• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » مخالفت انجمن مجموعه‌داران با «سفر بی‌بازگشت» گنجینه!
  کد خبر : 2026729

  مخالفت انجمن مجموعه‌داران با «سفر بی‌بازگشت» گنجینه!

    رئیس انجمن مجموعه‌داران تاکید کرد: به عنوان رئیس انجمن اعلام می‌کنم که ما مخالف ارسال این آثار به خارج از کشور هستیم؛ چرا که آسیب دیدگی این آثار حتی با بیمه قابل جبران نیست. این آثار نباید از کشور خارج شود بلکه باید به فکر جذب گردشگر هنری باشیم. «منوچهر لطفی»  رئیس انجمن مجموعه‌داران…

  ۴۷

   

  رئیس انجمن مجموعه‌داران تاکید کرد: به عنوان رئیس انجمن اعلام می‌کنم که ما مخالف ارسال این آثار به خارج از کشور هستیم؛ چرا که آسیب دیدگی این آثار حتی با بیمه قابل جبران نیست. این آثار نباید از کشور خارج شود بلکه باید به فکر جذب گردشگر هنری باشیم.

  «منوچهر لطفی»  رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران ، در مورد ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر که ممکن‌ است برای نمایش‌ به موزه‌هایی در برلین و رم برود عنوان کرد: به مسئولین توصیه می‌کنم خودشان را به زحمت نیندازند و به جای‌ این که دنبال جابجایی این آثار گرانبها باشند؛ بستر لازم برای حضو گردشگر در ایران را فراهم کنند تا گردشگرهای هنری به ایران بیایند و  این آثار ارزشمند از کشور خارج نشود که در این زمینه نگرانی‌های زیادی وجود دارد.

  وی افزود: این کار یک همت واقعی می‌خواهد تا آثار ارزشمند گنجینه به دست خارجی‌های سودجو نرسد و فقط گردشگر واقعی حق مشاهده آن را در خاک سرزمینمان داشته باشد. این آثار بیت‌المال است و نباید فراموش کنیم برای جمع‌آوری و نگه‌داری آن‌ها چه خون‌دلها که خورده شده است.این آثار نباید از کشور خارج شود و به جای اینکار بسترسازی شود و امکاناتی برای جذب گردشگر فراهم کنیم و سهم کشور را از جذب گردشگر بالا ببریم. من به عنوان رئیس انجمن مجموعه‌داران اعلام می‌کنم که ما مخالف ارسال این آثار به خارج از کشور هستیم؛ چار که آیسب دیدگی این آثار حتی با بیمه قابل جبران نیست.

  وی پیشنهاد داد:  برای فراهم سازی بستر لازم و جذب گردشگر لازم است اداره موزه‌ها توسط هیئت امنایی  دلسوز انجام شود، کسانی که منافع شخصی نداشته نباشند و انتصابی هم نباشند. باید در این موزه‌ها افراد شاخص و دلسوز بر سر کار بیایند؛ که  نه منافع شخصی تاثیر بر فعالیت بگذارد و نه مدیریت‌های لخت دولتی مانع فعالیت پویا شود. این کار  هم روشی ندارد جز اینکه از «ان جی او» مراکز مردم نهاد کمک بگیریم. در سراسر دنیا چیزی حدود ۴۰۰ میلیون گردشگر هنری وجود دارد. از طرفی ما کشوری هستیم که دارای هویت هنری و ملی هستیم که حضور این گردشکران باعث بقای صنعت هنری است.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.