• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فراز و نشیب های وضعیت اشتغال شهرستان بافت در دولت یازدهم
  کد خبر : 2027173

  فراز و نشیب های وضعیت اشتغال شهرستان بافت در دولت یازدهم

  فراز و نشیب های وضعیت اشتغال شهرستان بافت در دولت یازدهمReviewed by on Apr 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  اقطاع، عمر دولت یازدهم نیز رو به پایان است و با تمام و فراز و نشیبها و وعده هایش  تاثیراتی هم بر  اشتغال و اقتصاد شهرستان…

  فراز و نشیب های وضعیت اشتغال شهرستان بافت در دولت یازدهمReviewed by on Apr 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  اقطاع، عمر دولت یازدهم نیز رو به پایان است و با تمام و فراز و نشیبها و وعده هایش  تاثیراتی هم بر  اشتغال و اقتصاد شهرستان بافت داشت. شهری که فرماندار ان در سخنرانیهای مختلف ادعا می کند ۸۰ درصد مردم ان به دولت فعلی رای داده اند

  که گوشه ای از این تاثیرات به اختصار در ادامه آمده است:

   

  تجمع کارگران معدن منگنز و کروم روستای گدار سبز (۱۹/۱/۱۳۹۴)

   

  جمعی از کارگران معدن منگنز و کروم روستای گدار سبز گوشک به علت برخی مشکلات خود مقابل فرمانداری شهرستان بافت تجمع کردند.

  یکی از این کارگران در گفتگو با «اقطاع»در خصوص علت تجمع گفت: حقوق من ۶۶۵ هزار تومان است که آن را به موقع پرداخت نمی کردند، بعد از دو سه ماه حقوق یک ماه را می پرداختند حتی عیدی ما را دهم فروردین پرداختند، یک برگ به ما دادند گفتند امضا کنید که کم کاری کردید، می خواهیم معدن را تعطیل کنیم.

  یکی دیگر از کارگران تجمع کننده، گفت: ما اینجا هیچ امکاناتی نداریم، سرویس بهداشتی نداریم، حتی مکانی که ظهر در آنجا غذا بخوریم نداریم باید در محوطه معدن که پر از گرد و خاک منگنز است با یک لایه منگنز روی غذا، آن را بخوریم، حتی به اداره بهداشت هم گفتیم آمدند بررسی کردند ولی تا الان هیچ رسیدگی نکردند. کارفرما باید یه وعدی غذای گرم به ما بدهد، ولی ما غذا و حتی آب آشامیدنی را هم باید از خانه با خود بیاوریم، کار ما جز مشاغل سخت و زیان آور است ولی برای ما بیمه یک کارگر ساده را در نظر گرفته اند.

  یکی دیگر از کارگران در این خصوص گفت: ما سرویس ایاب و ذهاب درستی نداریم ما، بیست کارگر را، سوار بر یک لندکروز بدون بیمه یا یک نیسان که فقط یکی سرنشین آن بیمه دارد جابه جا می کنند. همچنین در مورد در اختیار گذاشتن وسایل ایمنی از جمله کلاه ، لباس و .. برنامه ریزی ندارند یکی سال می دهند یک سال نمی دهند.

  این کارگر افزود: حدود ده سال است اینجا کار می کنم اما یک فیش حقوق به ما نداده اند، به همین خاطر بعضی از ماهها که از حقوقمان مقداری کم می شود نمی دانیم برای چه کم شده است. الان هم گفته اند این معدن تا اطلاع ثانویه تعطیل است در حالی که تنها منبع درآمد ما از همین راه است.

  علیرضا خواجویی مدیر عامل دو معدن کروم و منگنز گدار سبز در پاسخ به مشکلات اظهار شده توسط کارگران ، ضمن تکذیب بسیاری از اظهارات بالا گفت: طبق قوانین کارگر و کارفرما و تعرفه اداره کار، جوابگوی تمام  مشکلات و طلب پرسنل هستم و تنها طلب این پرسنل حقوق ۱۲/۱۳۹۳ می باشد که حداکثر تا ۲۰/۱/۱۳۹۴ به همراه سنوات به آنها پرداخت خواهد شد.

