• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اظهارات اخیر ترامپ نشان از بازگشت مصر به محور اردن، عربستان و اسرائیل دارد
  کد خبر : 2026193

  اظهارات اخیر ترامپ نشان از بازگشت مصر به محور اردن، عربستان و اسرائیل دارد

  اظهارات اخیر ترامپ نشان از بازگشت مصر به محور اردن، عربستان و اسرائیل داردReviewed by on Apr 16Rating: «هیثم عبد النبی»، هماهنگ‌کننده جنبش «جوانان عرب» و رئیس مرکز مطالعات حقوق بشر «بدر» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره، گفت: مصر با عقب‌نشینی و چشم پوشی از اهداف انقلاب ۲۵ ژانویه و ۳۰ ژوئن…

  اظهارات اخیر ترامپ نشان از بازگشت مصر به محور اردن، عربستان و اسرائیل داردReviewed by on Apr 16Rating:

  «هیثم عبد النبی»، هماهنگ‌کننده جنبش «جوانان عرب» و رئیس مرکز مطالعات حقوق بشر «بدر» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره، گفت: مصر با عقب‌نشینی و چشم پوشی از اهداف انقلاب ۲۵ ژانویه و ۳۰ ژوئن وارد مرحله‌ای خطرناک و تاریک از تاریخ خود شده که نهایتی برای آن متصور نیست.

  هماهنگ‌کننده جنبش مصری «جوانان عرب» با بیان اینکه انتظار می‌رفت مصر نقش رهبری خود را باز یابد و به محور مقاومت ملحق شود، خاطر نشان کرد: برخی گمان می‌کردند پرونده جزایر مصر با صدور حکم دادگاه عالی اداری مصر بسته شد اما بحث و مناقشه‌ای که اکنون در پارلمان درباره این قضیه شاهد آن هستیم، از حقایق دیگری سخن می‌گوید.

  رئیس مرکز مطالعات حقوق بشر «بدر» مصر افزود: این به معنای ابطال حکم دادگاه عالی اداری مصر است که عملا توسط دادگاه پرونده‌های فوری نقض گردید، در حالی‌که براساس قانون اساسی مصر، این دادگاه براساس سلسله مراتب پایین‌تر از دادگاه عالی اداری است و صلاحیت نقض احکام دادگاه‌های بالاتر از خود را ندارد اما بدون توجه به این سلسه مراتب هم اکنون این حکم درحال اجراست.

  عبد النبی نتیجه احتمالی نشست‌های پارلمان مصر را پذیرش حکم دادگاه پرونده‌های فوری دانست چون این خواسته به آنها تحمیل شده و هیچ نقشی در این پرونده ندارد به ویژه آنکه شاهد پافشاری عجیب دولت جهت تسلیم جزایر به عربستان هستیم.  

  وی درباره ادامه حالت فوق العاده در مصر پس از انفجارهای اخیر در کلیساهای مصر، اظهار داشت: برخلاف آنچه شایع شده، این موضوع ارتباطی با انفجارهای تروریستی کلیساها ندارد، بلکه اتخاذ تدابیر لازم و آماده شدن برای سرکوب اعتراض‌های احتمالی مردمی به حکم جزایر مصری است.

  عبدالنبی گفت: قوانین مصر به موضوع تروریسم پرداخته و با استناد به آنها می‌تواند مانع هر اقدام تروریستی و محاکمه عاملان آن شود، علاوه بر اینکه نیروهای امنیتی مصر نیز از قدرت و توانایی لازم در تعامل با این پدیده برخوردار هستند، لذا نیازی به تمدید حالت فوق العاده نبود.

  رئیس مرکز مطالعات حقوق بشر «بدر» مصر افزود: حالت فوق العاده پس از سفر عبدالفتاح السیسی به آمریکا و اظهارات همتای آمریکاییش تمدید شد که مصر را تنها شریکی ساده برای واشنگتن ندانسته بود بلکه از قاهره به عنوان هم پیمان کاخ سفید نام برده بود.

  هماهنگ‌کننده جنبش مصری «جوانان عرب» این اظهارات ترامپ را حامل پیام‌های متعددی دانست از جمله اینکه ترامپ به این ترتیب از بازگشت مصر به محور اردن، عربستان، اسرائیل در مقابل محور سوریه، روسیه، ایران خبر داده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.