• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » بدهی ۹ هزار میلیارد تومانی دولت به نظام سلامت
  کد خبر : 2026929

  بدهی ۹ هزار میلیارد تومانی دولت به نظام سلامت

    به گزارش ایران ویج، ایرج حریرچی در نشست خبری در ارتباط با مرگ ناگهانی عارف لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون، اظهار داشت: هر هنرمند، مسئول و فرد عادی که فوت کند ما در بیمارستان کمیته مرگ و میر داریم و این مسأله بررسی می‌شود. وی افزود: هیچ فردی دفن نمی‌شود مگر علت فوت را…

  ۱۸۵

   

  به گزارش ایران ویج، ایرج حریرچی در نشست خبری در ارتباط با مرگ ناگهانی عارف لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون، اظهار داشت: هر هنرمند، مسئول و فرد عادی که فوت کند ما در بیمارستان کمیته مرگ و میر داریم و این مسأله بررسی می‌شود.

  وی افزود: هیچ فردی دفن نمی‌شود مگر علت فوت را پزشک تشخیص داده و گواهی فوت برای آن صادر شود لذا در بیمارستان اگر فردی فوت کند پزشک معالج علت را گزارش می‌دهد.

  سخنگوی وزارت بهداشت، ادامه داد: گاهی علت فوت مشخص نیست و در این مواقع آیین‌نامه‌های خاص وجود دارد همچنین اگر فردی ۲۴ ساعت بعد از مراجعه به بیمارستان فوت کند پرونده باید به پزشکی قانونی ارجاع داده شود لذا مأمور پزشکی قانونی اقدامات لازم را جهت بررسی علت فوت در محل یا در سازمان پزشک قانونی انجام می‌دهد.

  حریرچی اضافه کرد: در پزشکی قانونی آزمایش‌های مربوطه همچون سم‌شناسی بر روی جسد صورت گرفته تا علت فوت مشخص شود. همچنین باید توجه داشت که الزاماً همیشه بیماری شناخته شده سبب مرگ فرد نمی‌شود و مرگ‌های ناگهانی ناشی از سکته قلبی، مغزی، پارگی عروق بزرگ و انسداد عروق وجود دارد که همه این موارد از طریق کالبدشکافی مشخص می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه مرگ ناگهانی تنها آمار اندکی از مرگ‌ها را به خود اختصاص می‌دهد، عنوان کرد: برای مرحوم لرستانی نیز این اقدامات توسط مراجع مربوطه انجام می‌گیرد که اعلام نظر پزشک قانونی زمان‌بر است ولی نهایت علت فوت مشخص خواهد شد که هر عاملی که وجود داشته باشد توسط مراجع قانونی توضیح داده می‌شود.

  وی گفت: البته باید توجه داشت زمانی که فردی فوت می‌کند به دلیل شرایط استرس برای خانواده و دوستان نزدیک او ممکن است مسائلی همچون قصور پزشکی مطرح شود و متأسفانه امروزه هر کسی فوت می‌کند رسانه‌ها و برخی در فضای مجازی فوراً قصور پزشکی را مطرح کرده که این مسأله برای رسانه‌ها از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

  در ادامه سخنگوی وزارت بهداشت در ارتباط با طرح تحول نظام سلامت، گفت: قطعاً نه مسئولین ‌آینده تمایل خواهند داشت دستاوردهای طرح تحول از بین رود و نه مردم اجازه خواهند داد چنین اتفاقی رخ دهد.

  وی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری نیز مواضعشان را باید در مورد سلامت مردم مشخص کنند و اعلام دارند که آیا بخش سلامت را به بخش خصوصی واگذار کرده و یا توجه به این حوزه را همچون درس بدون ته می‌دانند لذا کاندیداها باید عنوان کنند که توجه به موضوع سلامت مردم اولویت چندمشان خواهد بود.

  حریرچی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بدهی وزارت بهداشت به سازمان‌های بیمه‌گر و یا بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به وزارت بهداشت را چه می‌داند، گفت: ما به عنوان ارائه‌کننده خدمت به بیمه‌ها بدهی مستقیمی نداریم البته برخی از شرکت‌های دارو و تجهیزات در ذیل شرکت‌های بیمه‌ای بوده که برخی از بدهی‌ها در این زمینه وجود دارد و نسبت به بدهی به سایر شرکت‌های دارویی چندان نیست.

  وی گفت: از ابتدای سال ۹۵ تا انتهای این سال ۷۳۷۷ میلیارد تومان سند مربوط به بیمه سلامت را ارسال کردیم که موفق شدیم ۲۹۹۵ میلیارد تومان آن را دریافت کنیم و مابه‌التفاوت این میزان حدود ۴۳۰۰ میلیارد تومان است.

  سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برای سازمان تأمین اجتماعی نیز ۵۷۳۸ میلیارد تومان اسناد ارسال کردیم که یک هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان آن را دریافت کردیم و ۴۱۳۰ میلیارد را دریافت نکرده‌ایم. مقداری بدهی نیز در ارتباط با بدهی نیروهای مسلح و کمیته امداد نیز وجود دارد که به طور کلی از مجموع اسناد ارائه شده به ۴ سازمان بیمه‌گر اصلی ۵۰۱۷ میلیارد تومان گرفته‌ایم و ۹۰۹۱ میلیارد تومان را دریافت نکرده‌ایم.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.