  خواجویی ضمن تکذیب اظهارات مربوط به تعطیلی این دو معدن گفت: بنایی بر تعطیلی نداریم فقط به مدت دو هفته به علت مشکلات فنی و تورم تعطیل بوده که مجددا از ۱۶/۱/۱۳۹۴ شروع به کار کرده ایم

  وی افزود: اگر همفکری، حمایت و همدلی مسئولین از این شرکت، جهت اجرایی کردن اصل ۴۴ قانون اساسی باشد این کارگاه تا سال آینده توان به کار گیری حداقل ۳۰ نفر دیگر با تخصصهای مختلف در بخشهای مختلف را خواهد داشت.

  مهدی پور، ریس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافت، نیز در این خصوص گفت: فردا به صورت فوق­ العاده و فوری کمیسیونی با حضور مسئولین امنیتی و اجرایی برای رسیدگی به این مسئله برگزار می شود. امروز هم از کارگران معترض خواسته شد، مشکلات خود را در قالب دادخواست برای رسیدگی بنویسند.

  گفتنی است، معدن منگنز بافت در روستای گدار سبز منطقه گوشک واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب غربی از مرکز شهر بافت واقع شده است.

   

  اخراج کارگران کارخانه فولاد بافت و به دنبال ان تجمع مقابل فرمانداری(۳۱/۳/۱۳۹۴)

   

   

  کلنگ کارخانه فولاد بافت در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۸در زمینی به مساحت ۶۵۰ هکتار در ۱۲ کیلومتری غرب بافت توسط وزیر صنایع و معادن به زمین زده شد.

  قرار بر این بود که در خرداد ماه ۸۹ هزار نفر از جوانان بیکار شهرستان بافت در این کارخانه مشغول به کار شوند؛ پروژه ای که نور امیدی در دل مردم این شهر برای پایانی بخشی به مشکلات بیکاری جوانان انداخت.

  ولی این اتفاق روی نداد و هر از چندگاهی تعدادی از کارگران آن با برگ تسویه حساب و اخراج مواجه شدند و فاز اول این کارخانه هم با اخراج آخرین کارگران عملا در حال تعطیلی است.

  تعدای از کارگران این کارخانه که اکثرا از جوانان هستند و برگ تسویه حساب خود را دریافت کرده بودند ساعتی پیش مقابل فرمانداری شهرستان بافت تجمع کردند و خواستار رسیدگی به این اخراج ها از سوی مسولین شدند.

  یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت : امروز ۵۰ نفر از ما را که ده روز پیش بیکار شدیم و  آخرین کارگران این کارخانه بودیم را اخراج کردند.

  وی با اشاره به اینکه از اول زمستان ۹۳ فولاد را به بخش خصوصی واگذار کردند، افزود: بخش خصوصی الان می گوید من پول ندارم، بروید خودتان کار کنید؛ سوال من این است اگر پول نداشتند چرا خریدند.

  کارگر دیگری گفت: از سال گذشته که این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده ۱۰ روز کار می کنیم و بیست روز بیکاریم، الان هم ده روز است بیکاریم و امروز برگ تسویه دستمان دادند و گفتند به سلامت!

  وی بیان داشت: حقوق ما را تا به حال موسسه ثار الله(پیمانکار) از جیب خودش پرداخت می کرده اما چون شرکت گروه انتخاب(کارفرما) پولی به او پرداخت نمی کند دیگر نمی تواند حقوق ما را بپردازد؛ قرارگاه خاتم صورت وضعیت را اعلام می کند که تا کنون چه مقدار کار انجام شده است که هزینه را بدهند اما بخش خصوصی هزینه ها را پرداخت نمی کند.

  این کارگر کارخانه فولاد بافت، با بیان اینکه ما با موسسه ثارالله هیچ مشکلی نداریم و مشکل ما با بخش خصوصی گروه انتخاب و مدیران آن است که تهران نشسته اند و تعدادی نیرو هم اینجا گذاشته اند و هیچ کاری انجام نمی دهند فقط روزها کارشان این است که تماس بگیرند و بگویند چند کارگر از موسسه ثارالله وارد کارگاه شده اند.

  وی افزود: با فرماندار تماس می گیرند و می گویند کارگاه در حال کار است در حالی که فقط و دو نفر در بخش اداری کار می کند و کارگران را اخراج کرده اند.

