• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » هراس از تحکیم نقش ایران و خط مقاومت در منطقه علت جنگ‌افروزی در سوریه بود
  کد خبر : 2024937

  هراس از تحکیم نقش ایران و خط مقاومت در منطقه علت جنگ‌افروزی در سوریه بود

  هراس از تحکیم نقش ایران و خط مقاومت در منطقه علت جنگ‌افروزی در سوریه بودReviewed by Iranvij-2 on Apr 12Rating: «محمد مصطفی میرو»، رئیس کمیته مردمی عربی حمایت از ملت فلسطین در سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق از حمایت های بی وقفه دولت و ملت ایران از آرمان های فلسطینی…

  هراس از تحکیم نقش ایران و خط مقاومت در منطقه علت جنگ‌افروزی در سوریه بودReviewed by Iranvij-2 on Apr 12Rating:

  «محمد مصطفی میرو»، رئیس کمیته مردمی عربی حمایت از ملت فلسطین در سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق از حمایت های بی وقفه دولت و ملت ایران از آرمان های فلسطینی تقدیر است.

  وی تشکیل کمیته مردمی حمایت از ملت فلسطین در سوریه را مربوط به دوره  وقوع انتفاضه دوم فلسطین خواند و گفت: وقتی انتفاضه الاقصی به شهرها و روستاهای فلسطینی گسترش یافت، رژیم های عربی همچون امروز قدرت تصمیم گیری مستقل در حمایت از فلسطینیان برابر اشغالگران صهیونیست نداشتند و غربی ها و بخصوص آمریکا هم از غده سرطانی رژیم صهیونیست پشتیبانی می کرد.

  میرو افزود: در همین فضا بود که وجود یک پشتیبان مردمی از ملت فلسطین و به طور مشخص توسط سوریه و جمهوری اسلامی ایران ضروری شمرده شد تا حمایت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و انسانی را از جوانان انتفاضه و همه ملت فلسطین در داخل سرزمین های اشغالی به عمل آورد.

  رئیس کمیته حمایت از ملت فلسطین تصریح کرد: به دنبال اینکه اولین جرقه انتفاضه در سپتامبر ۲۰۰۸ زده شد بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از همه طیف های جامعه سوری خواست با تشکیل هیات های مردمی به انجام فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دینی در حمایت از ملت فلسطین بپردازند.

  میرو گفت: از ماه مه ۲۰۰۱ تا اواخر سال ۲۰۱۱ کمیته مردمی حمایت از ملت فلسطین ۳۰ کاروان شامل کمک های غذایی، انسانی و آموزشی به داخل فلسطین اعزام کرد و در تجهیز و ترمیم مدارس سهیم بود.

  وی افزود: این کمیته ملزومات حفر چاه برای تامین آب روستاهای فلسطین و مخارج ساخت مدرسه ای در جنین که دشمن صهیونیستی تخریب کرده بود برعهده گرفت و نام آن را برادران فلسطینی مدرسه راهنمایی «یوسف العظمه» (وزیر جنگ پادشاهی عربی سوریه در سال ۱۹۲۰ ) گذاشتند تا ضمن تکریم شخصیت این شخصیت سوری، حمایت های ملت سوریه از فلسطینیان را در یادها جاودانه کنند.

  میرو همچنین به فعالیت های فرهنگی کمیته مردمی سوریه در حمایت از فلسطین اشاره کرد و گفت: این کمیته ده ها فعالیت فرهنگی در دمشق و استان های سوری به منظور تقویت گفت وگوهای فکری و سیاسی و تاکید بر مقاومت بی وقفه برابر رژیم صهیونیستی راه انداخته است.

  ضرورت حمایت فکری و سیاسی از جریان ضد سازش

  رئیس کمیته مردمی حمایت از فلسطین در ادامه با اشاره به تاثیر منفی اختلاف داخلی فلسطین بر مساله فلسطین و رشادت های ملت فلسطین در مقابله با دشمن صهیونیستی و متحدان آن شامل آمریکا و برخی رژیم های مرتجع عرب گفت: راه اصلی رفع شکاف داخلی فلسطین حمایت شایان فکری و سیاسی از جریان مخالف سازش با رژیم صهیونیستی است.

  فرهنگ مقاومت با همه اَشکال آن تقویت شود

  میرو تصریح کرد: دشمن صهیونیستی و متحدانش می خواهند مناقشه اعراب و اسرائیل را به صورت مناقشه ای محدود به فلسطین و اسرائیل نشان دهند و در این خصوص فرهنگ سازی کرده اند اما ما باید با حمایت از مقاومت فلسطین و گسترش فرهنگ مقاومت با همه اشکال آن برابر اشغالگران صهیونیست به مقابله با توطئه های آمریکایی-صهیونیستی رویم.

