• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » باز پس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار، شاید در شب انتخابات/ وعده‌ای که ربیعی یکسال به تاخیر انداخت
  کد خبر : 2026249

  باز پس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار، شاید در شب انتخابات/ وعده‌ای که ربیعی یکسال به تاخیر انداخت

  باز پس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار، شاید در شب انتخابات/ وعده‌ای که ربیعی یکسال به تاخیر انداختReviewed by Iranvij-2 on Apr 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌، بازگشت لایحه اصلاحیه قانون کار از مجلس شورای اسلامی به دولت به مهمترین چالش کارگری و کارفرمایی کشور تبدیل شده و با…

  باز پس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار، شاید در شب انتخابات/ وعده‌ای که ربیعی یکسال به تاخیر انداختReviewed by Iranvij-2 on Apr 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌، بازگشت لایحه اصلاحیه قانون کار از مجلس شورای اسلامی به دولت به مهمترین چالش کارگری و کارفرمایی کشور تبدیل شده و با وجود نامه‌نگاری‌های فراوان میان تشکل‌های رسمی کارگری با دولت هنوز برطرف نشده است.

  بر اساس این گزارش، این لایحه اصلاحیه که توسط دولت قبل تدوین شده بود با تأییدیه دولت یازدهم مجدداً در دستور کار کمیسیون تخصصی مجلس (اجتماعی) قرار گرفت و پس از آن نشست‌های مختلفی نیز با موافقان و مخالفان لایحه اصلاحیه برگزار شد.

  در واقع این لایحه اصلاحیه نوعی فشار بیشتر به جامعه کارگری هم به لحاظ پوشش بیمه‌ای آنان و هم به لحاظ افزایش سطح تعهدات کارفرمایان در قبال کارگران بود که علاوه بر آن موضوعاتی نظیر نحوه پرداخت سنوات و یا مسائلی از این دست مورد اختلاف قرار گرفته بود. 

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، این لایحه اصلاحیه که تا کنون سه جلسه بررسی را در کمیسیون اجتماعی مجلس پشت سر گذاشته بدون نامه‌نگاری دولت همچنان در دستور کار قرار دارد و وعده‌ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بازگرداندن آن به دولت نیز محقق نشده است.

  وعده‌ای که وزیر کار در نشست شورای سه‌جانبه ملی در مباحث مطرح شده پیرامون قانون کار به جامعه کارگری داد، اما به نظر می‌رسد مسکوت ماندن آن تا روزهای پایانی عمر دولت یازدهم و نزدیکی آن به انتخابات ریاست جمهوری و احتمال نامه‌نگاری دولت در این ایام پوپولیستی بودن این اقدام را تقویت کند.

  بر اساس این گزارش،‌ اگر دولت در این روزها پس از گذشت بیش از یک سال نامه‌ای را مبنی بر بازگرداندن لایحه اصلاحیه قانون کار به مجلس شورای اسلامی بنویسد، باز هم می‌توان از آن قبیل اقداماتی دانست که همانند افزایش میزان یارانه با اهدافی نظیر جمع‌آوری رأی همراه باشد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس،‌لایحه  اصلاحیه قانون کار باید با نامه رسمی دولت بازگردانده شود تا پس از بحث و تبادل نظر میان گروه‌های اصلی کارگری و کارفرمایی مجدداً تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. 

  ذکر این نکته ضروری است که اجماع میان گروه‌های کارگری و کارفرمایی و همچنین دولت برای اصلاح این لایحه قدیمی وجود دارد اما نظر اصلی روی اتفاق نظر و ارائه اصلاحاتی برای تقویت جامعه کارگری است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.