• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » بیکاران داروگر:کارخانه ورشکست شده/با ۲۶سال سابقه خانه نشین‌شدیم
  کد خبر : 2026738

  بیکاران داروگر:کارخانه ورشکست شده/با ۲۶سال سابقه خانه نشین‌شدیم

    کارگران بیکار شده داروگر با اعلام اینکه این کارخانه ورشکسته شده ، و یک سال است که حقوق نگرفتند، می گویند: بی‌انضباطی را بهانه کردند تا حقیقت را از مردم پنهان کنند. از ۳۰۰۰ کارگر داروگر، تنها ۳۰۰ نفر ماندند، یعنی ۲۷۰۰ نفر بی انضباطی کردند؟ به گزارش ایران ویج، رکود تولید یکی از مشخصه‌های…

  ۱۲۹

   

  کارگران بیکار شده داروگر با اعلام اینکه این کارخانه ورشکسته شده ، و یک سال است که حقوق نگرفتند، می گویند: بی‌انضباطی را بهانه کردند تا حقیقت را از مردم پنهان کنند. از ۳۰۰۰ کارگر داروگر، تنها ۳۰۰ نفر ماندند، یعنی ۲۷۰۰ نفر بی انضباطی کردند؟

  به گزارش ایران ویج، رکود تولید یکی از مشخصه‌های برجسته دولت روحانی است. در حالی که  دولتی ها ادعای افزایش رشد اقتصادی از منفی به مثبت را دارند، طی دو سال گذشته تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل شدند. خبرتعطیلی برندهای مشهور ایرانی مانند ارج، آزمایش، داروگر و روغن جهان با داشتن سابقه طولانی فعالیت در ایران شنیده می شود.

  در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و قرار است اقدامات موثری درجهت رونق تولید شکل گیرد، بیکاریکارگران داروگر بسیار دلخراش است. درحالی که تسنیم با کارگران بیکار شده شرکت داروگر مصاحبه کرده، اما وزارت صنعت همچنان وضعیت وخیم این شرکت را انکار می کند.

  خوانساری یکی از کارگران شرکت داروگر است که با ناراحتی می گوید ۱۹سال سابقه کار دارم اما به بهانه های مختلف تعدیل شده ام. در حال حاضر برای گرفتن بیمه بیکاری به اداره کار مراجعه کرده ام. اداره کار یک نامه بازگشت به کار داده اما از آنجایی که کارخانه نامه بازگشت به کار من را قبول نمی کند، مجدداً باید به اداره کار برگردم تا مراحل بیمه بیکاری را انجام دهم.

  وی ادامه داد: داروگر ورشکسته شده است. در گذشته حدود ۳هزار نفر کارگر در این کارخانه کار می کردند اما اکنون این تعداد به ۳۰۰ نفر رسیده است. به بهانه های مختلف ما را اخراج کردند. به طور مثال به من گفتند که بی انضباطی کردی در حالی که این تنها بهانه است. خودشان هم می دانند که بهانه تراشی کردند.

  این کارگر می گوید: سنوات خدمت هم به ما نداده اند، معمولاً آنقدر اذیت می کنند تا کارگر از اداره کار نامه توقیف اموال بگیرد و بعد از آن سنوات پرداخت می کنند.

   *صحبت مسئولان درباره تعطیل نبودن داروگر حقیقت ندارد

  کارگر دیگری با بیان اینکه ۱۰ سال سابقه کار داشتم و به بهانه های مختلف اخراج شدم افزود: مشکلات انضباطی بهانه ای بود تا مسئولان در رسانه ها مطرح کنند و مردم از واقعیت ها مطلع نشوند. مگر می شود از ۳هزار نفر نیرو ، تنها ۳۰۰ نفر باقی بمانند. یعنی این حجم عظیم کارگر  بی انضباط بودند؟

  وی افزود: اگر بی انضباط بودیم چگونه بعد از ۱۰سال بیکار شدیم.مگر می شود ۱۰ سال بی انضباطی ما را تحمل کنند؟بعد از تعطیلات نوروزی در هفته گذشته بعد از میلاد امیرالمؤمنین(ع)، برای اولین روز توانستیم سر کار برگردیم اما از صبح دیروز دوباره اجازه ورود به کارخانه به ما داده نشد.

  وی گفت: طی روزهای اخیر با توجه به موج رسانه‌ها درباره تعطیلی کارخانه داروگر، پلمب این کارخانه شکسته شده است و اکنون در حجم کمی تولید دارد. صحبت‌هایی که مسئولان دولتی در رسانه‌ها درباره عدم تعطیلی این کارخانه‌ها مطرح می‌کنند حقیقت ندارد و حقیقت را باید از زبان کارگران اخراج‌شده شنید.

  *با ۲۶سال سابقه بیکار شدم

  کارگر دیگری با ۲۶سال سابقه کار از اخراج شدن گلایه دارد و با ناراحتی می گوید: بعد از ۲۶سال فعالیت، بیمه بیکاری به درد من نمی خورد. ۲سال است که من را تعدیل کردند. با هزار بدبختی و اسیری حقوقم را تا اردیبهشت ۹۵ پرداخت کردنداما از اردیبهشت ۹۵ تا کنون حقوق نگرفته ام و هر روز اسیر کارخانه و اداره کار هستم. به بهانه های مختلف از این کارخانه به آن کارخانه می رم.

  وی گفت:بیمه بیکاری به دردم نمی خورد.من ۴سال دیگر باید بازنشسته می شدم،  اینکه یک دفعه بیکار شدم به ضررم است.

  یکی دیگر از کارگران این کارخانه با اشاره به اینکه مرخصی اجباری در این کارخانه موضوع جدیدی نیست، می گوید: ۴ سال سابقه کار در این واحد تولیدی را دارم اما بعد از ۱۹ فروردین که سر کار حاضر شدم گفتند باید تسویه کنید.

  کارگر دیگری با اعلام اینکه یک بچه تو راهی دارم و سه ماه دیگر به دنیا می آید، می‌گوید: با این هزینه‌های گران ماهی یک میلیون تومان قسط می‌دهم که اخراجم از کارخانه مشکلات زیادی را برای من به وجود آورده است.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.