  علیرضا منظری توکلی نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه نیز در خصوص مشکلات عنوان شده از سوی کارگران و اخراج آخرین گروه کارگران این کارخانه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: قبلا ۱۸۷ نفر از کارگران کارخانه فولاد اخراج شده بودند که در تاریخ ۷ دی سال گذشته صورتجلسه شده که کارگران بیکار شده سریعا به کار برگردند اما هیچ اقدامی نشد.

  وی ادامه داد : بنده در تذکرات مکرر و حتی نطق یکشنبه ی هفته گذشته یادآور شدم که باندهای مخوف واردات فولاد و صادرات آهن خام را پشت این قضیه می بینم.

  نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه با اشاره به اینکه تذکرات مکرر اینحانب و ۵ جلسه از تاریخ ۱۱/۱۱ /۱۳۹۳تا ۱۳۹۴/۲/۷ با وزیر صنعت، معدن و تجارت نتوانست این موضوع را حل کند، افزود: پیشنهاد ما این بود که اگر قرار است فولاد به بخش خصوصی واگذار شود به شرکت گل گهر واگذار شود چرا که هم تجربه کار فولادی را داشت هم منابع و مواد اولیه را داشت و از طرفی شرکت استانی و نزدیک به شهرستان بافت بود.

  وی اذعان داشت: با این احوال علی رغم دستوری که وزیر به استاندار کرمان دادند، از بین همه افرادی که داوطلب بودند این پروژه به شرکت گروه انتخاب واگذار شد و از زمانی که واگذار شده هیچ گونه اقدام مشخصی در جهت پیشبرد پروژه انجام نگرفته و هر روز تعدادی از کارگران مظلوم بیکار می شوند که آخرین گروه همین کارگرانی بودند که جلو فرمانداری تجمع کردند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: دولت و وزیر صنعت، معدن و تجارت باید در این شرایط  اقتصادی به کمک این کارگران بیاید چرا که بسیاری از این کارگران بیکار شده به نان شب محتاجند.

  وی با اشاره با این روایت که” به خدا قسم مملکت با کفر باقی می ماند ولی با ظلم باقی نمی ماند” تأکید کرد: آهای دولت! آهای وزیر صنعت و معدن و تجارت! به فریاد این کارگران از کار بیکار شده برسید که این مشکل اساسی مملکت است و پروژه فولاد بافت یک طرح ملی است.

  وی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید شخصا مداخله کند، اگر این مشکل حل نشود پیامدهای سوء سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بعدی دامنگیر جامعه می شود و همه ما متضرر می شویم.

  لازم به ذکر است؛ حمزه جواران ، فرماندار شهرستان بافت نیز در خصوص چرایی تجمع کارگران مقابل فرمانداری گفت: ما هنور در حال بررسی موضوع هستیم.

   

  واکنش نماینده بافت نسبت به عدم پیشروی کارخانه فولاد بافت(۳۱/۱/۱۳۹۵)

   

  علیرضا منظری توکلی، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس نهم  در گفتگو با  «اقطاع» در خصوص علت و موانع عدم پیشرفت پروژه کارخانه فولاد بافت، اظهار داشت: پروژه فولاد بافت سال ۸۶ شروع شد و قرار بود تا سال ۸۹ تحویل شود که انجام نشد و سال ۹۱ هم که ما تحویل گرفتیم تعطیل بود،یکی از مواردی که به دلیل مطالبه مردم برای ایجاد اشتغال با حساسیت پیگیری کردیم،کارخانه فولاد بافت بود چرا که تنها کارخانه ای که در شهرستان بافت رابر و ارزوئیه وجود دارد همین کارخانه فولاد بافت می باشد.

  منظری توکلی ادامه داد: با دعوت از وزیر و رئیس فولاد کشور و … در سال ۱۳۹۱ اقایان وعده  دادند تا بهمن ۹۲ به بهره برداری برسد  اما به دلیل اینکه ۱۹/۳/۹۱ تحریم ها شروع شد دولت موفق به پیگیری نشد که یکی از گرفتاریهای فولاد بافت همین دولتی بودن پروژه بود.

