• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » جناب حقوقدان! برجام جنین مرده ای بیش نبود
  کد خبر : 2025968

  جناب حقوقدان! برجام جنین مرده ای بیش نبود

  جناب حقوقدان! برجام جنین مرده ای بیش نبودReviewed by Iranvij-2 on Apr 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "سپاس"، چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور ادامه یافت و ثبت نام از…

  جناب حقوقدان! برجام جنین مرده ای بیش نبودReviewed by Iranvij-2 on Apr 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "سپاس"، چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور ادامه یافت و ثبت نام از داوطلبان ادامه داشت در این بین رییس‌جمهور محترم نیز بعد از ظهر با مراجعه به وزارت کشور رسماً اقدام به ثبت نام نموده و کاندیداتوری خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام نمود.

  ایشان بعد از اتمام ثبت نام پشت تریبون رفت در جمع خبرنگاران چنین گفت:" آنچه سال ٩٢ به مردم قول دادم نجات اقتصاد ایران، تعامل سازنده با دنیا و احیای اخلاق بود. احیای اخلاق با حقوق شهروندی و گردش آزاد اطلاعات امکان پذیر است."

  وی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران گفت: «از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهمترین مسائل اقتصادی و سیاسی ایران است.»

  وی افزود: «هووهایی که بارها به قصد کشتن این فرزند یعنی برجام تصمیم گرفته بودند، نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند. بلکه همان‌هایی که تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای این توافق کردند باید مسیر را تا آخرین قدم ادامه دهند.»

  وی اضافه کرد: امنیت ایران یکی از اهداف دولت یازدهم بود شما می بینید که سایه شوم جنگ از سر ایران کنار رفته است و در ادامه به بازگشت عزت ایرانیان و نیز ثبات پول و ارزش آن اشاره نمود.

  روحانی در بدو ثبت نام شعار اصلی خود را احیای اخلاق بیان کرد اما دقایقی اندک نگذشته بود که رقبای خود را هووهایی خطاب کرد که می خواسته اند برجام(تنها فرزند روحانی در طول این چهار سال) را بکُشند و برای همین استحقاق سرپرستی این طفل را ندارند!

  همین بداخلاقی اولیه انتخاباتی نسبت به رقبا کافی است تا بدانیم وعده های دوباره ایشان برای آینده چه میزان ارزش اعتماد دوباره دارد.

  آنچه جناب شیخ در این صحبت ها بدان اشاره کردند همان حرف ها، شعارها و وعده هایی است که چهار سال است با آن ملت را سرکار گذاشته و با ادبیاتی که شبیه ادبیات برخی بزرگان طیف سازندگی و کارگزاران است ، منتقدان را مورد خطاب قرار می دهد.

  جناب حقوق دان از حقوق شهروندی سخن گفته است و این درحالی است که خود ایشان و کابینه دولت فخیمه ابداً به این حقوق نه اعتقاد عملی داشته و نه خود را ملزم به رعایت آن می دانند؛ که اگر اینچنین بود دولت تدبیر به دولت محرمانه ها شهره نمی گشت.

   گواه این ادعا استناد به ماده‌های ۶۸ و ۶۹ این منشور که به اصل شفاف‌سازی اقتصادی اشاره دارد و در این منشور آگاهی مردم از تصمیماتی که جنبه‌ی عمومی دارند تاکید شده است.

  جناب شیخ! برخی از موضوعات محرمانه دولت شما عبارتند از مذاکرات محرمانه، قراردادهای محرمانه و در نهایت توافقات محرمانه و شما چنان با آب و تاب از حقوق شهروندی حرف می‌زنید در حالی که بر خلاف مواد حقوق شهروندی در دولت تدبیرتان از توافقات بین‌المللی تا قراردادهای نفتی و لیست اموال مسؤولین تا آمار رشد اقتصادی و قراردادهای مهم تجاری با پژو فرانسه و ایرباس تا جریمه گازی ترکیه، همه‌ی اینها محرمانه‌اند. آیا دانستن حق مردم نیست؟

  مردم می‌خواهند بدانند قضیه کرسنت چه شد، قراردادهای نفتی چرا محرمانه است، می‌خواهند بدانند آیا بناست کسانی که حقوق نجومی می‌گیرند می‌خواهند حقوق شهروندی را هم اجراء کنند. حقوق شهروندی پیشکش ، جناب شیخ زنگ انشاء تمام شد و اکنون زنگ حساب است بفرمایید با حقوق های نجومی چه کردید؟

  خیانت"، "گناه" و "نامشروع" تعابیری است که رهبر فرزانه انقلاب برای دریافت های نجومی بیان داشتند. لکن هیچکدام از این تلنگر ها و عتاب ها باعث نشد که اتفاق قابل توجهی در بدنه دولت شما رخ دهد.

  حتی علی طیب نیا وزیر اقتصاد و اموردارایی این پرداخت ها را قانونی می داند، و محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت با اشاره به مجوز های قانونی برای دستگاه های اجرایی، از مدیران دریافت کننده این حقوق ها، به عنوان ذخیره و امانت دار نظام نام می برد. دانستن درباره وضع معیشت مسئولین ملتزم و مقید به مبانی شرع اسلام و انقلاب اسلامی در این آشفته بازار اقتصادی و گرفتاری ملت، برای مردم حائز اهمیت است.

