• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , ورزشی » تیم ملی فوتبال ایران پرهوادارترین تیم آسیا/ ایران – چین رکوردها را جابجا کرد!
  کد خبر : 2027237

  تیم ملی فوتبال ایران پرهوادارترین تیم آسیا/ ایران – چین رکوردها را جابجا کرد!

    به گزارش ایران ویج، مرحله نهایی انتخابی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تا هفته هفتم در منطقه آسیا برگزار شده و ۱۲ تیم حاضر در رقابت‌ها شانس‌های خود را برای گرفتن بلیت روسیه در دو گروه جست و جو می‌کنند. بر همین اساس هفته‌های ششم و هفتم این رقابت‌ها در عید نوروز امسال…

  ۲۲۸

   

  به گزارش ایران ویج، مرحله نهایی انتخابی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تا هفته هفتم در منطقه آسیا برگزار شده و ۱۲ تیم حاضر در رقابت‌ها شانس‌های خود را برای گرفتن بلیت روسیه در دو گروه جست و جو می‌کنند.

  بر همین اساس هفته‌های ششم و هفتم این رقابت‌ها در عید نوروز امسال پیگیری شد و تیم‌های ایران و ژاپن تا پایان هفته هفتم در صدر گروه‌های خود قرار گرفتند تا این دو کشور بخت اول صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ به شمار بروند. هرچند که در گروه دوم ژاپن و عربستان هم‌امتیاز هستند تا به این ترتیب شانس سعودی‌ها نیز برای صعود کم نباشد.

  در این بین و طبق گزارش دیدارهای برگزار شده در این رقابت‌ها دیدار تیم ملی فوتبال ایران و چین در ورزشگاه آزادی با تعداد حضور ۷۸۱۱۵ نفر به عنوان پرهوادارترین دیدار این رقابت‌ها تا پایان هفته هفتم معرفی شده است. هرچند که تعداد حضور هواداران در این دیدار نورورزی خیلی بیشتر از رقم اعلام شده بود.

  ۲۲۹

  تا پیش از این این رکورد باز هم در اختیار تیم ملی ایران بود و دیدار تیم‌های ایران و قطر ۷۸۰۰۰ نفر را به آزادی کشانده بود.

  سومین دیدار پرتماشاگر نیز باز هم متعلق به شاگردان کی‌روش است و دیدار ایران و کره‌جنوبی در شب عاشورای حسینی با ۷۵۸۰۰ نفر سومین دیدار از این لحاظ محسوب می‌شود.

  همچنین بعد از دیدارهای ایران، دو دیدار برگزار شده در عربستان رکورددار است. دیدار عربستان و عراق و دیدار عربستان و امارات به ترتیب ۶۰۱۵۳ و ۶۰۱۰۲ را به ورزشگاه کشاند تا این دو دیدار بعد از دیدارهای برگزار شده در ایران، پرتماشاگرترین دیدارها باشد.

  ۲۳۰

  **یک رکورد دیگر برای تیم ملی

  از لحاظ میانگین تعداد تماشاگر نیز باز هم ایران رکورددار است. تیم ملی ایران در ۳ دیدار برگزار شده در ورزشگاه آزادی میانگین ۷۷۳۰۵ تماشاگر را به ورزشگاه کشاند تا شاگردان کی‌روش از لحاظ میانگین تماشاگر نیز رکورددار آسیا در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشند.

  از لحاظ میانگین تماشاگر همچنین تیم ملی ژاپن با میانگین ۵۸۵۲۱ نفر از ۴ میزبانی در رده دوم آسیا قرار دارد و عربستان نیز با میانگین ۵۳۲۱۳ نفر برای ۴ میزبانی در رده سوم آسیا قرار دارد.

  ۲۳۱

  **دیداری با ۳۵۰ تماشاگر!

  نکته جالب اینکه دیدار تیم‌های سوریه و ازبکستان که به میزبانی مالزی برگزار شد فقط ۳۰ نفر را به ورزشگاه کشاند تا این دیدار کم تماشاگرترین دیدار این رقابت‌ها باشد.

  همچنین دیدارهای برگزار شده عراق در کشورمان مقابل تیم‌های تایلند و استرالیا به ترتیب با ۲۲۵۵ نفر و ۳۲۷۰ نفر از این لحاظ در رده‌های دوم و سوم هستند.

  از لحاظ میانگین نیز تیم‌های سوریه و عراق کم‌تماشاگرترین تیم‌های قاره کهن محسوب می‌شوند. جالب اینکه هر دو کشور در کشور ثالث از حریفانشان میزبانی می‌کنند.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.