  رئیس کمیته عربی حمایت از ملت فلسطین تاکید کرد: در کنار حمایت های خاص سوریه و جمهوری اسلامی ایران، ملت های عربی و اسلامی، جبهه مقاومت و همه ملت های آزاده دنیا حامی حقوق ملت فلسطین هستند که برای مثال در لبنان حزب الله و دیگر احزابی ملی در لبنان شامل حزب البعث القومی، حزب سوری-اجتماعی و غیره از حامیان واقعی ملت فلسطین شمرده می شوند.

  میرو راه مقابله با توطئه رژیم صهیونیستی، آمریکا و محور ارتجاع برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا بردن سطح آگاهی نسبت به خطرات این قضیه برای آرمان های فلسطینی خواند و گفت: در این راستا باید رژیم های مرتجعی را که علنا و بدون هیچ خوفی از مردم خود با دشمن صهیونیستی رابطه برقرار کرده اند رسوا شوند.

  وی از جمله فعالیت های کمیته مردمی حمایت از ملت فلسطین در سوریه برای مقابله با عادی سازی روابط با رژیم مصهیونیستی را به راه انداختن کمپین هایی در این زمینه دانست و گفت: کمپین ملی مقاومت برابر عادی سازی، کمپین ملی تحریم کالاهای آمریکایی در کنار انتشار و چاپ نقشه فلسطین و توزیع آن، انتشار نقشه روستاها، شهرک ها و شهرهای فلسطینی و آثار باستانی که دشمن صهیونیستی آن را از نقشه فلسطین محو کرده از جمله فعالیت های صورت گرفته است.

  وی با اشاره به هماهنگی های کمیته مردمی سوریه در حمایت از فلسطین با نهادهای بین المللی گفت: این کمیته فعالیت های مشترکی با هیات های بین المللی برای رسوایی دروغ هولوکاست داشته و  در کمپین جهانی مقابله با وعده شوم بالفور و روز نکبت نیز حضور داشته و با کمیته ها و شخصیت های سیاسی بین المللی حامی حقوق فلسطینیان نیز ارتباط دارد.

  جنگ علیه سوریه از بیم تحکیم نقش ایران و جبهه مقاومت در منطقه بود

  میرو در ادامه جنگ تحمیلی علیه سوریه را توطئه ای برای مقابله با بیداری عربی-اسلامی در منطقه خواند و گفت: ائتلاف آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم های مرتجع عربی از تقویت نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و پیروزیهای متوالی جبهه مقاومت در مقابله با دشمن صهیونیستی هراسان شدند.

  وی افزود: گسترش  اندیشه مقاومت در داخل فلسطین که با به راه افتادن انتفاضه ها و تشکیل هیات های مردمی قدرت گرفته بود، استکبارگران را بر آن داشت که با فتنه گری و تشکیل گروه های تکفیری-تروریستی و اعزام آنها به سوریه، لیبی، عراق، یمن و سومالی این کشورها را از داخل تخریب کنند به گونه ای که دولت ها و ملت ها از هدف اصلی بازمانده، زیربناهایشان نابود و روحیه مقاومت نزد این ملت ها هم از بین برود.

  وی از مهم ترین مشکلات پیش روی کمیته سوری حمایت از فلسطین را شرایط منطقه ای و جنگ تحمیلی علیه سوریه عنوان کرد و گفت: جنگ داعش، آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم های مرتجع عربی علیه سوریه برای متوقف کردن حمایت مردمی و دولتی سوریه از ملت فلسطین و انتفاضه آنهاست.

  میرو تصریح کرد: از اوایل سال ۲۰۱۲ اعزام کاروان های کمک های انسانی برای ملت فلسطین ممکن نشده آن هم به دلیل سیطره گروه های تروریستی مورد حمایت رژیم صهیونیستی در مسیر حرکت این کاروان ها و دیگر اینکه کشورهایی هم که در مسیر حرکت این کاروان ها هستند به هر صورت سنگ اندازی می کنند.

  رئیس کمیته سوری حمایت از فلسطین اختلافات داخلی فلسطین و انحراف برخی گروه های فلسطینی از اهداف صریح خود را از جمله مشکلات دیگر سر راه فعالیت های این کمیته خواند و گفت: دولت سوریه و طرف های مختلف این کشور به رغم مشغولیتشان به اوضاع جنگ، هر گونه تسهیلات و کمک هایی در حمایت از این کمیته ارائه می دهند.

  درخواست برای تقویت همکاری کمیته های سوری با هیات های ایرانی

  میرو تاکید کرد: گروه ها و ائتلاف نیروهای انقلابی فلسطین نیز در فعالیت های ما شریک هستند و امیدواریم که همکاری هایمان با کمیته های هم نوع ایرانی در راستای هدف عالی یعنی آزادسازی همه اراضی فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین تقویت شود.

  وی در پایان سخنان خود تاکید کرد که جامعه اسلامی و عربی پشتوانه اصلی همه جنبش های مردمی فلسطین در مبارزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی باقی خواهند ماند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.