• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , فرهنگی و هنری » احمدی نژاد و پروژه نابود کردن سینمای مستقل!
  کد خبر : 2026861

  احمدی نژاد و پروژه نابود کردن سینمای مستقل!

    احمدی نژاد چگونه سینمای مستقل را نابود کرد؟ اصغر نعیمی: سال ١٣٨٨ و در ابتدای روی کار آمدن دولت دهم متوسط هزینه تمام شده یک فیلم سینمایی با حضور دو سوپراستار مطرح بین دویست تا سیصد میلیون تومان بود. چهار سال بعد و در سال ٩٢ هزینه تولید همان فیلم بین هشتصد تا یک…

  ۱۶۹

   

  احمدی نژاد چگونه سینمای مستقل را نابود کرد؟

  اصغر نعیمی:

  سال ١٣٨٨ و در ابتدای روی کار آمدن دولت دهم متوسط هزینه تمام شده یک فیلم سینمایی با حضور دو سوپراستار مطرح بین دویست تا سیصد میلیون تومان بود. چهار سال بعد و در سال ٩٢ هزینه تولید همان فیلم بین هشتصد تا یک میلیارد و سیصد میلیون تومان، یا حتی بیشتر، تمام می‌شد.

  در دولت دهم هزینه تولید حداقل ۴ تا ۵ برابر افزایش پیدا کرد و از سوی دیگر دولت با راه انداختن جریان موسوم به فیلم های فاخر و پرهزینه سطح هزینه ها و دستمزدها را افزایش داد، در هیچ دوره ای مثل این چهار سال مواجه با ورود افراد گمنام و سرمایه‌های مشکوک به عرصه تهیه‌کنندگی  نبودیم. این‌ها آمدند و در کنار دولت در تقابل و رقابت با بخش خصوصی و سینمای مستقل قرار گرفتند و نتیجه از پیش مشخص بود.

  طبیعی است مثلاً بازیگری که دستمزدش برای حضور در یک پروژه وابسته ناگهان افزایشی ده برابری پیدا می کرد و در فلان پروژه دولتی سیصد میلیون یا بیشتر می‌گرفت دیگر امکان تطبیق دستمزد خود با شرایط بخش خصوصی و مستقل را از دست می‌داد و سینمای کم‌بنیه مستقل هم قدرت رقابت با دولت و سرمایه گذاران وابسته را نداشتند.

  خلاصه کنم و تمام:

  معتقدم تزریق بی‌معیار سرمایه های دولتی و مشکوک و گران کردن تولید یکی از سیاست های حساب شده دولت احمدی نژاد برای به انقیاد در آوردن هنرمندان، تهدید سینمای غیر وابسته و از میدان به در کردن سینماگران مستقل بوده.

   

  منبع: خبرآنلاین
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.