• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » فرهنگیان طعمه جدید کلاهبردار اینترنتی
  کد خبر : 2024865

  فرهنگیان طعمه جدید کلاهبردار اینترنتی

  فرهنگیان طعمه جدید کلاهبردار اینترنتیReviewed by on Apr 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ ‌فرامرز شاکری رئیس پلیس فتا استان کردستان اظهار داشت: در پی ارجاع پروندهای با موضوع کلاهبرداری مرتبط با رایانه از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرایم سایبری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج به…

  فرهنگیان طعمه جدید کلاهبردار اینترنتیReviewed by on Apr 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ ‌فرامرز شاکری رئیس پلیس فتا استان کردستان اظهار داشت: در پی ارجاع پروندهای با موضوع کلاهبرداری مرتبط با رایانه از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرایم سایبری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج به پلیس فتا استان‌، تحقیقات در این خصوص توسط کارگاهان  پلیس فتا آغاز شد.

  وی افزود‌: در این رابطه از شکات تحقیق به عمل آمد که اظهار داشتند، خانمی ناشناس با شماره همراه، اول با منزل آن ها  تماس و اظهار داشته در قرعه‌کشی خرید مبل و وسایل دیگر خانگی برنده یک‌ دستگاه ظرفشویی شده‌اید و در ادامه شماره‌ دیگری را ‌معرفی که با ایشان تماس بگیرند‌.

  نهایتا با نامبرده نیز تماس گرفته که خود را نماینده شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان معرفی و با اغفال شکات به بهانه هزینه ایاب و ذهاب از هر نفر مبلغ ۵/۱ میلیون ریال در خواست کرده که شکات به صورت اینترنتی به شماره کارت وی واریز کرده‌اند و پس از آن متوجه شده‌اند که این موضوع کلاهبرداری بوده است‌. در ادامه با تحقیقات و پی‌جویی اینترنتی مظنون مورد نظر شناسایی و مشخص شد که ساکن کرج است. 

  این مقام انتظامی ادامه داد‌: در تحقیقات مشخص شد مظنون کرجی به دلیل داشتن پرونده‌های متعدد تحت تعقیب پلیس آگاهی استان نیز قرار گرفته و نهایتا توسط آن پلیس دستگیر شده است‌. لذا با هماهنگی قضایی‌، متهم در اختیار پلیس فتا قرار گرفت و در مواجه با دلایل و مستندات پرونده به بزه انتسابی معترف و بیان داشت، با استفاده از فضای مجازی و اطلاعات درج شده در سایت‌ها اسامی مدارس و معلمان نمونه را استخراج و پس از استخراج اطلاعات تکمیلی با کارکنان و معلمان مدرسه صحبت کرده و خود را به عنوان همکار و مدیر فروشگاه تعاونی به‌ آن ها معرفی و شماره تلفن همراه و شماره پرسنلی آن ها را اخذ و در مرحله دیگری با تغییر صدای خود شبیه خانم‌ها و جلب اعتماد مالباختگان‌، اقدام به کلاهبرداری به روش مذکور می‌نمودم‌. لذا با توجه به اعترافات متهم و به همراه چندین نفر از مالباختگان که اکثرا" فرهنگی بودن تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شد.

  رئیس پلیس فتا کردستان به تمام همشهریان توصیه کرد: در صورت مواجه با این‌گونه تماس‌ها‌، اقدام به راستی آزمایی کنند و با هر تماسی که گرفته می‌شود و از آنان اطلاعاتی در خصوص خود افراد داده می‌شود‌، اعتماد نکنند‌، چون این افراد می‌تواند این نوع اطلاعات را از فضای مجازی جمع‌آوری کرده باشند‌.

  وی ادامه داد: از هر گونه انتشار اطلاعات خصوصی در فضای سایبر خوداری کرده و انتشار هر مطلب بی‌اهمیتی درباره افراد به منزله انتشار مسایل خصوصی است و می‌تواند مورد سوء‌استفاده کلاهبردان قرار گیرد.

  سرهنگ شاکری در پایان گفت: در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرایم رایانه‌ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخشش  ارتباطات مردمی با ما گزارش کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.