• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » سرنگونی ۳۶ موشک «تام هاوک» آمریکا توسط سوخوهای روسی
  کد خبر : 2026155

  سرنگونی ۳۶ موشک «تام هاوک» آمریکا توسط سوخوهای روسی

  سرنگونی ۳۶ موشک «تام هاوک» آمریکا توسط سوخوهای روسیReviewed by Iranvij-2 on Apr 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، روسیاالیوم در مطلبی به واکاوی بیشتر حمله به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه پرداخته و به این پرسش که چرا از مجموع ۵۹ موشک شلیک شده از سوی ناوهای جنگی آمریکا فقط…

  سرنگونی ۳۶ موشک «تام هاوک» آمریکا توسط سوخوهای روسیReviewed by Iranvij-2 on Apr 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، روسیاالیوم در مطلبی به واکاوی بیشتر حمله به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه پرداخته و به این پرسش که چرا از مجموع ۵۹ موشک شلیک شده از سوی ناوهای جنگی آمریکا فقط ۲۳ موشک به این پایگاه اصابت کرده، پاسخ داده است.

  این رسانه فاش کرد: تصاویر ماهواره ها و گزارش های تصویری رسانه ها از الشعیرات نشان می دهد که حجم خسارات وارده به این پایگاه به نابودی ۶ جنگنده میگ ۲۳ و سوخو۲۲ و تعدادی از آشیانه ها محدود شده است و پایگاه مذکور در روز بعد فعالیت خود را از سر گرفتند و هزینه واشنگتن چندین برابر زیان وارده به الشعیرات بود.

  روسیاالیوم گزارش داد: سئوال مهمی به اذهان متبادر می شود این است که اگر آمریکا راست می گوید و همه موشکها به الشعیرات که مشابه پایگاه های بزرگ مجهز نیست، اصابت کرده است پس چرا ۵۹ موشک این حجم کم از خسارات را داشت؟ هنگامی که برخی تحلیلگران به موضوع حمله موشکی اشاره کرده اند به ناتوانی سامانه دفاع هوایی روسیه پرداخته اند و گمانه زنی های گمراه کننده ای در راستای اهداف تبلیغاتی خاص داده اند. موشک های تام هاوک مسافت زیادی را به دور از پوشش سامانه هوایی روسیه در شمال سوریه طی کرده اند و از ناهمواری هایی در طول مسیر عبور کرده اند که سامانه هوایی روسیه از آن مستثنی است.

  این شبکه اعلام کرد: اینکه فقط ۲۳ موشک به پایگاه هوایی الشعیرات اصابت کرده است  یا نشان دهنده ساقط شدن و زده شدن بقیه موشکها است یا اینکه موشک ها دچار مشکل شده اند و هدر رفته اند که البته این بعید است. در واقع جنگنده های سوخو ۳۵ روس به مقابله با موشک های تام هاوک برخاسته اند و آنها را ساقط کرده اند زیرا آنها مجهز به رادار پیشرفته رصد موشک ها و اهداف با سرعت بالا فوق خشکی و آب هستند.

  این رسانه گزارش داد: موشک های آمریکایی در شب شلیک شده و آتش حاصل از سوخت موتور آنها و حرارات بالا رصد آن از سوی سوخو۳۵ مجهز اشعه ماوراء بنفش که سبب می شود رهگیری کنند را آسان می کند. سامانه ضد موشکی و جنگنده و اهداف با سرعت بالا سوخو۳۵ در کنار رادار مجهز  و نیز نظام پارازیت منحرف کننده اهداف قابل توجه است.

  روسیاالیوم فاش کرد: احتمالا آمریکایی ها قصد داشتند که ۳۶ موشک که همه موشک های تام هاوک ناو نخست آمریکایی ها بوده است را شلیک کنند اما سوخو۳۵ همه آنها را به طور کامل ساقط کرده است و تفنگداران دریایی آمریکا در صفحه رادارهای خود شاهد بودند که همه موشک هایشان یکی پس ازدیگری از سوی سوخو ۳۵ سرنگون شده است و کاری هم از دست آنها ساخته نبود. پس از اینکه موشک های ناو جنگی نخست آمریکایی ها به پایان رسید. خلبانان روس از این موضوع آگاه شدند به ویژه که همه ۳۶ موشک را ساقط کرده بودند و نفس راحتی کشیدند و به پایگاه های خود برای سوخت گیری و مهمات گیری و ادامه پرواز بازگشتند در این مدت که جنگنده های روس از رادارهای آمریکایی ها محو شدند ناو دیگر آمریکا فرصت به دست آورد تا آنچه از موشک داشت یعنی  ۲۳  فروند را به پایگاه هوایی الشعیرات شلیک کند و این همان موشک هایی است که به الشعیرات اصابت کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.