• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » وعده پرداخت سود سهام عدالت شب انتخابات غیرقانونی و پوپولیستی است
  کد خبر : 2026786

  وعده پرداخت سود سهام عدالت شب انتخابات غیرقانونی و پوپولیستی است

    سید علی حسینی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان تهران  در واکنش به اقدام دولت مبنی بر اعلام دریافت شماره شبای سهامداران عدالت برای واریز سود سهام، تأکید کرد: این اقدام غیرقانونی است. وی با اشاره به اینکه شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت دارای سود هستند، افزود: براساس آیین‌نامه‌ها و مصوبات سهام عدالت باید…

  ۱۴۵

   

  سید علی حسینی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان تهران  در واکنش به اقدام دولت مبنی بر اعلام دریافت شماره شبای سهامداران عدالت برای واریز سود سهام، تأکید کرد: این اقدام غیرقانونی است.

  وی با اشاره به اینکه شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت دارای سود هستند، افزود: براساس آیین‌نامه‌ها و مصوبات سهام عدالت باید بعد از ۱۰ سال نسبت به آزادسازی آن اقدام شود و اصل پول سهام باید در این دوره تسویه می‌شد.

  مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان تهران افزود: دولت باید در شورای اصل ۵۵ برای واریز سود سهام عدالت مصوبه بگیرد.

  وی تصریح کرد: مردم اکنون به طور قانونی از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت مالک سهام هستند و اگر سودی قرار باشد واریز شود باید از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری و طبق قانون انجام شود.

  وی افزود: اینکه پول پرداخت سود سهام عدالت قرار است از کجا تأمین شود، برای ما نیز جای سئوال دارد چرا که طبق آخرین صورت‌های مالی، هنوز سود سال ۹۴ و ۹۵ شرکت‌های مشمول سهام عدالت واریز نشده است و پس از واریز باید بابت اصل پول سهام تسویه و آن را مستهلک کند.

  حسینی با تأکید بر اینکه پرداخت سود سهام عدالت معلوم نیست برچه اساس و مبنایی قرار است به حساب شخصی افراد واریز شود، گفت: دریافت شماره حساب به طور مستقیم از مردم برای واریز سود سهام عدالت اقدامی سیاسی در ایام انتخابات ریاست جمهوری است.

  به گزارش فارس، پیش از این، علی اشرف پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور از جمع‌آوری شماره شبای حساب سهامداران عدالت از روزهای آینده خبرداده و گفته بود سود سهام عدالت به زودی واریز خواهد شد.

  دولت قرار است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری بابت سهام عدالت سودی را واریز کند که هنوز معلوم نیست منابع آن از کجا تأمین خواهد شد.

  نکته جالب توجه دیگر اینکه، طبق ادعای پوری حسینی هنوز ابهامات ورقه‌های سهام مردم به طور کامل برطرف نشده است و مجوزی برای آزادسازی نیز داده نشده است.

  حال سوال اینجاست که با وجود ابهامات فراوان و نبود شفافیت در جریان آزادسازی سهام عدالت، پرداخت سود در این ایام به مردم و خارج از ضوابط و مصوبات فعلی سهام عدالت چه معنایی دارد؟

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.