• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فروش نفت در ازای واردات، موجب بیکاری در کشور شده است/ مهار تورم در صورت نبود رکود معنا دارد
  کد خبر : 2026882

  فروش نفت در ازای واردات، موجب بیکاری در کشور شده است/ مهار تورم در صورت نبود رکود معنا دارد

  فروش نفت در ازای واردات، موجب بیکاری در کشور شده است/ مهار تورم در صورت نبود رکود معنا داردReviewed by on Apr 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز اظهار کرد: دولت آقای روحانی علی رغم…

  فروش نفت در ازای واردات، موجب بیکاری در کشور شده است/ مهار تورم در صورت نبود رکود معنا داردReviewed by on Apr 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز اظهار کرد: دولت آقای روحانی علی رغم وعده هایی که داد، از نظر رسیدگی به مسائل بیکاری مردم، اقتصادی و رفع تحریم ها متاسفانه نتوانست کارنامه قابل قبولی کسب کند.

  سید محمد جواد ابطحی با بیان این که انتخاب دوباره سال ۹۶ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی توسط رهبری نشانه تجدیدی یا رفوزه شدن این دولت است، گفت: وقتی دانش آموز یا دانشجویی درسی را پاس نکرده و قبول نشد دوباره باید آن درس را بگذراند؛ این که دو سال پیاپی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی اشاره می کنند، نشان دهنده غدم توان دولت در کسب نمره قابل قبول است.

  وی با اشاره به سخنان انتخاباتی روحانی مبنی بر این که ملاک تورم جیب مردم است، عنوان کرد: سخنان آقای روحانی که براساس آمار به کاهش تورم اشاره کردند، از این نظر و با مراجعه به جیب صورت نگرفته و اگر هم کاهشی بوده به قیمت رکود تمام شده است.

  نماینده مردم خمینی شهر ادامه دا: وقتی هیچ اتومبیلی از منزل خارج نشود، مشخص است که خیابان ها خلوت شده و ترافیک روان می شوذ؛  وقتی کاهش تورم معنا دارد که رکود وجود نداشته باشد.

  ابطحی در پاسخ به خبرنگار ما پیرامون وضعیت بنگاه های اقتصادی گفت: بنگاه های اقتصادی وضعیت نامطلوبی داشته و علی رغم شعارهایی که در روزهای اخیر سرداده، شاهد بیکاری و اخراج کارگران هستیم.

  وی با اشاره به افزایش تعداد افراد تحت پوشش بیمه بیکاری، افزود: وجود ۱۹ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری، نشان دهنده فعال نبودن بنگاه های اقتصادی است.

  نماینده مردم خمینی‌شهر خاطرنشان کرد:  امید آقای روحانی برای نامگذاری دولت خود در بحث برجام و شکستن تحریم ها بود تا فضای اقتصادی تغییر کرده و پول فروش نفت به کشور برگردد، ولی طبق توافقی که انجام شده پول نفت بلوکه شده و ما باید همان جنسی که خواسته کشورهای غربی بوده را وارد کنیم پس بنابر این شاهد وارد شدن رب گوجه فرنگی و چند هزار تن مربا که اکثر افراد در منازل خود تولید می کنند هستیم.

  ابطحی افزود: ورود اجناسی مانند مسواک و واکس هم در ازای فروش نفت به کشور موج واردات را به همراه داشته که موجب تشدید بیکاری و تعطیلی کارخانه ها در کشور شده است.

  وی با اشاره به مبحث قاچاق و پیگیری این مساله افزود: بحث قاچاق شفاف کالاهای مختلف نام دولت تدبیر و امید را بی محتوا کرده است؛ دولت آقای روحانی نتوانست رضایت مردم  در این زمینه را کسب کند.

  این نماینده مجلس در ادامه گفت: ورود دولت به فضای دو یا سه قطبی و اشتغال مردم به این بحث که  اگر این دولت ابقاء نشود، موضوع حمله امریکا  وجود دارد و یا مانور بر روی بحث آزادی دیگر جواب نخواهد داد.

  ابطحی با اشاره به قول های داده شده در ابتدای کار دولت، خاطر نشان کرد: مردم باید بدانند که قول هایی که در برجام یک داده شد که با برجام سایه جنگ از کشور برداشته می شود، اما هنوز هم سایه جنگ وجود داشته و همچنان ما را تهدید می کنند، پس بنابرین کسانی که سایه جنگ را از سر ما رفع می کنند همین مدافعان و رزمندگان حرم و تکیه ما بر توانمندی نظامی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.