• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » لبنان عرصه تسویه حساب عربستان و قطر برای اعمال فشار بر مقاومت شده است
  کد خبر : 2025067

  لبنان عرصه تسویه حساب عربستان و قطر برای اعمال فشار بر مقاومت شده است

  لبنان عرصه تسویه حساب عربستان و قطر برای اعمال فشار بر مقاومت شده استReviewed by Iranvij-2 on Apr 12Rating: «هیثم ابوسعید»، دبیر کل سازمان اطلاعات و امنیت اروپا و هماهنگ کننده امور خاورمیانه کمیته بین المللی حقوق بشر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق اظهار داشت: رژیم هایی عربی و بالاخص برخی…

  لبنان عرصه تسویه حساب عربستان و قطر برای اعمال فشار بر مقاومت شده استReviewed by Iranvij-2 on Apr 12Rating:

  «هیثم ابوسعید»، دبیر کل سازمان اطلاعات و امنیت اروپا و هماهنگ کننده امور خاورمیانه کمیته بین المللی حقوق بشر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق اظهار داشت: رژیم هایی عربی و بالاخص برخی از شیخ نشین ها بار دیگر با غرب و اسرائیل برای ایجاد تنش در عرصه لبنان توطئه کرده اند.

  وی افزود: این توطئه ها با هدف اعمال فشار بر مقاومت و حزب الله و کاستن از پیشروی های بزرگ آنها در سوریه صورت می گیرد تا آنها  را سرگرم اوضاع داخلی لبنان کند.

  ابوسعید با بیان اینکه مناقشه عربستان و قطر در صحنه لبنان را نیز در راستای اعمال فشار بر مقاومت خواند و گفت: گروه هایی فلسطینی در داخل اردوگاه عین الحلوه لبنان و خارج آن هستند که از این کشورها دستور می گیرند و به دنبال تسویه حساب هایی هستند تا به این ترتیب با گرفتن برگه فلسطین بر مقاومت لبنان فشار وارد کنند.

  انفجارها نشانه تداوم توطئه غرب برای تجزیه منطقه است

  دبیرکل سازمان اطلاعات و امنیت اروپا در خصوص انفجارهای تروریستی در مصر نیز گفت: انفجارهای وحشیانه اخیر و همزمان علیه کلیساهای مصر و یک مرکز پلیس در این کشور این پیام را به عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر پس از سفارش به آمریکا مخابره می کند که هیچ اهتمام سیاسی به آنچه که در مصر می گذرد، ندارد.

  وی گروه های تکفیری مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی بین المللی شناخته شده ای در پس این انفجارهای تروریستی خواند و گفت:  این حملات نشان می دهد که نقشه تجزیه منطقه هنوز پابرجاست و به کشورهای عربی دیگر هم خواهد رسید.

  ابوسعید گفت: حملات تروریستی اخیر در مصر پس از آن روی داد که این کشور نارضایتی و مخالفت خود را با حمله آمریکا به سوریه اعلام کرد بخصوص که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با السیسی در واشنگتن چیزی از مقاصد خود در قبال منطقه را لو نداده بود.

  وی در خصوص مساله سوریه نیز گفت: مشکل با برخی است که تنها صحنه امروز سوریه را می بینند و مرحله پس از آن را که می تواند مثبت باشد نمی بینند و تحلیل نمی کنند.

  ابوسعید گفت: امروز بیشتر پیروزی ها در سوریه از آن ارتش سوریه و متحدانش است، پیروزی های نظامی و میدانی بزرگ ارتش سوریه موجب خشم آمریکا و در پس آن رژیم صهیونیستی شده که برای بار دیگر بعد از تابستان ۲۰۰۶ ، نقشه خود را شکست خورده می بیند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.