by on Apr 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه  بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها تن از شهروندان سوری در شهرک «مسعده» واقع در جولان اشغالی روز گذشته در سالگر استقلال سوریه علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

  روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» گزارش داد که در سایه شکاف سیاسی کنونی، حامیان و مخالفان دولت سوریه افزایش فعالیت رژیم اشغالگر قدس در این ارتفاعات را نمیپذیرند.
  «ایمن ابوجبل» که یکی از معارضان سوری است اعلام کرد: در یک منطقه تحت اشغال زندگی میکنیم. اولویت ما همزیستی برای مقابله با این اشغالگری است.
  وی میگوید که مردم سوریه باید متحد باشند و دستکم برای مقابله با اسرائیل، برنامه مشترکی با هم در جولان داشته باشند.

  این معارض با اشاره به همایشی که روز گذشته برای نخستین بار از ۶ سال پیش تا کنون با حضور معارضان و حامیان دولت سوریه برگزار شد، تأکید کرد که «شکاف سیاسی بر زندگی ماتأثیر گذاشته است و نیازمند یک گفتگوی داخلی هستیم».
  وی تصریح کرد که در جریان بحران سوریه، اسرائیل فعالیت خود را در جولان افزایش داده و شیوه های آموزشی را با هدف از بین بردن هویت عربی سوریه تغییر داده است.

  این معارض میگوید که اسرائیل سوریهای حاضر در جولان را تشویق میکند تا تابعیت اسرائیل را به دست بیاورند، و از این روی معارضان و حامیان دولت سوریه بر سر رد طرحهای اسرائیل به توافق رسیدند و کارگاههایی نیز در هفته جاری در همین خصوص برگزار خواهد شد.

  از زمان جنگ ژانویه ۱۹۶۷ رژیم صهیونیستی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع از ارتفاعات جولان را اشغال کرد و بدون تأیید جامعه بین الملل آن را در سال ۱۹۸۱ به اراضی اشغالی منضم کرد. سوریه همچنان ۵۰۰ کیلومتر مربع از این منطقه را در کنترل خود دارد. تا ژانویه ۱۹۶۷ حدود ۲۵۰ روستا و مزرعه در جولان وجود داشت و ۱۵۰ هزار نفر در آن سکونت داشتند، و اکنون به ۳۱ هزارنفر تقلیل پیدا کرده اند.

  سوریه سالگرد استقلال خود را در ۱۷ آوریل، با خروج آخرین سرباز فرانسوی از خاک این کشور در سال ۱۹۴۶ جشن میگیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.