  وی با اشاره به زود بازده بودن پروژه در بخش خصوصی بیان داشت: برای پیشرفت پروژه پیشنهاد شد پروژه فولاد بافت به صورت ۸۰-۲۰ به بخش خصوصی واگذار شود که مد نظر ما “شرکت گل گهر سیرجان” بود، چرا که هم تجربه کار فولادی داشت، هم ماده اولیه و منابع مالی کافی داشت.اما وزارت صنعت معدن و تجارت تصمیم گرفت پروژه را به “گروه انتخاب واگذار” کند که ما شدیدا به این موضوع اعتراض کردیم چرا که این گروه تجربه کار فولادی نداشت و اصلا به مصلحت مردم نبود.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم  ادامه داد: بعد از مراجعت مکرر  و اعتراض به وزیر صنعت و معدن و تجارت، وزیر مذکور نپذیرفت و گفت مسئولیت واگذاری پروژه به “گروه انتخاب” با ماست، و ما از آنها کار می خواهیم. سرانجام علی رغم مخالفت ما ،شهریور ۹۳ پروژه به گروه انتخاب واگذار شد.

  وی با اشاره به چگونگی واگذاری و برنامه زمانبندی شده برای این گروه، گفت:  معین شد که این گروه  تا بهمن ماه ۱۳۹۳ پروژه را کاملا فعال کند. که ما مرتب بررسی کردیم اما طبق برنامه زمانبدی شده کاری انجام نشد.

  نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس نهم  با اشاره به درخواستها و جلسات مکرر با وزیر صنعت و معدن و تجارت برای پیگیری موضوع، افزود: بعد از ۵ جلسه، در صورتجلسه قید شد که شرکت سریعا در شهر بافت به ثبت برسد  تا ارزش افزوده آن به بافت تعلق بگیرد و نیروها تماما بومی جذب شوند همچنین لوازم مورد نیاز تا پایان شهریور از خارج خریداری و بخش احیا فعال شود اما تا تیرماه۹۴  هم هیچ یک انجام نشد.

  وی ادامه داد: در همان تیرماه در جلسه به وزیر   گزارش دادم که کار پیش نمی رود و ایشان در جواب گفتند شما حوصله ندارید و  ما در تحریم هستیم . در نهایت بعد از یکسال معطلی مردم، به نتیجه رسیدند که گروه مذکور تخصص این پروژه را ندارد لذا کارتحویل گرفته و به مشارک جدید یعنی شرکت ماهان که هم تجربه کار فولادی دارد و هم منابع و مواد اولیه دارد تحویل شد و  گروه انتخاب(مشارک قبلی) با ادعای طلبکاری  مبلغ ۳۵ میلیارد تومان از مشارک جدید اخد کرد.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم با اشاره به کم کاری مشارک قبلی بیان داشت: دلیل عدم انجام پروژه توسط مشارک قبلی،این بود که سرمایه گذاری نکرده بود و پروژه را به ثمن بخس، بابت طلب او از بانک صنعت معدن واگذار کرده بودند.

  وی در خصوص خسارت  ۳۵ میلیاردی وارده بر بیت المال(پرداخت به مشارک قبلی) گفت: این مشارک باج گرفته و با رانت آمده بود که مسئولیت این خسارت به عهده وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد.” اما کجاست کسی که داد مردم بگیرد”

  منظری توکلی تاکید کرد: در این پروژه به مردم ظلم شد، این ندانم کاری ها و در کنار آن اقدامات خرابکارانه باندهای مخوف واردات فولاد و صادرات سنگ آهن خام و کم کاری مشارک قبلی دست به دست دادند و این گرفتاریها را ایجاد کردند.

  وی تصریح کرد: با این وجود همواره برخی تهدیدات برای ایجاد مانع وجود دارد ازجمله واردات فولاد به کشور ، اما واگذاری پروژه به بخش خصوصی کار را سریعتر پیش می برد چرا که وقتی مشارک سرمایه گذاری می کند در تلاش است که زودتر کار انجام شود تا  به سودش برسد.

  نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه  مجلس نهم ظرفیت اشتغالزایی بخش احیا این کارخانه را ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود  چهار برابر این تعداد به صورت غیر مستقیم عنوان کرد.

  وی همچنین در خصوص خط راه آهن تعلق گرفته به این شهرستان تصریح کرد: دو خط راه آهن کرمان،- بافت-ارزوئیه- حاجی آباد  و کرمان- سیرجان درجدول ۲۰ لیست بودجه سالهای ۹۳، ۹۴ و ۹۵آمده که بسیاربرای توسعه سه شهرستان موثر است و پیگیری این مسئله از حقوق حقه مردم این سه شهرستان می باشد.