  از رونق اقتصادی و تحقق وعده های اقتصادی سخن گفتید کدام یک از وعده های شما محقق شده است؟ یادتان هست در اردیبهشت ۹۲ فرمودید ملاک تورم جیب مردم است؟ یادتان هست از برنامه صد روزه حل معضلات اقتصادی سخن گفتید آیا واقعا اکنون تورم تک رقمی است؟ شما به معیار آماری نقطه به نقطه استناد می کنید که به اذعان کارشناسان اقتصادی کم اعتبار ترین معیار و شیوه محاسبه تورم است و با همین آمار نسبت به افزایش حقوق کارمندان اقدام نمودید و بعد از آن هم اعلام می کنید در این دولت افزایش حقوق کارمندان بیش از تورم سالانه بوده است. بله بیش از نرخ تورم اعلامی شما و نه نرخ تورم واقعی؛

  آیا امروز جیب مردم ملاک نیست؟ جناب روحانی چند کارخانه و مجتمع تولیدی دیگر نظیر ارج باید تعطیل شود و چند کارگر دیگر باید بیکار شوند و شلاق بخورند تا به خود بیایید؟ بدانید کارخانه هایی در دولت شما تعطیل شد که حتی جنگ جهانی هم نتوانسته بود آنها را به تعطیلی بکشاند داروگر نمونه ای از آن است.

  جناب روحانی تریبونی نیست که شما پشت آن از برجام نگفته باشید همان برجامی که به اذعان شما و سایر اعضای تیم دیپلماسیتان سند افتخار و معامله ای برد _برد خطاب شد و قرار بود با آن همه تحریم ها حتی موشکی و اشاعه ای لغو و نه تعلیق گردد، چه شد چرا تحریم ها لغو که نشد بلکه فردای روز اجرای برجام دوباره تحریم شدیم؟ چرا تحریم های آمریکا مجددا برای ده سال تمدید شد؟ آیا برجام نقض نشده چرا پاسخی ندادید دیگر چه از این جنین مرده باقی مانده است؟ چرا برگشت به حالت قبل از مذاکرات صورت نگرفت؟ امروز دیپلماسی وزارت خارجه به التماس کردن رسیده است و رهبری بارها بر گام به گام بودن تعهدات اشاره کردند؛ اما دستگاه مذاکره کننده ما بیش از حد به آمریکا خوشبین بود. مردم را به یک سراب دعوت کردید و سعی نمودید تا با امید کاذب به غرب، حقیقت را کتمان کنید.

  از بازگشت عزت به ایرانیان گفتید، جناب حقوق دان!  کشورمان با وعده بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی یک سال در سازمان ملل نماینده نداشت، ماجرای منا و عدم صدور روادید برای نماینده ایران از سوی عربستان تا قبل از بیانات مقام معظم رهبری، بی حرمتی به حجاج در جده، ماجرای معلمان ایرانی در امارات و بی‌احترامی سفارت آلمان به اساتید ایرانی، اخراج دانسجویان ایرانی تحریم نهادها و اشخاص ایرانی، عدم صدور ویزا از طرف کشور گوام برای برخی ورزشکاران، فرمان منع ورود اتباع ایرانی توسط ترامپ، گروگانگیری «احمد شیخ‌زاده» مشاور نمایندگی ایران در سازمان ملل از سوی دستگاه قضایی آمریکا، هم طراز شدن اعتبار ویزای صادر شده از سوی ایران با کشورهای اریتره‌،‌ اتیوپی،‌ نپال‌، فلسطین و سودان همگی در دولت تدبیر و امید رخ داد آیا این عزت است یا خفّت؟

  همه اینها در زمانی رخ داد که شما در حال بزک کردن برجام بی فرجام بودید. برجام جنینی بود که در بدو شکل گیری با ضربات پدر در رحم مادر جان داد و مرده به دنیا آمد اما شما حاضر به پذیرش این واقعیت نشدید برجام همان خسارت محض است.

  اگر امروز امنیت در کشور حاکم است نه بواسطه برجام است بلکه آن چیزی که سایه جنگ را از سر کشورمان برداشته، اقتدار مملکت و حکمت رهبر معظم انقلاب بود.

  سایه شوم جنگ با دیپلماسی لبخند و التماس برداشته نمی شود بلکه این رشادت ها و قاطعیت سرداران رشید اسلام قاسم سلیمانی و طهرانی مقدم و همدانی ها و ایضا رشادت ها و توانمندی های نیروهای مسلح است که باعث شده است بیگانگان حتی فکر حمله نظامی به ایران را در سر نداشته باشند برجام شما بیشتر به کبریت بی خطر می ماند.

  آنچه شما گفتید چیزی جز ادامه روند فعلی که همان بی برنامگی، رکود اقتصادی، عدم تحقق وعده ها، به کار بردن ادبیات توهین آمیز نسبت به منتقدان، و در کل واپسگرایی نبوده و نیست پس همه مردم ایران به خاطر نجات ایران از این وضع خواهند آمد.

  یادداشت:حسین نجفی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.