• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » امضای قرارداد خرید ۲۰ فروند ATR به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار
  کد خبر : 2025584

  امضای قرارداد خرید ۲۰ فروند ATR به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار

     تحویل هواپیماها تا یکماه دیگر فرهاد پرورش مدیر عامل و رئیس هیات مدیر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” ،در حاشیه مراسم امضای قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR72-600 گفت: ما با تولیدکننده های هواپیماهای ۷۰ تا ۱۰۰ نفره در دنیا مذاکره داشتیم. وی گفت: در نهایت پس از ۱۵ ماه از شروع تفاهمات اولیه…

  ۲۱۵

   

   تحویل هواپیماها تا یکماه دیگر

  فرهاد پرورش مدیر عامل و رئیس هیات مدیر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” ،در حاشیه مراسم امضای قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR72-600 گفت: ما با تولیدکننده های هواپیماهای ۷۰ تا ۱۰۰ نفره در دنیا مذاکره داشتیم.
  وی گفت: در نهایت پس از ۱۵ ماه از شروع تفاهمات اولیه با شرکت ATR قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR72-600 را به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار به امضا رساندیم که این قرارداد تا ۲۰ فروند دیگر قابل افزایش است.
  پرورش در خصوص ویژگی های این هواپیما گفت : هواپیمای ATR قادر است تا ۷۰ مسافر را در مسیری به طول ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر حمل کند و مصرف سوخت آن در هر ساعت ۶۵۰ کیلوگرم است و این مصرف سوخت بسیار پایین است.
  وی افزود : هم اکنون ۴ فروند هواپیمای ATR72-600 آماده تحویل شده که امیدواریم تا یکماه آینده وارد ناوگان هواپیمایی ایران ایر شوند و تا پایان سال ۲۰۱۷ نیز ۵ فروند دیگر از این هواپیماها را تحویل خواهیم گرفت و تمام ۲۰ فروند تا سال ۲۰۱۸ به شرکت هما تحویل داده خواهند شد.
  وی در خصوص جزئیات قرارداد با شرکت ATR گفت: این شرکت متعهد شده تا در زمینه آموزش نیروها و مسائل فنی و قطعات مورد نیاز به ایران ایر سروس دهد و همچنین رایزنی هایی برای تولید قطعات هواپیما در داخل ایران با استاندارهای جهانی و تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است.
  این مقام مسئول در خصوص سه فروند ایرباس جدید که وارد کشور شده اند گفت : هواپیمای ایرباس ۳۲۱ که در ۲۳ دی ماه وارد کشور شد تاکنون ۸۱۵ ساعت پرواز داشته و بیش از ۶۸ هزار مسافر را جابجا کرده و اخیرا چک سبک آن در داخل کشور و به دست متخصصان داخلی در یکروز صورت گرفت و این در حالی است که همین چک روی هواپیمای فوکر ۱۰۰ ما که در سال ۱۹۹۳ تولید شده یک هفته زمان می برد و این یکی از تفاوت های اقتصاد هواپیمای نو با هواپیمای کارکرده است.
  پرورش گفت: اولین ایرباس ۳۳۰ ما تاکنون ۱۵۱ ساعت و دومین ایرباس ۳۳۰ نیز ۵۵ ساعت پرواز داشته و پروازهای بین المللی این هواپیماها تا نیمه اردیبهشت آغاز خواهد شد.
  پرورش در خصوص نگرانی ها درباره سرویس دهی به موتورهای هواپیماهای ATR72-600 که ساخت شرکت کانادایی پرات اند ویتنی است افزود: شرکت پرات اند ویتنی هنوز نتوانسته مجوز همکاری با ایران ایر را دریافت کند به همین علت ما سرویس های مورد نیاز برای عملیاتی نگه داشتن موتورهای این هواپیماها را از خوده شرکت ATR دریافت می کنیم.
  مدیر عامل ایران ایر در خصوص خبرهایی درباره تحویل یک فروند بوئینگ ۷۷۷ به ایران ایر گفت: بر اساس قرارداد با بوئینگ، اولین هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ ایران ایر در اردیبهشت ۹۷ تحویل داده می شود، اما شرکت بوئینگ اخیرا پیشنهاد داده تا یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را که برای ترکیش ایرلاینز تولید شده و این شرکت آماده تحویل گرفتن آن نیست ، به ایران ایر تحویل دهد زیرا این هواپیما با سفارش های ما همخوانی دارد، به همین جهت در حال بررسی برای شرایط این هواپیما هستیم.
  کریستین شرر مدیر عامل شرکت ATR نیز که در مراسم امضای قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR 72-600 حضور داشت ضمن خوشحالی از عقد قرارداد با ایران ایر گفت: هم اکنون ۲۰۰ شرکت هواپیمایی در دنیا از این هواپیما استفاده می کنند و عملیاتی کردن این هواپیما در مقایسه با مدل های مشابه بسیار اقتصادی و ایمن است.
  وی گفت : شرکت ATR متعهد است تا خدمات لازم را در حوزه های عملیانی، فنی و اقتصادی به ایران ایر ارائه کند.
  اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل نیز که در این مراسم حضور داشت گفت: در صورتی که بخواهیم، شرکت ATR فاینانس ۸ فروند از هواپیماها را تقبل خواهد کرد.
  منبع: میزان
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.