   

  تعطیلی کارخانه «شیردونه بافت»(۲۵/۳/۱۳۹۵)

   

  در سالهای اخیر با توجه به افزایش تحریمهای مختلف از سوی دشمنان، راهکاری که همانند یک اکسیر می تواند اقتصاد جامعه را از تشعشعات تحریم دور نگه دارد، توسط امام خامنه ای(مد ظله العالی) مطرح شد و آن”اقتصاد مقاومتی” و توجه به تولیدات بومی بود.

  در راستای تحقق راهکار معظم له، پر واضح  است که تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی  توجه و حمایت  مسئولین  ازکارخانه ها و بنگاههای تولیدی می باشد.

  اما روند حمایت مسئولین در شهر بافت به گونه ای دیگر رقم خورده است!

  به دنبال تعطیلی معنا دار کارخانه های مختلف در شهربافت،  چند روز گذشته شاهد آگهی فروش   تنها کارخانه  شیر” شیردونه” شهر بافت بودیم. کارخانه ای که به گفته مدیر عامل آن،  یک ماه است ، کرکره آن پایین کشیده شده و کارگران آن بیکار شدند.

  رستگار ، مدیر عامل کارخانه «شیردونه بافت » در گفتگو با «اقطاع» ، در خصوص علت تعطیلی این کارخانه اظهار داشت: این کارخانه در آمدزایی خوبی دارد، که ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۵۰-۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه مشغول به کار بودند، اما بنده سرمایه گذار غیر بومی بودم و به علت مشکلات رفت و امد نمی توانستم کارخانه را به خوبی مدیریت کنم .

  وی در ادامه عوامل تعطیلی این کارخانه، افزود: شیر مورد نیاز این کارخانه در شهرهای بافت، ارزوئیه و همچنین صوغان وجود دارد اما چون ایستگاه جمع اوری شیر وجود ندارد و ساماندهی نشده دامداران آن را گرانتر از شهرهای دیگر به فروش می رسانند و ما مجبوریم از شهرهای همجوار شیر مورد نیاز کارخانه را تامین کنیم.

  این سرمایه گذار یکی دیگر از علل تعطیلی کارخانه را عدم حمایت ارگانهای دولتی عنوان کرد و گفت: اکنون مقادیر زیادی از تولیدات ما به دلیل قطع برق و گاز فاسد شده است، بنده در شهر سیرجان حضور داشتم که از قبض برق و گاز اطلاع پیدا کردم و امکان واریز سریع قبض را نداشتم  و مسئولین ذیربط بدون اخطار  گاز و برق کارخانه را قطع و شیر ها ی کارخانه در مخزن فاسد شد.

  وی خاطر نشان کرد:  در این یک ماه که ما به مشکل برخوردیم و کارخانه تعطیل شده حتی فرماندار نیز به این کارخانه سر نزد.

  گفتنی است که این کارخانه اولین کارخانه ای نیست که به این دلایل قابل حل، تعطیل می شود بلکه این درد مشترک سرمایه گذاران زیادی است که سرمایه خود را به این شهر آوردند اما به دلیل نبود همکاری و حمایت مسئولین به این سرنوشت دچار شدند

  همه این مشکلات در حالی است که برخی مسئولین بافت از جمله فرماندار به کرات در همایشها و جلسات مختلف از حمایت و بوسیدن دست سرمایه گذاران دم می زدند …

  امام جمعه بافت نیز در این خصوص اظهار داشت: این از برکات پسا برجام است که شاهد تعطیلی یکی دیگر از کارخانه های فعال شهرستان بافت می باشیم. شنیده ها حاکیست که اخیرا نیز کارخانه کاله رامسر تعطیل و ۳۰۰ کارگران آن اخراج شدند و اکنون هم کارخانه شیر بافت با ۱۵ کارگر تعطیل شده است.

  حجت الاسلام مهدی زاده ادامه داد: این یعنی ولنگاری در اقتصاد مقاومتی، یعنی بی توجهی مدیران در رفع مشکلات کارخانه داران  و تولید کنندگان داخلی، که اگر تدبیری می اندیشیدند امروز شاهد تعطیلی تنها کارخانه شیر بافت نبودیم.

