• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چکیدن خون مردم کردستان عراق از دستان منافقین/ “انفال” سندی دیگر از جنایات فرقه رجوی
  کد خبر : 2026199

  چکیدن خون مردم کردستان عراق از دستان منافقین/ “انفال” سندی دیگر از جنایات فرقه رجوی

  چکیدن خون مردم کردستان عراق از دستان منافقین/ “انفال” سندی دیگر از جنایات فرقه رجویReviewed by on Apr 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  مرصاد، نام منافقین به واسطه سابقه سیاه آن ها امروز مترادف با کشتار، ترور و وحشی گری است. ترورها و جنایات…

  چکیدن خون مردم کردستان عراق از دستان منافقین/ "انفال" سندی دیگر از جنایات فرقه رجویReviewed by on Apr 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  مرصاد، نام منافقین به واسطه سابقه سیاه آن ها امروز مترادف با کشتار، ترور و وحشی گری است. ترورها و جنایات این گروهک در ایران را خیلی ها که سنشان کمی بیشتر است، به یاد دارند. بسیاری از جوان تر ها نیز شرح این جنایات را از بزرگتر های خود شنیده اند و یا اینکه سندهای تصویری این جنایات را مشاهده کرده اند.

   

  سال ها این گروهک در ایران دست به ترور می زد اما همکاری با صدام آن ها را به فاز ترورهای بین المللی، نیز کشاند و این گروهک را به عنوان یک گروه تروریستی بین المللی معرفی کرد.

   

  در حقیقت همکاری منافقین با صدام در کشتار مردم کرد عراق اقدامی بود که این گروهک را بین المللی کرد. این بار دیگر منافقین در داخل مرز های ایران به کشتار نپرداختند بلکه به ماشین کشتار صدام در کشور عراق تبدیل شدند.

   

  این جنایت علیه کردهای عراقی به عنوان یک نسل کشی در تاریخ به ثبت رسیده است اقدامی که بازهم نشان داد این گروهک علاوه بر جنایت و کشتار در ایران، نگاه ویژه ای به کشتارهای خارج از مرزهای ایران دارد.

   

   در سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۸۹ در عراق گروهک منافقین در نسل کشی کردهای عراق با صدام همکاری کرد. 

   

  در جریان این عملیات که به انفال کردها مشهور است ،از فوریه تا سپتامبر ۱۹۸۸ که در استان های کرکوک، دیاله، نینوا و صلاح الدین، اجرا شد، بیش از سه هزار روستا نابود و بیش از ۱۸۲ هزار جمعیت بی دفاع از سوی ارتش و ماموران امنیتی عراق به قتل رسیدند و شهرهای حلبچه، طویلا، خورمال، سید صادق، پینجوین، قلعه دیزه، سنگ سر، جوارتا، قلاچولان و ماوه ت به تمامی ویران و از سکنه خالی شدند.

   

   

  اتفاقی که به عنوان نسل کشی در بسیاری از کشورهای جهان پذیرفته شده و علیه آن قطعنامه صادر شد.(۱)

   

  این اقدام منافقین در حالی انجام شد که ارباب آن ها یعنی صدام بارها با حملات شیمیایی علیه کردها به جنایت پرداخته بود که یک نمونه آشکار آن در شهر حلبچه انجام شده بود.

  —–

  ۱- سند دلخراش از جنایت منافقین

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.