• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » هواپیماهای انصرافی به سود ایران است/ احتمال تحمیل هزینه به هما
  کد خبر : 2024878

  هواپیماهای انصرافی به سود ایران است/ احتمال تحمیل هزینه به هما

    کارشناس حمل‌ونقل با بیان این‌که تحویل هواپیماهای انصرافی ایرلاین‌های خارجی به هما به نفع ایران است، گفت: اختلاف سریال‌نامبر این هواپیماها با یکدیگر ممکن است در پشتیبانی‌های فنی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هزینه تحمیل کند. آرمان بیات  اظهار کرد: استراتژی بخش حمل‌ونقل هوایی کشور برای نوسازی مشخص است، تحویل هواپیماهای ثبت سفارش شده…

  ۱۲

   

  کارشناس حمل‌ونقل با بیان این‌که تحویل هواپیماهای انصرافی ایرلاین‌های خارجی به هما به نفع ایران است، گفت: اختلاف سریال‌نامبر این هواپیماها با یکدیگر ممکن است در پشتیبانی‌های فنی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هزینه تحمیل کند.

  آرمان بیات  اظهار کرد: استراتژی بخش حمل‌ونقل هوایی کشور برای نوسازی مشخص است، تحویل هواپیماهای ثبت سفارش شده شرکت‌های خارجی به دلیل انصراف آنها به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به نفع ماست چراکه هواپیما ساخته شده و فقط برای بهره‌برداری هماهنگ با ساختار و راهبرد داخلی ، کافی است در آپشن‌های انتخابی تغییراتی انجام شود.

  وی با تاکید بر این‌که این هواپیماهای تولید شده در مدل و Base Option تفاوتی با یکدیگر ندارند اما در خصوص تعداد صندلی، طراحی و تجهیزات کابین، نوع، مدل و فواصل صندلی‌ها، تجهیزات و تعداد آشپزخانه و توالت یا آپشن‌های قابل تغییر در بخش‌های اویونیکی و الکترونیکی … مطابق درخواست ایران تغییر می‌کند، افزود:‌ تنها مسئله‌ای که درخصوص این هواپیماها وجود دارد مباحث مربوط به تغییرات، اصلاحیه ها و توصیه ها در غالب نشریات و داکیومنت ها (revision) هواپیما و به‌روز رسانی داده‌های اطلاعاتی است که بر اساس شماره سریال‌های سری و پشت هم یا مدل های یکپارچه انجام می شود که اختلاف بین آنها در سری سریال ها ممکن است در پشتیبانی‌های فنی هزینه تحمیل کند.

  وی ادامه داد:‌ اگر مثلا ۵۰ فروند هواپیما را سفارش دهیم شماره سریال آنها پشت سر هم و به عنوان نمونه صفر تا ۵۰ است، اما شماره سریال‌های هواپیماهای انصرافی سایر شرکت‌ها متفاوت است.

  وی تاکید کرد: هر از گاهی کمپانی سازنده تغییرات مربوط به اسناد فنی و عملیاتی هواپیماها را اعلام می‌کند که خریدار باید نسبت به تامین آنها اقدام کند.

  کارشناس حمل‌ونقل با بیان این‌که هواپیماها مشمول این تغییرات می‌شوند، یادآور شد:‌ ممکن است بین سریال نامبر یک هواپیما با سریال نامبر هواپیماهای دیگر (هواپیماهای انصرافی) فاصله باشد که این مسئله باعث می‌شود هزینه‌های جداگانه از خریدار برای ارائه تغییرات مذکور دریافت شود. این در حالی است که اگر سریال‌نامبر هواپیما پشت سر هم باشد به صورت واحد تنها یکبار برای مثلا ۵۰ فروند هواپیما این هزینه پرداخت می شود.

  بیات اظهار کرد:‌ قرار است هواپیماهای سفارش شده ایران‌ایر از سال آینده میلادی وارد خط تولید کمپانی‌های سازنده شود که با این کار اعتماد جدی در بحث کیفیت در قرارداد به لحاظ ضمانت حقیقی به وجود می آید.

  وی همچنین افزود : انتقال هواپیماهای لغو سفارش شده که عمدتا به دلایل مالی و تغییر راهبرد بازسازی و جایگزینی ناوگان شرکت های هواپیمایی است ، در این شرایط می تواند از منظر برنامه ریزی زمانبندی ، مفید باشد اما باید توجه شود که برنامه ریزی راهبردی توسعه دستخوش فشار نشود چرا که اقداماتی در دیگر حوزه ها چون آموزش، مهندسی و تعمیرات، عملیات پرواز، عملیات فرودگاهی و بازرگانی و توسعه شبکه پرواز و فروش باید انجام شود که همواره باید نسبت به برنامه زمانی ورود هواپیماها، پیشتاز باشد تا در بهره وری را به حداکثر برساند.

  وی ادامه داد: از طرفی باید در بخش انتخاب نوع و مدل موتور و متعلقات فنی و اویونیکی و دیگر مولفه‌ها (Component‌) دقت شود تا نهایت همسان‌سازی و هماهنگی با تجهیزات و تجارب کیفی موجود و دیگر ناوگان مشابه سفارش داده شده که در آینده وارد کشور می شود، انجام پذیرد.

  به گزارش تسنیم، احتمالا  اولین بوئینگ نو هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در سالن رنگ‌آمیزی است و عوامل و دست‌اندرکاران در حال پاک کردن آرم هواپیمایی ترکیش از روی آن هستند. پس از نقش بستن آرم زیبای “هما” هواپیمای مذکور در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری تحویل ایران می‌شود. تحویل‌هایی که (با احتساب ۳ فروند هواپیمای ایرباس) بار اضافه مالی بر دوش هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار می‌دهد.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.