  وی بیان داشت: در حالی است که مسئولین در تلاش برای راه اندازی و ادامه کار کارخانه فولاد بافت هستند متاسفانه ضربه ای دیگر با تعطیلی این کارخانه(شیر) بر پیکره اقتصاد شهرستان بافت وارد آمد.

  امام جمعه بافت با اشاره به وظیفه مسئولین در جلوگیری از تعطیل کارخانه ها تصریح کرد: مسئولین به جای اعلام امار و ارقام غلط در خصوص اقتصاد مقاومتی،  به قشر ضعیف جامعه توجه داشته و به دنبال رفع مشکلات مرم و همچنین سرمایه داران و سرمایه گذاران در این شهر باشند.

  وی در پایان ابراز داشت: جای سوال است که چرا مسئولین در شهر بافت آنقدر عرصه را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تنگ می کنند تا اینکه آنهایی هم که  قبلا سرمایه گذاری کردند از این کار خود خسته و پشیمان می شوند.

   

  ارائه آمار خوشبینانه اشتغالزایی مدیر کل اداره تعاون در بافت و دفاع تمام قد از نجومی بگیران و به دنبال آن واکنش امام جمعه بافت(۲/۸/۱۳۹۵)

  رضا اسماعیلی پور مدیر کل  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در همایش منطقه ای  کارافرینی شهرستان بافت با اشاره به توانمندیهای استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان یکی از استانهای مطرح کشور و  دارای تولیدات برتر در سطح ملی می باشد.

  وی ادامه داد: استان کرمان  ۴۲ درصد معادن کشور و همچنین ۲۵ درصد از اراضی کشاورزی را داراست.
  اسماعیلی پور در خصوص وضعیت اشتغال در سه شهرستان بافت رابر و ارزوئیه گفت:  ۷۰ درصد جمعیت شهرستانهای بافت، رابر و ارزوئیه در سن کار هستند که حدود ۳۰ درصد اآنها در بخشهای مختلف مشغول به کار هستند. و تاکنون  ۳۰۰۰ شغل ایجاد شده است.

  وی بیان داشت:   طبق امار مسئولین امار بیکاری در کشو نگران کننده است و یکی از رhه حلهای آن ایجاد روحیه استقلال طلبی در جوانان می باشد .

  مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، فروش و صادرات محصول کارخانه های لاستیک و مس سرچشمه  را از برکات برجام دانست و گفت: کارهایی که در طول این مدت انجام گرفته از اثرات برجامی است که دولت شجاعانه پای ان ایستاد و حق ملت را ادا کرد.
  وی همچنین با اشاره به فیشهای بر ملا شده نجومی بیان داشت: این حقوقها قانونی بوده و قانون آن مصوب کرده بود.

  در پایان سخنان اسماعیلی پور ، امام جمعه بافت در واکنش به سخنان وی بیان داشت: چگونه  این حقوقها را قانونی می دانید و آن را تایید می کنید در حالی که رهبری فرمودند اینها حرام است ؟ مگر رئیس جمهور نگفتند در مبارزه با مفاسد اقتصادی با کسی عقد اخوت نبسته ام؟ مگر جهانگیری نگفت این حقوقها مشکل دارد و باید با ان برخورد شود،  اما هفته بعد این نجومی بگیران را تطهیر کردید.
  وی ادامه داد: مگر  رهبری نفرمودند مسئله برجام سهمی مهلک بوده  است ؟ مگر نفرمودند کسانی که می گویند احتیاجی به صنایع دفاعی نداریم  خیانتکارند؟ پس چرا حرف از ولایت مداری می زنید اما خلاف ان سخن می گویید و عمل می کنید.

   

  گلاییه مردم بافت از آگهی استخدام کارخانه فولاد بافت بعد از ۹ سال چشم انتظاری

   بعد از ۹ سال چشم انتظاری مردم بافت برای استخدام در کارخانه فولاد این شهر، ، انتشار آگهی استخدام این شرکت مردم بافت را شوکه کرد که چرا بعد از این همه بیکاری و وجود استعداد و تحصیلات در  شهر بافت باید غیر بومیان و شهرهای غیر همجوار در آن پذیرش شوند .

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.